Italský fotbal a reprezentace

Italský fotbal je znám jednak díky vynikajícím výsledkům italského národního týmu, ale také díky kvalitě nejvyšší fotbalové soutěže na Apeninském poloostrově, Serii A. Titul ze sezony 2015-16 obhajuje Juventus Turín.

Italové jsou čtyřnásobnými mistry světa (naposledy 2006) a také mistry Evropy z roku 1968. Na šampionátu v Brazílii 2014 se ale nedostali ani ze skupiny. Na ME 2016 došli do čtvrtfinále, kde je vyřadil tým Německa.

Kapitánem italského národního týmu je Gianluigi Buffon, bývalý manžel Aleny Šeredové, trenérem Antonio Conte. Mezi další význačné hráče národního týmu patří Mario Balotelli, Andrea Pirlo a Stephan El Shaarawy.

Italské první lize, Serii A, dominuje v posledních letech Juventus. Mezi další přední týmy patří SSC Neapol, Inter a AC Milán. V Juventusu působí na manažerské funkci někdejší skvělý český fotbalista Pavel Nedvěd.

Brescia s obráncem Matějů ovládla duel nováčků italské ligy proti Lecce
Zahraniční ligy

Aleš Matějů odehrál v 16. kole italské ligy celý zápas při vítězství Brescie 3:0 v duelu nováčků proti Lecce. Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Fotbalisté se před ME utkají v přípravě s Itálií a Rakouskem
Reprezentace

Češi se před fotbalovým Eurem utkají v přípravných duelech s Itálií a Rakouskem.

Inter nedokázal překonat Miranteho, s AS remizoval 0:0

Fotbalisté Interu Milán remizovali v 15. kole italské ligy s AS Řím 0:0 a v čele tabulky mají dvoubodový náskok před mistrovským Juventusem. Ten nastoupí proti Laziu v sobotu. Inter, soupeř pražské Slavie v Lize mistrů, bodoval v Serii A poosmé za sebou.

Inter měl převahu a řadu šancí, ale pokaždé narazil na brankáře hostů Antonia Miranteho. Šestatřicetiletý gólman v sedmé minutě nedovolil skórovat Romeluovi Lukakuovi, v závěru prvního poločasu Marcelo Brozovič římskou branku přestřelil. Mirante pak na začátku druhé půle zneškodnil i střelu Matíase Vecina, neprosadil se ani Lautaro Martínez.

Před zápasem vyvolal velké pozdvižení deník Corriere dello Sport, který dal na první straně k fotografiím hráčů tmavé pleti Chrise Smallinga z AS a Lukakua titulek "Black Friday". List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé nicméně na tomto spojení nic špatného neshledali.

Black Friday, zval italský deník na zápas Lukakua. Novináři teď nesmí na stadion

List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé na tomto spojení nic špatného nevidí.
Balotelli neumí hrát o záchranu, Brescia ho v zimě pustí zadarmo

Útočník Mario Balotelli může v zimě zadarmo odejít z Brescie. Prohlásil to šéf posledního celku italské ligy Massimo Cellino.

Cagliari vyhrálo sedmigólovou přestřelku se Sampdorií

Fotbalisté Sampdorie s reprezentačním záložníkem Jakubem Janktem v sestavě prohráli ve 14. kole italské ligy přestřelku v Cagliari 3:4. Domácí tým vstřelil všechny góly ve druhém poločase, sérii neporazitelnosti v Serii A prodloužil o dvanáctý duel a vrátil se v tabulce na čtvrté místo. Janovský celek je sedmnáctý.

Divoký zápas rozhodl v šesté minutě nastavení střídající Alberto Cerri, který si naskočil na centr a hlavou zamířil přesně do horního růžku. Dokonal tak obrat domácího favorita, který ještě v 69. minutě prohrával 0:2. Během necelé půlhodiny však skóre otočili Radja Nainggolan, dvěma trefami Joao Pedro a hrdina večera Cerri.

Brazilský záložník Joao Pedro se po devátém gólu v sezoně posunul na třetí místo mezi nejlepšími střelci italské ligy za Cira Immobileho z Lazia a Romela Lukakua z Interu. Český záložník Jankto odehrál celý duel, ale nezabránil tomu, že tým ze Sardinie v domácí soutěži prohrál naposledy od 1. září, a to s lídrem tabulky Interem.

Tři červené za necelých pět minut. Divoké utkání v Lecce skončilo remízou

Fotbalisté Cagliari v dohrávce 13. kola italské ligy neudrželi vedení 2:0 a v Lecce remizovali 2:2.
Severská radost. Finové budou poprvé na Euru, Švédové slaví šestý postup po sobě
Euro

Fotbalisté Finska slaví historický postup na mistrovství Evropy. Švédové se z postupu slaví pošesté v řadě.
Sampdoria s Janktem získala bod, Juventus porazil AC Milán

Český záložník Jakub Jankto odehrál v italské fotbalové lize celý zápas při remíze Sampdorie Janov 0:0 s Bergamem.

Ibrahimovic jedná s Boloňou

Slavný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic by se mohl stát spoluhráčem českého reprezentanta Ladislav Krejčího v Boloni. Sportovní ředitel Walter Sabatini uvedl, že klub o příchodu osmatřicetiletého útočníka jedná.

