Italský fotbal a reprezentace

Italský fotbal je znám jednak díky vynikajícím výsledkům italského národního týmu, ale také díky kvalitě nejvyšší fotbalové soutěže na Apeninském poloostrově, Serii A. Titul ze sezony 2015-16 obhajuje Juventus Turín.

Italové jsou čtyřnásobnými mistry světa (naposledy 2006) a také mistry Evropy z roku 1968. Na šampionátu v Brazílii 2014 se ale nedostali ani ze skupiny. Na ME 2016 došli do čtvrtfinále, kde je vyřadil tým Německa.

Kapitánem italského národního týmu je Gianluigi Buffon, bývalý manžel Aleny Šeredové, trenérem Antonio Conte. Mezi další význačné hráče národního týmu patří Mario Balotelli, Andrea Pirlo a Stephan El Shaarawy.

Italské první lize, Serii A, dominuje v posledních letech Juventus. Mezi další přední týmy patří SSC Neapol, Inter a AC Milán. V Juventusu působí na manažerské funkci někdejší skvělý český fotbalista Pavel Nedvěd.

Sparta potvrzuje velký návrat, z Boloni přichází Ladislav Krejčí
Česká liga

Fotbalová Sparta oficiálně potvrdila svoji pátou letní posilu, z Boloni se vrací Ladislav Krejčí.
Barákův gól Lecce k záchraně nepomohl, Immobile je králem evropských střelců
Zahraniční ligy

Ani gól Antonína Baráka nestačil k záchraně Lecce, kde český fotbalový reprezentant hostoval z Udine. Jeho tým podlehl v posledním kole Parmě.
Inter bitvu o druhé místo Serie A zvládl, Immobile vstřelil už 36. gól sezony
Fotbal

Fotbalisté Interu Milán zvítězili v závěrečném 38. kole italské ligy v přímém souboji o druhé místo v Bergamu 2:0.
Barák asistencí pomohl Lecce k udržení naděje, Zlatan řádil v Janově

Český záložník Antonín Barák pomohl fotbalistům Lecce v předposledním kole italské ligy asistencí k výhře 2:1 v Udine a k udržení naděje na záchranu.
Inter zdolal Neapol, Bergamo otočilo v Parmě. V posledním kole se utkají o vicemistra

Inter Milán a Atalanta se v sobotu utkají v přímém souboji o druhé místo v italské lize. Bergamo bude hrát o největší úspěch i magickou gólovou metu.
Éra pokračuje. Juventus je po výhře nad Sampdorií podeváté za sebou mistrem

Juventus je podeváté za sebou mistrem italské fotbalové ligy. Turínský tým zvítězil v dnešním utkání 36. kola 2:0 nad Sampdorií Janov.
Inter vyhrál v Janově a oddálil titul Juventusu. Lukaku se trefil dvakrát

Fotbalisté Interu Milán oddálili minimálně o den očekávanou korunovaci Juventusu italským mistrem.

Fotbalisté Brescie podlehli Lecce a po roce opouští italskou ligu

Fotbalisté Brescie s Alešem Matějů a Jaromírem Zmrhalem po roce sestoupili z italské ligy. Ve 35. kole prohráli 1:3 v záchranářském souboji s Lecce, za které hrál další Čech Antonín Barák, a tři zápasy před koncem sezony mají na záchranu manko již nedostiných 12 bodů. Už dříve se rozhodlo o sestupu Spalu Ferrara.

Lecce k důležitému vítězství nakročilo už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Gianluca Lapadula. Brescia se záložníkem Zmrhalem v základní sestavě snížila po hodině hry zásluhou Danieleho Desseny, ale náskok domácích pojistil třetím gólem Riccardo Saponara. Na závěrečné minuty se dostal na hřiště i obránce Matějů. Osmnácté Lecce na první nesestupové místo ztrácí čtyři body.

Inter Milán doma bez branek remizoval s Fiorentinou a zůstal třetí. "Nerazzurri" na druhé Bergamo ztrácí bod a na vedoucí Juventus sedm bodů. Pokud turínský lídr ve čtvrtek zvítězí v Udine, získá rekordní devátý mistrovský titul po sobě.

