Slováci smetli Maďarsko a jsou blízko OH. Čeká je rozhodující bitva

30. 8. 2024 20:44
Hokejisté Slovenska porazili ve druhém zápase kvalifikačního turnaje o postup na olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo Maďarsko 7:3 a míří za postupem.
Radost slovenských hokejistů (ilustrační fotografie)
Radost slovenských hokejistů (ilustrační fotografie) | Foto: Reuters

O první místo ve skupině se utkají v neděli s Kazachstánem, který má na kontě také maximální počet šesti bodů.

Slováci v Bratislavě prohrávali, poté co ve 4. minutě otevřel skóre Henrik Nilsson. O 59 sekund později ale na gól švédského rodáka v maďarských službách odpověděl také v přesilové hře Marek Hrivik a favorit následně odskočil až do vedení 4:1.

Maďaři sice ve třetí třetině dvakrát dokázali snížit na rozdíl dvou branek, v 55. minutě ale Tomáš Tatar a Róbert Lantoši zajistili svěřencům kanadského trenéra Craiga Ramsayho klid pro koncovku duelu.

Hokejová kvalifikace na olympijské hry:

Skupina D (Bratislava):

Kazachstán - Rakousko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 2. Breus, 53. Gajtamirov - 43. Herburger.

Slovensko - Maďarsko 7:3 (1:1, 2:0, 4:2)

Branky: 5. Hrivík, 26. M. Sukeľ, 37. Grman, 46. Regenda, 47. L. Hudáček, 55. Tatar, 55. Lantoši - 46. a 48. Bartalis, 4. Nilsson.

1. Slovensko 2 2 0 0 0 9:4 6
2. Kazachstán 2 2 0 0 0 7:3 6
3. Rakousko 2 0 0 0 2 2:4 0
4. Maďarsko 2 0 0 0 2 5:12 0

Skupina E (Riga):

Francie - Slovinsko 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky: 7., 11. a 46. Texier, 47. a 50. T. Bozon - 36. Urbas.

Lotyšsko - Ukrajina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 16. Ločmelis, 17. Roberts Bukarts, 30. Egle, 33. Rihards Bukarts, 35. Indrašis - 49. Tracht.

1. Francie 2 2 0 0 0 12:3 6
2. Lotyšsko 2 2 0 0 0 9:3 6
3. Slovinsko 2 0 0 0 2 3:9 0
4. Ukrajina 2 0 0 0 2 3:12 0

Skupina F (Aalborg):

Norsko - Británie 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky: 8., 10. a 21. P. Thoresen, 31. Johannesen, 37. Pettersen, 53. K. A. Olimb - 46. Waller, 53. Davies.

Dánsko - Japonsko 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 12. Röndbjerg, 18. Wejse, 64. Eller - 11. T. Nakadžima, 37. Furuhaši.

1. Norsko 2 2 0 0 0 10:4 6
2. Dánsko 2 1 1 0 0 6:3 5
3. Japonsko 2 0 0 1 1 4:7 1
4. Británie 2 0 0 0 2 3:9 0