Spallettimu se stýská po starých časech, Italům zakázal PlayStation i sluchátka

ČTK ČTK
15. 6. 2024 13:59
Italští fotbalisté se při obhajobě titulu mistrů Evropy budou muset podvolit tvrdému režimu, který během šampionátu v Německu nastavil jejich trenér Luciano Spalletti. Zakázal svým hráčům používat oblíbený PlayStation, nosit sluchátka či mít u sebe mobil při masážích. Pětašedesátiletý kouč přiznal, že se mu stýská po minulosti, kdy moderní technologie nebyly.
Luciano Spalletti
Luciano Spalletti | Foto: Reuters

Interní pravidla, jimiž se "Squadra azzurra" bude během turnaje řídit, by se dala nazvat návratem do starých časů. Spalletti vyžaduje, aby bylo mužstvo na roli obhájců titulu stoprocentně soustředěno.

Je mu proti mysli, že si fotbalisté na déle trvajících reprezentačních srazech oblíbili hrací konzole PlayStation, s nimiž si ve volných chvílích krátí čas.

"Konzole zůstanou tentokrát doma. V národním týmu musíte být koncentrován a hlouposti podobného typu nejsou povoleny. My jdeme vyhrát mistrovství Evropy, ne (počítačovou hru) Call of Duty," nechal se trenér slyšet na tiskové konferenci před dnešním prvním zápasem v Dortmundu proti Albánii.

Dalšími účastníky papírově nejsilnější skupiny B jsou Španělsko a Chorvatsko.

Snad i proto Spaletti razí striktní režim. Novinář Manu Heredia na sociální síti X uvedl, že italský kouč povolil společenské hry do půl jedné v noci, zakázal sluchátka a také mobily při masážích.

"Stýská se mi po tréninkových kempech z minulosti, kdy tyto moderní technologie nebyly," řekl Spalletti, který se stal dvakrát šampionem Ruska s Petrohradem, loni dovedl k mistrovskému titulu po 33 letech Neapol a v průběhu kvalifikace na Euro nahradil u reprezentace Roberta Manciniho.

Fanouškům se jeho pravidla zdají v dnešní době příliš tvrdá, ale Ital na nich trvá."Musíte mít správný životní styl, abyste ze sebe na hřišti vydali to nejlepší," stojí si Spalletti za svým.

 

Právě se děje

Další zprávy