reklama
 
 

Hotovo, Milan Petržela se vrací na tři roky do Plzně

26. 6. 2013 11:00
Rychlonohý záložník Milan Petržela ve středu stvrdil svůj návrat z Augsburgu do Viktorie Plzeň, kde podepsal smlouvu na tři roky.

Plzeň - Rychlonohý záložník Milan Petržela se po neúspěšné sezoně v bundesligovém Augsburgu vrací do Viktorie Plzeň, kde podepsal smlouvu na tři sezony. 

Příchod třicetiletého fotbalisty oznámila Viktoria na svém oficiálním webu ve středu dopoledne.

Po Tomášovi Hořavovi z Olomouce jde již o druhou letní posilu šampiona Gambrinus ligy, který letos bude podruhé usilovat o účast v Lize mistrů.

Do Plzně jde zadarmo

Člen širšího kádru reprezentace, jenž si loni zahrál i na mistrovství Evropy, sice ještě v bundesligovém Augsburgu měl platný dvouletý kontrakt, ale po jeho rozvázání nyní do Plzně míří už jako volný hráč a zadarmo.

"Jsem strašně rád, že to dopadlo. Do Plzně jsem se moc těšil, klub mi chyběl. Vím, že mě čeká boj o sestavu, ale na velmi silnou konkurenci jsem připraven. Přišel jsem, abych pomohl Viktorii na hřišti, a pro tento cíl udělám maximum," uvedl Petržela.

První zahraniční angažmá v Augsburgu nedopadlo podle jeho představ. Petržela naskočil pouze do 12 zápasů a jen čtyřikrát v základní sestavě. V jarní části bundesligy se na hřišti už neobjevil ani jednou.

"Působení v Německu je v tuto chvíli za mnou. Roli hrálo také zranění v nevhodnou dobu, ale na to se nechci v žádném případě vymlouvat. Nicméně byla to velká životní zkušenost,? uvedl Petržela.

Letní nákupy končí

Plzni v roce 2011 výrazně pomohl k zisku jejího premiérového mistrovského titulu a následně i k postupu do Ligy mistrů. Teď by rád na povedené období navázal.

Petržela je druhou velkou letní posilou plzeňského týmu. Před týdnem Západočeši získali středního záložníka Tomáše Hořavu z Olomouce a také Petrželův návrat si kouč Pavel Vrba hodně přál. "Jeho přednosti známe, pro tým bude přínosem. Má sice za sebou herní pauzu, nicméně na přípravu zbývá ještě dostatek času," uvedl Vrba.

Angažováním Petržely Plzni vznikne přetlak na pravé straně hřiště. Na postu krajního záložníka totiž v minulé sezoně po Petrželově odchodu nastupoval další reprezentant František Rajtoral, jehož místo pravého beka zase obsadil Radim Řezník. Vrbu teď čeká dilema, jak poskládat základní jedenáctku.

Příchodem pravého středopolaře prý letní nákupy Viktorie končí, nyní naopak Vrbu čeká zužování kádru. V pondělí při odjezdu na soustředění do Rakouska chce mít v týmu 21 hráčů do pole a tři brankáře.

Petrželův návrat do Plzně je optimálním řešením také pro manažera Viktora Koláře ze společnosti Sport Invest. "Milan se při předchozím působení v Plzni těšil velké přízni fanoušků, plnil představy trenéra a byl tam spokojen i jako člověk. Návrat mu určitě pomůže vrátit se k výkonům, které ho vynesly až na loňské Euro," podotkl Kolář, který před týdnem stál také za Hořavovým přestupem z Olomouce.

autoři: Sport, ČTK | 26. 6. 2013 11:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama