Itálii vyhrála bitvu o bronz. Uruguayce vychytal Buffon

30. 6. 2013 20:52
Buffon při penaltovém rozstřelu zneškodnil hned tři pokusy uruguayských fotbalistů. Znovu selhal Diego Forlán.
Italská radost a smutek Diega Forlána.
Italská radost a smutek Diega Forlána. | Foto: Reuters

Salvador - Gianluigi Buffon vychytal Italům bronzové medaile z Konfederačního poháru FIFA. Při penaltovém rozstřelu lapil postupně tři pokusy uruguayských fotbalistů Forlána, Cacerese a Gargana a zařídil squadře azzuře celkové třetí místo.

V normální hrací době skončil zápas remízou 2:2, když na branky Astoriho a Diamantiho vždy odpověděl kanonýr Neapole Edinson Cavani.

V prodloužení hrála Uruguay posledních deset minut proti soupeři oslabenému o vyloučeného Montoliva, ovšem Italové zvládli dovést zápas k penaltové loterii a tu ovládli.

Diego Forlán neproměnil druhou penaltu po sobě, když ve skupině nedokázal proměnit pokutový kop v duelu s Brazílií. Za Italy, kteří se v duelu museli obejít bez zraněného špílmachra Pirla, se při penaltách trefili Aquilani, El Shaarawy a Giaccherini.

Pohár FIFA v Brazílii vyvrcholí od půlnoci našeho času, kdy se ve finále postaví domácí "kanárci" španělským mistrům světa.

Utkání o třetí místo na fotbalovém Poháru FIFA v Salvadoru:

Uruguay - Itálie 2:2 (0:1), na penalty 2:3

Branky: 58. a 78. Cavani - 24. Astori, 73. Diamanti. Penalty proměnili: Cavani, Suárez - Aquilani, El Shaarawy, Giaccherini. Neproměnili: Forlán, Cáceres, Gargano - De Sciglio. Rozhodčí: Hajmúdí (Alž.). ČK: 110. Montolivo (Itálie). Diváci: 30.000.

Uruguay: Muslera - M. Pereira (81. A. Pereira), Lugano, Godín, Cáceres - Gargano, Arévalo (107. Pérez), Rodríguez (56. González) - Cavani, Forlán, Suárez. Trenér: Tabárez.

Itálie: Buffon - Maggio, Astori (96. Bonucci), Chiellini, De Sciglio - Candreva, De Rossi (70. Aquilani), Montolivo - Diamanti (83. Giaccherini), Gilardino, El Shaarawy. Trenér: Prandelli.