reklama
 
 

Judista Petřikov vypadl. Za napomenutí v prodloužení

9. 8. 2008 11:41
Český reprezentant přišel smolně o postup

Peking - Český judista Pavel Petřikov prohrál na olympiádě zápas třetího kola s Rišodem Sobirovem z Uzbekistánu.

Přesto ještě mohl pomýšlet na bronzovou medaili. Pokud by Uzbek prošel do semifinále, zajistil by českému mladíkovi postup do oprav. Jenže Sobirov už čtvrtfinále nezvládl a Petřikov definitivně na olympiádě skončil.

Celkově tak obsadil deváté až šestnácté místo.

Asijský soupeř, kterého český reprezentant ze světových soutěží příliš neznal, byl během sobotního utkání hodně opatrný a tempo udával spíše Petřikov. V polovině čtyřminutového zápasu získal za koku jeden bod.

Vypadalo to, že si už udrží postup, když rozhodčí usoudili, že je příliš pasivní. Proto mu půl minuty před koncem udělili trest a bylo na body vyrovnáno. Muselo se prodlužovat a krátce po začátku sudí znovu jednali.

Čtěte dále: Judisté sní o medaili. Bude ale sakra těžká, ví trenér

Za příliš dlouhé držení nohavice byl Petřikov opět napomenut, což znamenalo, že Sobirov díky těmto dvěma verdiktům postoupil do čtvrtfinále.

Sportovec z Hradce Králové při své první olympiádě nezklamal - jeho bilance zní: jedna výhra, jedna porážka. V prvním kole měl volný los, poté porazil Brazilce Lourenca 11:0, když získal koku a poté před závěrem limitu přidal juko.

autor: Red Spo | 9. 8. 2008 11:41

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama