K nerozeznání od originálu. Do Sosnové přijede Bugatti

K nerozeznání od originálu. Do Sosnové přijede Bugatti
Za volant vozu vyrobeného v Argentině jako limitovaná replika, k nerozeznání od originálu, usedne mimo jiné také Jiří ,,Hoboj" Rambousek, uznávaný odborník na motory a techniku historických automobilů. Vzhledem k jeho řidičskému umění, které předvedl třeba při závodě Zbraslav - Jíloviště nebo při Pražské noblese se máme nač těšit, slibují pořadatelé
Pouze historické monoposty formule 3 včetně formulí MTX 1-01 budou mít vypsány vlastní závod, stejně jako vozy Formule Easter. Pořadatelé ještě uvažují o závodě historických závodních automobilů ze 70. a 80.let. Naproti tomu výkonné automobily jako Audi Quattrro, Fiat 124 Abarth, ale také třeba Škoda 130LR Evo (na snímku) by se mohly objevit také na šotolinové části tratě.
Škoda 130 LR Evo je zajímavý prototyp připravovaný v polovině 80.let pro skupinu S. Skupina S však nikdy nebyla vypsána. S tímto modelem trénoval například Shekhar Mehta při Rallye Bohemia.
Určitě zajímavou podívanou připraví opět formule 3, kde uvidíme rovněž několik bývalých aktivních jezdců,jako jsou například Zdeněk Křivohlavý nebo Zdeněk Buchar. Co formule, to unikát.
Mezi startujícími se objeví také například Jiljí Chmelař, jeden z našich nejlepších vrchařů sedmdesátých let. Pojede, stejně jako v dobách své největší slávy, s Mini Cooperem.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Sport
29. 4. 2010 11:15

K Jarnímu Sosnění, závodu, který 2. května pořádá Czech Classic Car Club ve spolupráci s Autodromem Sosnová, je přihlášeno více než osmdesát automobilů převážně ze sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Ale také jeden unikát: replika Bugatti 35B Pursang. Pořadatelé zvou diváky na závod, na které se nebude vybírat vstupné. Program v Areně Sosnová začíná v 9 hodin a bude se jezdit prakticky bez přestávky až do 17 hodin.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Další zprávy