Italský fotbal a reprezentace

Italský fotbal je znám jednak díky vynikajícím výsledkům italského národního týmu, ale také díky kvalitě nejvyšší fotbalové soutěže na Apeninském poloostrově, Serii A. Titul ze sezony 2015-16 obhajuje Juventus Turín.

Italové jsou čtyřnásobnými mistry světa (naposledy 2006) a také mistry Evropy z roku 1968. Na šampionátu v Brazílii 2014 se ale nedostali ani ze skupiny. Na ME 2016 došli do čtvrtfinále, kde je vyřadil tým Německa.

Kapitánem italského národního týmu je Gianluigi Buffon, bývalý manžel Aleny Šeredové, trenérem Antonio Conte. Mezi další význačné hráče národního týmu patří Mario Balotelli, Andrea Pirlo a Stephan El Shaarawy.

Italské první lize, Serii A, dominuje v posledních letech Juventus. Mezi další přední týmy patří SSC Neapol, Inter a AC Milán. V Juventusu působí na manažerské funkci někdejší skvělý český fotbalista Pavel Nedvěd.

Italové si jako druzí zajistili postup na Euro 2020
Fotbal

Italští fotbalisté se po Belgičanech stali druhými účastníky mistrovství Evropy 2020.
Italský fotbalový klub vyhodil trenéra, který nechutně urážel aktivistku Gretu
Zahraniční ligy

"Jeho chování se neslučuje s linií, kterou si náš klub stanovil a která si cení morálky víc než trenérských schopností," uvedlo vedení v prohlášení.

Krejčí a Matějů byli v italské lize u porážek svých týmů

Fotbalisté Neapole zdolali v 6. kole italské ligy nováčka Brescii 2:1 a částečně odčinili překvapivou středeční domácí porážku s Cagliari. Za hosty nastoupil v 68. minutě český obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

V základní sestavě Boloně se poprvé v sezoně objevil Ladislav Krejčí, ani jeho tým ale nebodoval a prohrál 0:1 na hřišti Udine. O výsledku rozhodl po Larsenově centru hlavou Stefano Okaka.

V Neapoli si už ve 13. minutě seběhl na Callejonovo přiťuknutí Dries Mertens a potvrdil, že se mu v zápasech proti nováčkům italské ligy daří. Ve dvacátém takovém utkání zaznamenal 21. gól. Krátce před pauzou vstřelil nakonec rozhodující branku hlavou Kostas Manolas. V 67. minutě už jen snížil prvním gólem v novém klubu někdejší hráč Manchesteru City nebo obou milánských velkoklubů Mario Balotelli. Neapol dál drží čtvrté místo v tabulce.

V 6. kole uspěly oba římské kluby. Lazio si poradilo 4:0 s Janovem, který zůstává na sestupové pozici. Jedním gólem se na tom podílel útočník Ciro Immobile a s pěti brankami se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. AS Řím porazil díky gólu Edina Džeka z 56. minuty nováčka Lecce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Neapol - Brescia 2:1 (13. Mertens, 45.+4 Manolas - 67. Balotelli), Lazio Řím - FC Janov 4:0 (7. Milinkovič-Savič, 40. Radu, 59. Caicedo, 78. Immobile), Lecce - AS Řím 0:1 (56. Džeko), Udine - Boloňa 1:0 (27. Okaka),

Jankto dal gól Interu. Ten ale i bez vyloučeného Alexise v Janově vyhrál

Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto v italské lize vstřelil první gól za Sampdorii Janov a zmírnil domácí porážku 1:3 s Interem Milán.
Policie rozdala fanouškům Juventusu rekordní tresty. Někteří byli napojení na zločin

Policie dnes oznámila, že čtyři fanoušci dostali rekordní tresty na deset let, zbylí zákazy od čtyř do sedmi let.

Fotbalisté AC Milán ztratili dobře rozehraný zápas s FC Turín

Fotbalisté AC Milán v pátém kole italské ligy neudrželi vedení a po prohře 1:2 na hřišti FC Turín jsou v tabulce až třináctí. Domácí, které za vítězstvím dvěma góly v rozmezí čtyř minut ve druhém poločase nasměroval Andrea Belotti, jsou šestí.

Rossoneri se v prvním poločase ujali vedení po penaltě Krzysztofa Piateka a těsný náskok drželi až do 72. minuty, kdy se poprvé prosadil Belotti. Domácí útočník vzápětí přidal čtvrtou branku v sezoně, na kterou už milánský celek nenašel odpověď a prohrál podruhé za sebou.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

FC Turín - AC Milán 2:1 (72. a 76. Belotti - 18. Piatek z pen.).

