reklama
 
 

Huříková horská kola nedojela, spadla hned v úvodu

23. 8. 2008 11:15
V závodě mužů skončil Kulhavý osmnáctý

Peking - Až nečekaně rychlý konec nadějí na dobré umístění přišel v závodě horských kol pro mladou českou reprezentantku Terezu Huříkovou.

Juniorská mistryně světa z roku 2005, která si přála skončit mezi prvními deseti, spadla hned v prvním kole.

Od úvodu se 19letá závodnice držela až ve třetí desítce. Při sjezdu se ale připletla do kolize s dalšími cyklistkami a kvůli lehkému poranění žeber, které při pádu utrpěla, závod vzdala.

Na náročné trati suverénně zvítězila 36letá Němka Sabine Spitzová, stříbrná dojela do cíle polská závodnice Maja Wloszczowská, bronz brala Irina Kalenťjevová z Ruska.

Trasu čítající necelých 27 kilometrů rozdělených do šesti kol nedokončila ani první žena letošních tabulek, Kanaďanka Marie-Helen Premontová. Závod vzdala kvůli zdravotním problémům.

Historicky nejlepší Kulhavý

V závodě mužů si pak český zástupce Jaroslav Kulhavý dojel pro historicky nejlepší umístění českého bikera na olympijských hrách, když skončil osmnáctý.

Na více než třicetikilometrové trati se 23letý závodník většinu času držel na rozhraní druhé a třetí desítky. V závěru ale výrazně přidal a poskočil o několik příček dopředu.

Klání horských kol, které je součástí olympijských her teprve od Atlanty 1996, se odehrálo v režii francouzských závodníků.

Nejcennější medaili si s luxusním minutovým náskokem vyjel Julien Absalon, druhý skončil jeho krajan Jean-Christophe Peraud. Bronz bere mladý Švýcar Nino Schurter.


autor: mp | 23. 8. 2008 11:15

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama