Inter promrhal šanci vrátit se do čela, italskou ligu tak vede AC

20. 2. 2022 20:25
Fotbalisté Interu Milán podlehli v 26. kole italské ligy doma 0:2 Sassuolu a nevyužili šanci se vrátit do čela před městského rivala AC. Bergamo prohrálo 0:1 na hřišti Fiorentiny a na tříbodový zisk čeká už pět utkání. Jedinou branku vstřelil polský útočník Krzysztof Piatek.
Stefan de Vrij
Stefan de Vrij | Foto: Reuters

Interu nevyšel začátek a po trefách Raspadoriho a Scamaccy prohrával už v 26. minutě o dvě branky. Na první gól přihrál italský reprezentant Berardi a jako první hráč v pěti nejprestižnějších evropských ligách dosáhl v této sezoně na dvouciferný počet branek i asistencí (10+10).

"Nerazzurri" se na zdramatizování zápasu nezmohli a podlehli stejným skóre jako ve středu v úvodním osmifinále Ligy mistrů s Liverpoolem. V této sezoně Serie A prohráli potřetí a podruhé za sebou doma. Na prvním místě tak zůstává AC Milán, který ale sehrál o utkání víc. Sassuolo se vítězstvím dostalo na 11. místo.

Piatek v 56. minutě utkání Fiorentina - Bergamo převzal v pokutovém území Gonzálezovu přihrávku a zblízka přesně zakončil. Zimní útočná posila se prosadila popáté v šestém duelu v dresu "Fialek" a navázala na dvě trefy z nedávného vítězného čtvrtfinále Italského poháru proti stejnému soupeři.

Fiorentina se posunula na sedmé místo a na páté Bergamo ztrácí už jen dva body.

Předposlední Janov nevyhrál ani 23. ligový duel v řadě, v záchranářském duelu v Benátkách remizoval 1:1. Na soupisce domácího týmu se poprvé po přestupu objevil reprezentační obránce Aleš Matějů, zůstal ale celý zápas na lavičce.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Fiorentina - Bergamo 1:0 (56. Piatek), Benátky - FC Janov 1:1 (13. Henry - 29. Ekuban), Inter Milán - Sassuolo 0:2 (8. Raspadori, 26. Scamacca), Udine - Lazio Řím 1:1 (5. Deulofeu - 45. Anderson).

1. AC Milán 26 17 5 4 52:28 56
2. Inter Milán 25 16 6 3 55:22 54
3. Neapol 25 16 5 4 46:17 53
4. Juventus Turín 26 13 8 5 38:23 47
5. Bergamo 25 12 8 5 46:30 44
6. Lazio Řím 26 12 7 7 53:40 43
7. Fiorentina 25 13 3 9 44:34 42
8. AS Řím 26 12 5 9 44:34 41