Turín poprvé prohrál. Doma nestačil na nováčka z Lecce

Fotbalisté FC Turín ve třetím kole italské ligy nestačili na domácím hřišti na nováčka z Lecce a po porážce 1:2 poprvé v sezoně ztratili body. Jediným týmem se stoprocentní bilancí zůstal v Serii A Inter Milán, na jehož hřišti se v úterý představí pražská Slavia při vstupu do Ligy mistrů.

Hosté z Lecce přijeli do Turína k dohrávce se skóre 0:5 po prvních dvou kolech a jejich čekání na gól ukončil ve 35. minutě brazilský útočník Diego Farias dorážkou vlastní střely vyražené brankářem. Po změn stran vyrovnal z penalty za faul Andrea Belotti, ale čtvrt hodiny před koncem Marco Mancosu další pohotovou dorážkou po zákroku gólmana Salvatoreho Sirigua rozhodl o tříbodovém zisku pro outsidera.

Inter se naladil na Slavii výhrou nad Udine, za hosty čekal na šanci český megatalent

Z prvního místa sesadil milánský klub hráče mistrovského Juventusu, který remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0 a poprvé ztratil body.
Inter bojuje proti rasismu na tribunách, ale jeho ultras schvalují bučení na Lukakua

Na Lukakua bučeli fanoušci Cagliari. Jsi v Itálii, takhle to tu chodí, vzkázali ale útočníkovi ultras z jeho vlastního klubu.
Španělé a Italové jsou po pěti zápasech kvalifikace stoprocentní
Fotbal

Triumf Italů, kteří celý druhý poločas hráli v početní převaze, zařídil dvěma góly útočník Andrea Belotti
"Byl to projev respektu." Fans Interu podpořili rivaly, kteří hučeli na jejich hvězdu

"Nejsme rasisti a stejně tak jimi nejsou ani fanoušci Cagliari," tvrdí příznivci modročerných barev.
V Římě jsem nebyl šťastný, prohlásil Schick. Posila Lipska nechtěla zůstat v Itálii

"Necítil jsem se v hlavě volný, vždycky jsem byl těmi očekáváními dost svázaný. Tohle byl asi největší problém," prohlásil reprezentační útočník.
Fotbalové velkokluby si vyměnily brankáře. Navas jde z Realu do PSG

Francouzský mistr podepsal čtyřletou smlouvu s Kostaričanem Keylorem Navasem, opačným směrem se stěhuje Francouz Alphonse Aréola.
Inter nastřílel nováčkovi z Lecce čtyři góly, trefil se i Lukaku

Fotbalisté Interu Milán nastříleli nováčkovi z Lecce čtyři góly a zaznamenali nejvýraznější výhru úvodního kola italské ligy.
AC Milán zahájil ligovou sezonu porážkou v Udine, Zmrhal prožil vítězný debut

Zmrhal odehrál za Brescii závěrečných 19 minut zápasu v Cagliari. Jankto byl u porážky Sampdorie, Schick, Barák a Krejčí zůstali na lavičce.
Neskromný Nedvěd. Juventus chce podle viceprezidenta  vyhrát všechno

Neskromný Nedvěd. Juventus chce podle viceprezidenta vyhrát všechno

Podle viceprezidenta Pavla Nedvěda touží fotbalisté Juventusu Turín vyhrát v nadcházející sezoně všechny trofeje, priority si ale nedává.
Ribéry má nový klub. Na dva roky se upsal italské Fiorentině

Šestatřicetiletý záložník si podle italských médií ročně vydělá čtyři miliony eur (103 milionů korun).
Inter naordinoval hvězdné posile dietu. Lukaku má přes sto kilo, debut se odkládá

Lukaku přišel do Interu z Manchesteru United před deseti dny za 80 milionů eur. V přípravě nehrál, oficiálně kvůli zranění.
Džeko do Interu nejde, překvapivě prodloužil smlouvu s AS Řím

Edin Džeko bude nadále konkurentem Patrika Schicka.
Bayern získal záložníka Perišiče z Interu na hostování s opcí

Bayern Mnichov posílil chorvatský záložník Ivan Perišič. Třicetiletý fotbalista k úřadujícím německým mistrům přišel z Interu Milán na roční hostování