Jágr v letadle hned usne. Předseda vlády má smůlu

Red Spo, ČTK
11. 2. 2010 16:15
S výpravou do Vancouveru odjel i premiér Fischer

Praha - Evropská část výpravy českých hokejistů v čele s Jaromírem Jágrem se vydala do dějiště olympijských her ve Vancouveru.

Sedmička hráčů působících v ligách na Starém kontinentu a trenér Vladimír Růžička využili nabídky k cestě vládním speciálem a odcestovali až odpoledne z pražského vojenského letiště v Kbelích.

Čtěte také: Čajánek: Hrát s Jágrem? Bude nám to klapat

V pohodlí komfortnějšího letu se vedle Růžičky a Jágra vydali na dlouhou cestu na západní pobřeží Kanady nejen další hokejisté Petr Čajánek, Josef Vašíček, Tomáš Rolinek, Roman Červenka, Miroslav Blaťák a Jakub Štěpánek, ale i krasobruslař Tomáš Verner se svou trenérkou Vlastou Kopřivovou a fyzioterapeut Pavel Kolář.

Premiér Jan Fischer jim bude dělat společnost až od mezipřistání v Bruselu.

S premiérem se bavit nebudu. Budu spát

Co budou dělat na ZOH

Premiér Fischer

  • Sobota: sjezd muži, návštěva českých sportovců v olympijské vesnici, boule
  • Neděle: rychlobruslení - 3000 m, finále, návštěva českých sportovců v olympijské vesnici, návštěva Českého domu
  • Pondělí: běh na lyžích 10 km ženy, 15 km muži

Hokejista Jágr

  • Středa: Česko - Slovensko
  • Pátek: Lotyšsko - Česko
  • Neděle: Česko - Rusko
  • (dále podle vývoje ve skupině)


Jágr, vlajkonoš české výpravy pro páteční slavnostní zahájení olympiády, se chystal největší část cesty prospat. "Budu rád, když si sednu a hned usnu," řekl Jágr novinářům.

Na žádný dlouhý rozhovor během cesty s premiérem Fischerem to tak nevypadá. "Z mojí strany určitě ne," smála se hvězda Omsku.

Na dlouhou cestu do Vancouveru se olympijský šampion z Nagana důkladně chystal, po příletu z Ruska byl v Kladně dvakrát trénovat hodinu po půlnoci.

"Nedělal jsem to kvůli kanadskému času, ale hlavně proto, abych co nejdéle spal v letadle. Nějakých dvanáct hodin je hodně náročná cesta, člověk se nemůže jít ani nikam projít.

Naposledy jsem letěl takovou dálku možná do Nagana a před dvaceti lety jsem letěl do Vancouveru na draft," dodal Jágr.

Čtěte dále: Nagano jako pohádka. Vancouver může dát pokračování

Snažil se v noci vydržet co nejdéle vzhůru, aby se před cestou utahal. "Šel jsem si lehnout v pět šest hodin. Nevydržel jsem to, celou dobu nespat."

Vašíček se chce dostat do Triple Gold Clubu

Útočník Vašíček se náročností cesty moc nezabýval a s vládním speciálem ji považoval za příjemnou. "Pokusím se spát, ale celou cestu se mi to asi nepodaří. Jinak mám na cestu v počítači nějaké filmy," prohlásil Vašíček.

Mistr světa z Vídně z roku 2005 a vítěz Stanleyova poháru s Carolinou z roku 2006 se chystá na svou první olympiádu.

"Kdybychom tam nejeli s nejvyššími ambicemi, tak tam nemusíme," dodal centr Jaroslavle, který by se v případě zisku zlata mohl zařadit po bok Jágra a Jiřího Šlégra do takzvaného Triple Gold Clubu.

Růžičkovi asistenti Josef Jandač a Ondřej Weissmann a někteří další členové realizačního týmu odletěli do Vancouveru hned ráno s další částí olympijské výpravy. 

Hráči z NHL přijedou až v neděli

Na místě už jsou od konce minulého týdne maséři a generální manažer českého týmu František Černík. První trénink mají hokejisté naplánovaný v dějišti olympiády v pátek od 12:30 tamního času, tedy ve 21:30 SEČ.

Šestnáctka hráčů z NHL se bude postupně připojovat, první by měl být ve Vancouveru v neděli obránce Tomáš Kaberle z Toronta.

Jediný trénink v kompletním složení stihnou až v úterý večer (ve středu ve 2:30 SEČ), tedy den před úvodním utkáním v základní skupině se Slovenskem.

"Všichni by byli rádi, kdyby se viděli týden předtím a zatrénovali si po kupě. Ale je to tak udělaný, mají to všichni stejné, to se nedá nic dělat," řekl Vašíček.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy