Judisté sní o medaili. Bude ale sakra těžká, ví trenér

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
8. 8. 2008 11:20
Rozhovor s trenérem judistů Petrem Lacinou
Judo - ilustrační foto.
Judo - ilustrační foto. | Foto: www.czechjudo.org

Peking - Reprezentační trenér judistů a někdejší olympionik Petr Lacina v rozhovoru pro Aktuálně.cz hodnotí šance svých svěřenců Jaromíra Ježka a Pavla Petříkova na první českou olympijskou medaili z juda.  

A.cz: Váš svěřenec Jaromír Ježek prožívá vynikající sezonu. Ve Světovém poháru byl letos jednou první a jednou třetí. Jak daleko je podle vás olympijská medaile?
Medaile je hodně daleko, a přitom tak blízko. Bude to sakra těžké, los není nejlehčí, ale když se bude prát jako například v Birminghamu, může se stát cokoliv.

V judu, a ve váze do 73 kg speciálně, je to jednou tak, a podruhé je vše úplně naruby.

A.cz: Jaromír Ježek je i přes své velké šance stále ještě trochu v "mediálním závětří" na rozdíl od jiných exponovaných jmen olympioniků. Nepřijde vám?
Myslím, že úplně tak v závětří není. Před odjezdem se už o něm v českém tisku psalo. Tady v Pekingu je o něj také docela zájem. Není to moc, ani málo, takže to sedí.

Kámoši už od juniorů

Judisté Pavel Petříkov a Jaromír Ježek.
Judisté Pavel Petříkov a Jaromír Ježek. | Foto: http://www.czechjudo.org

A.cz: Jaké šance má Pavel Petříkov?
Šance jsou asi stejné jako u Jaromíra. Jestli se mu zadaří, může se dostat daleko, ale stejně tak může vykukat v prvním kole. Širší špička je nesmírně vyrovnaná. Kdo bude mít den, štěstí a bude psychicky v pohodě, ten vyhraje.

A.cz: Co by pro české judo znamenala pro Českou republiku první olympijská medaile v tomto sportu ?
Co by to znamenalo, se dá těžko vyjádřit. Obecně  určitě větší popularitu  juda, více peněz pro judo a motivaci pro všechny.

A.cz: Jak spolu oba čeští  judisté vycházejí? Mohou si na OH nějak pomoci?
Jistě, jsou to kámoši, kteří již spolu absolvovali množství akcí. Táhnou to spolu už od juniorů, takže je dobře, že jsou tu spolu právě oni.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy