K nerozeznání od originálu. Do Sosnové přijede Bugatti

K nerozeznání od originálu. Do Sosnové přijede Bugatti
Za volant vozu vyrobeného v Argentině jako limitovaná replika, k nerozeznání od originálu, usedne mimo jiné také Jiří ,,Hoboj" Rambousek, uznávaný odborník na motory a techniku historických automobilů. Vzhledem k jeho řidičskému umění, které předvedl třeba při závodě Zbraslav - Jíloviště nebo při Pražské noblese se máme nač těšit, slibují pořadatelé
Pouze historické monoposty formule 3 včetně formulí MTX 1-01 budou mít vypsány vlastní závod, stejně jako vozy Formule Easter. Pořadatelé ještě uvažují o závodě historických závodních automobilů ze 70. a 80.let. Naproti tomu výkonné automobily jako Audi Quattrro, Fiat 124 Abarth, ale také třeba Škoda 130LR Evo (na snímku) by se mohly objevit také na šotolinové části tratě.
Škoda 130 LR Evo je zajímavý prototyp připravovaný v polovině 80.let pro skupinu S. Skupina S však nikdy nebyla vypsána. S tímto modelem trénoval například Shekhar Mehta při Rallye Bohemia.
Určitě zajímavou podívanou připraví opět formule 3, kde uvidíme rovněž několik bývalých aktivních jezdců,jako jsou například Zdeněk Křivohlavý nebo Zdeněk Buchar. Co formule, to unikát.
Mezi startujícími se objeví také například Jiljí Chmelař, jeden z našich nejlepších vrchařů sedmdesátých let. Pojede, stejně jako v dobách své největší slávy, s Mini Cooperem.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
29. 4. 2010 11:15

K Jarnímu Sosnění, závodu, který 2. května pořádá Czech Classic Car Club ve spolupráci s Autodromem Sosnová, je přihlášeno více než osmdesát automobilů převážně ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Ale také jeden unikát: replika Bugatti 35B Pursang. Pořadatelé zvou diváky na závod, na které se nebude vybírat vstupné. Program v Areně Sosnová začíná v 9 hodin a bude se jezdit prakticky bez přestávky až do 17 hodin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír

Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný katolický politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel v roce 1998 Nobelovu cenu za mír. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Sociálnědemokratickou a labouristickou stranu (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl. Hume získal Nobelovu cenu společně s vůdcem probritských unionistů Davidem Trimblem. V minulosti byl rovněž poslancem Evropského parlamentu a parlamentu Spojeného království.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Začíná festival Prague Pride. Pražští radní vyvěsili duhovou vlajku na znamení jeho podpory

Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Desátý ročník festivalu, který má přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT+), nabídne od pondělí přes stovku akcí. Mnohé z nich se však kvůli koronaviru uskuteční on-line.

"Praha se tak otevřeně přihlásila k toleranci všech menšin, ať už sexuálních nebo jiných. Chceme tak ukázat, že je Praha moderní metropole, kde se všem žije dobře a nikdo není perzekuován pro to, kým je," řekla k vyvěšení vlajky radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Radní Vít Šimral (Piráti) dodal, že to, že magistrát vyvěšuje barevnou vlajku, nijak nenarušuje hodnoty tradiční společnosti nebo rodiny, jak říkají kritici. Vyjádřil přání, aby se sociální bubliny lidí, kteří sexuální menšiny neuznávají, zmenšovaly a lidé nebyli kritizováni a diskriminováni za to, koho milují.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Mexická policie zatkla "navrtávače", jednoho z nejhledanějších mužů v zemi

Čtyřicetiletý José Antonio Yépez, známý jako El Marro čili Palice, údajně vede gang Cártel de Santa Rosa de Lima, který se ve středu země specializuje na krádeže pohonných hmot z potrubí.

Mexická policie kolem Yépeze v uplynulých měsících stahovala smyčku. Ve vazbě načas skončily jeho matka a sestra. Muži zákona podezřelého zatkli v neděli brzy ráno tamního času během zásahu ve dvou domech ve městě Guanajuato ve stejnojmenném státě ve středu země. Policisté zároveň zabavili zbraně a osvobodili unesenou podnikatelku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy