Jak příznačné. Kvitová během milovaného Wimbledonu porodila syna

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 7. 2024 18:32
Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová na sociálních sítích oznámila, že v neděli porodila svého prvního potomka. Čtyřiatřicetiletá tenistka má se svým trenérem a manželem Jiřím Vaňkem syna Petra.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Kvitová dnes zveřejnila na sociálních sítích fotografii novorozence s textem "Petr 7.7.2024". Své těhotenství oznámila na Nový rok.

Zda bude narození dítěte znamenat konec její úspěšné kariéry, jedna z nejlepších českých tenistek historie nespecifikovala.

Kvitová ovládla Wimbledon v letech 2011 a 2014 a nyní v době konání svého oblíbeného turnaje přivedla na svět prvního potomka. V roce 2011 triumfovala také na Turnaji mistryň.

Ve světovém žebříčku vystoupala v kariéře na druhé místo.

Na okruhu WTA získala levoruká hráčka z Fulneku ve dvouhře 31 titulů, loni ovládla turnaje v Miami a Berlíně. Svou dosud poslední sezonu 2023 ukončila na čtrnáctém místě světového žebříčku.

V roce 2016 získala Kvitová bronz na olympijských hrách v Riu de Janeiro, šestkrát také pomohla k triumfu ve Fed Cupu. Na kurtech se rodačka z Bílovce představila naposledy na začátku loňského října, kdy prohrála na turnaji v Pekingu ve 2. kole s Ruskou Ljudmilou Samsonovovou.

Z bývalých reprezentačních spoluhráček Kvitové jsou už dvojnásobnými matkami Barbora Strýcová, Andrea Sestini Hlaváčková či Lucie Šafářová. V březnu porodila prvního potomka další bývalá fedcupová vítězka Lucie Hradecká.

 

Právě se děje

Další zprávy