AS Řím deklasoval sestupující Spal na jeho hřišti 6:1 a vrátil se na páté místo tabulky. Dvě branky hostů vstřelil Bruno Peres, jednou se prosadili Nikola Kalinič, Carles Pérez, Aleksandar Kolarov a Nicoló Zaniolo.

Další český reprezentant Jakub Jankto se Sampdorií podlehl v městském derby FC Janov 1:2. Sedmnáctí hosté mají čtyřbodový náskok na osmnácté Lecce, Sampdoria zaváhala po sérii tří ligových výher a je čtrnáctá.

Neapol prohrála v Parmě 1:2 a nebodovala poprvé po pěti zápasech. Všechny tři góly padly z penalt. Svěřencům trenéra Gennara Gattusa patří v neúplné tabulce sedmé místo, Parma je desátá.

Z prvního pokutového kopu zápasu skóroval v nastavení úvodního poločasu Gianluca Caprari, v 54. minutě odpověděl Lorenzo Insigne. Poslední slovo měl tři minuty před koncem domácí Dejan Kulusevski, který podobně jako první dva exekutoři proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu brankáře.

Parma se po sedmi kolech dočkala vítězství a doma naplno bodovala poprvé od ledna. Výběr kouče Roberta D'Aversy i podruhé v tomto ročníku Serie A porazil Neapol výsledkem 2:1.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Parma - Neapol 2:1 (45.+3 Caprari z pen., 87. Kulusevski z pen. - 54. Insigne z pen.), FC Turín - Hellas Verona 1:1 (67. Zaza - 56. Borini z pen.), Inter Milán - Fiorentina 0:0, Lecce - Brescia 3:1 (22. a 33. Lapadula, 70. Saponara - 63. Dessena), Sampdoria Janov - FC Janov 1:2 (32. Gabbiadini - 22. Criscito z pen., 72. Lerager), Spal Ferrara - AS Řím 1:6 (24. Cerri - 52. a 75. Bruno Peres, 10. Kalinič, 38. Pérez, 47. Kolarov, 90.+1 Zaniolo).

Ibrahimovic dal dva góly, Krejčí nezabránil porážce Boloni

Veterán Zlatan Ibrahimovic zařídil v italské fotbalové lize dvěma góly výhru AC Milán 2:1 nad Sassuolem. Vítězové jsou v neúplné tabulce na pátém místě zajišťujícím účast v Evropské lize. Jejich konkurenti AS Řím a Neapol ale mají zápas k dobru. Ladislav Krejčí odehrál 78 minut při porážce Boloně 0:1 s Bergamem, které se dostalo na druhé místo.

Atalanta neprohrála už patnácté utkání za sebou a posunula se šest bodů za vedoucí Juventus a dva body před Inter Milán, který má středeční duel 35. kola proti Fiorentině k dobru.

Jediný gól zápasu vstřelil v 63. minutě Luis Muriel. Kolumbijský útočník si naběhl z druhé vlny na přihrávku krajana Duvána Zapaty a poslal míč přesně k tyči. Nejlepší střelec Bergama zaznamenal v této sezoně Serie A už osmnáct gólů, z toho jedenáct v roli střídajícího hráče.

Osmatřicetiletý Ibrahimovic se na hřišti Sassuola prosadil nejprve hlavou a v závěru prvního poločasu po rychlém protiútoku. Domácí skórovali pouze zásluhou Francesca Caputa, který s přehledem překonal gólmana Gianluigiho Donnarummu chytajícího 200. zápas za Milán. Sassuolo hrálo celý druhý poločas v deseti, skóre se však už nezměnilo. Fotbalisté AC po restartu italské ligy po koronavirové pauze v devíti zápasech ani jednou neprohráli a sedmkrát zvítězili.

Bergamo - Boloňa 1:0 (63. Muriel), Sassuolo - AC Milán 1:2 (42. Caputo z pen. - 19. a 45.+2 Ibrahimovic).