"Chce k nám kvůli Sinišovi Mihajlovičovi. Uděláme maximum pro to, aby se tahle šílenost podařila," řekl Sabatini po sobotní porážce 1:2 s Interem Milán.

Právě za Inter v minulosti Ibrahimovic nastupoval a získal s ním tři tituly. V Itálii působil rovněž v Juventusu a AC Milán. V Serii A se potkával také s Mihajlovičem, nynějším koučem Boloni, který od léta bojuje s leukémií.

Ibrahimovicovi skončila po dvou letech smlouva s Los Angeles Galaxy v MLS a má namířeno zpět do Evropy, kde hrával také v Ajaxu, Barceloně, Paris Saint-Germain a Manchesteru United.

Ronaldo proměnil v nastavení penaltu a vyšvihl Juventus do čela tabulky

O výhře "Staré dámy" rozhodl v šesté minutě nastavení z penalty Cristiano Ronaldo.

Inter Milán se po výhře v Brescii ujal vedení v Serii A

Fotbalisté Interu Milán, kteří jsou soupeřem pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů, dnes v desátém kole Serie A vyhráli 2:1 v Brescii a posunuli se na první místo. Nerazzurri vedou tabulku o dva body před druhým Juventusem, obhájce titulu má ale k dobru středeční duel s FC Janov.

Inter poslali do vedení Lautaro Martínez a Romelu Lukaku, který zaznamenal už sedmou branku v nejvyšší soutěži. Domácím se sice v závěru podařilo díky vlastnímu gólu Milana Škriniara snížit, vyrovnat už ale nedokázali. Inter tak vyhrál i pátý venkovní zápas v ligové sezoně.

talská fotbalová liga - 10. kolo:

Parma - Hellas Verona 0:1 (10. Lazovič), Brescia - Inter Milán 1:2 (76. Bisoli - 23. Martínez, 63. Lukaku).

20. Sampdoria Janov 9 1 1 7 5:18 4

Bývalý francouzský fotbalový reprezentant Franck Ribéry dostal v italské lize disciplinární trest na tři zápasy za napadení rozhodčího.
Krejčího Boloňa se dočkala výhry po pěti zápasech, zdolala Sampdorii s Janktem

Souboj českých fotbalových reprezentantů v italské lize vyzněl pro Ladislava Krejčího. Boloňa si v devátém kole poradila 2:1 se Sampdorií Janov.
Juventus si doma poradil s Boloňou a upevnil si první místo. Krejčí hrál celý zápas

Fotbalisté Juventusu zdolali v osmém kole italské ligy Boloňu 2:1 a pojistili si první místo.
Italové si jako druzí zajistili postup na Euro 2020
Fotbal

Italští fotbalisté se po Belgičanech stali druhými účastníky mistrovství Evropy 2020.
Italský fotbalový klub vyhodil trenéra, který nechutně urážel aktivistku Gretu

"Jeho chování se neslučuje s linií, kterou si náš klub stanovil a která si cení morálky víc než trenérských schopností," uvedlo vedení v prohlášení.

Krejčí a Matějů byli v italské lize u porážek svých týmů

Fotbalisté Neapole zdolali v 6. kole italské ligy nováčka Brescii 2:1 a částečně odčinili překvapivou středeční domácí porážku s Cagliari. Za hosty nastoupil v 68. minutě český obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

V základní sestavě Boloně se poprvé v sezoně objevil Ladislav Krejčí, ani jeho tým ale nebodoval a prohrál 0:1 na hřišti Udine. O výsledku rozhodl po Larsenově centru hlavou Stefano Okaka.

V Neapoli si už ve 13. minutě seběhl na Callejonovo přiťuknutí Dries Mertens a potvrdil, že se mu v zápasech proti nováčkům italské ligy daří. Ve dvacátém takovém utkání zaznamenal 21. gól. Krátce před pauzou vstřelil nakonec rozhodující branku hlavou Kostas Manolas. V 67. minutě už jen snížil prvním gólem v novém klubu někdejší hráč Manchesteru City nebo obou milánských velkoklubů Mario Balotelli. Neapol dál drží čtvrté místo v tabulce.

V 6. kole uspěly oba římské kluby. Lazio si poradilo 4:0 s Janovem, který zůstává na sestupové pozici. Jedním gólem se na tom podílel útočník Ciro Immobile a s pěti brankami se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. AS Řím porazil díky gólu Edina Džeka z 56. minuty nováčka Lecce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Neapol - Brescia 2:1 (13. Mertens, 45.+4 Manolas - 67. Balotelli), Lazio Řím - FC Janov 4:0 (7. Milinkovič-Savič, 40. Radu, 59. Caicedo, 78. Immobile), Lecce - AS Řím 0:1 (56. Džeko), Udine - Boloňa 1:0 (27. Okaka),

Jankto dal gól Interu. Ten ale i bez vyloučeného Alexise v Janově vyhrál

Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto v italské lize vstřelil první gól za Sampdorii Janov a zmírnil domácí porážku 1:3 s Interem Milán.