Hrozivý pád v cílové rovince: cyklisté padali jako kuželky

Aktualizováno 3. 8. 2015 23:05
Pád v závěru druhé etapy závodu Kolem Polska

Dabrowa Górnicza - Hromadný pád v cílové rovině poznamenal závěr druhé etapy cyklistického závodu Kolem Polska, kterou vyhrál Ital Matteo Pelucchi.

Karambol rozdělil peloton a většině jezdců zatarasil cestu, takže o prvenství spurtovalo jenom devět závodníků. V čele průběžného pořadí zůstal vítěz nedělní úvodní etapy Němec Marcel Kittel, i když s Pelucchim prohrál.

Mezi spadlými jezdci se ocitl i Australan Caleb Ewan, jenž se srazil s Italem Sachou Modolem. Přesto Ewan zůstal druhý v celkové klasifikaci, Kittel však na něj díky bonifikaci získal náskok deseti sekund. Český cyklista Petr Vakoč má na 42. místě ztrátu 24 sekund stejně jako Jan Hirt, kterému patří 124. pozice.

Cyklistický závod Kolem Polska (WorldTour):

2. etapa (146 km): 1. Pelucchi (It./IAM) 3:20:12, 2. Kittel (Něm./Giant), 3. Nizzolo (It./Trek), 4. Boeckmans (Belg./Lotto), 5. Modolo (It./Lampre), 6. Bonifazio (It./Lampre), ...54. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step), 99. Hirt (ČR/CCC Sprandi Polkowice) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Kittel 6:03:09, 2. Ewan (Austr.) -10, 3. Bonifazio, 4. Nizzolo oba -12, 5. Burghardt (Něm./BMC) -13, 6. Boeckmans -16, ...42. Vakoč, 124. Hirt oba -24.