Ronaldo dvěma góly posunul Juventus zase o kousek blíž titulu

Juventus porazil v dohrávce 34. kola italské fotbalové ligy 2:1 Lazio Řím a upevnil si první místo v soutěži.
Pokud má někdo dostat facku, je to pokaždé Inter, rozčílil se trenér Conte

Podle trenéra Conteho je termínová listina po koronavirové krizi navržená tak, aby jeho Interu dělala problémy.
Bergamo jen remizovalo ve Veroně, rozjetý AC Milán nastřílel pět gólů Boloni

Fotbalisté Bergama neudrželi ve 34. kole italské ligy vedení ve Veroně a po remíze 1:1 zůstali v tabulce třetí bodově nastejno s druhým Interem.
Juventus remizoval v Sassuolu, Jankto řídil výhru Sampdorie dvěma asistencemi

Český záložník Jakub Jankto pomohl v utkání italské fotbalové ligy dvěma gólovými asistencemi k vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Cagliari.
Matějů Brescii nepomohl, Bergamo ji rozstřílelo 6:2

Atalanta Bergamo deklasovala ve 33. kole italské fotbalové ligy Brescii 6:2 a posunula se na druhé místo v tabulce.

Brescia podlehla Turínu, Matějů si dal vlastní gól

Fotbalisté Brescie neudrželi v 31. kole italské ligy vedení na hřišti FC Turín a prohráli 1:3. Domácí zaveleli k obratu po vlastním gólu Aleše Matějů, který odehrál celé utkání. Do zápasu zasáhl i jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal, jenž se dostal do hry v 61. minutě.

Jakub Jankto odehrál 82. minut, porážce Sampdorie Janov 0:2 na hřišti rozjeté Atalanty Bergamo ale nezabránil. Ladislav Krejčí zůstal při porážce Boloně 1:2 se Sassuolem celý zápas na lavičce náhradníků.

Nešťastný moment prožil Matějů v 48. minutě, kdy ho za stavu 1:0 ve prospěch Brescie trefil zblízka do zad Lorenzo De Silvestri a míč se odrazil mimo dosah brankáře Jesseho Joronena. O deset minut později dokonal obrat nejlepší střelec "Býků" Andrea Belotti a pojistku přidal druhý útočník Simone Zaza.

Brescia tak nenavázala na vítězství z minulého kola proti Veroně a z předposlední příčky ztrácí na záchranu sedm bodů. Turín se posunul na 14. pozici.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

FC Janov - Neapol 1:2 (49. Goldaniga - 45.+1 Mertens, 66. Lozano), Fiorentina - Cagliari 0:0, AS Řím - Parma 2:1 (43. Mchitarjan, 57. Veretout - 9. Kucka z pen.), Bergamo - Sampdoria Janov 2:0 (75. Toloi, 85. Muriel), Boloňa - Sassuolo 1:2 (90.+1 Barrow - 41. Berardi, 57. Haraslín), FC Turín - Brescia 3:1 (48. vlastní Matějů, 58. Belotti, 86. Zaza - 21. Torregrossa).

Ronaldův gól nestačil, AC Milán předvedlo proti Juventusu obrat

Fotbalisté Juventusu neudrželi v 31. kole italské ligy dvoubrankové vedení a podlehli 2:4 AC Milán, jemuž stačilo na obrat pět minut.
Vyšlo to až na 43. pokus. Ronaldo se v Juventusu konečně dočkal gólu z přímého kopu

Ronaldo gólem a asistencí přispěl k výhře 4:1, díky níž obhájce titulu vede tabulku o sedm bodů před Laziem Řím.
Bergamo jede, vyhrálo také čtvrtý zápas po restartu sezony

Fotbalisté Bergama vyhráli v italské lize i čtvrtý zápas po koronavirové pauze. Neapol porazili 2:0 a v tabulce si upevnili čtvrté místo.
Inter Milán si proti Brescii zastřílel, Matějů zavinil penaltu
Fotbal

Brescia s českými fotbalisty Alešem Matějů a Jaromírem Zmrhalem v sestavě podlehla 0:6 Interu Milán a prohrála poprvé po restartu italské ligy.
Vedoucí Juventus udržel náskok, o výhře v Janově rozhodla Ronaldova trefa

Lídr italské fotbalové ligy Juventus vyhrál v Janově 3:1 a udržel v čele tabulky náskok čtyř bodů. Druhé Lazio Řím otočilo utkání na hřišti FC Turín.