Hokejisté bez Růžičky. Trenér se musel radit

ČTK
15. 2. 2010 23:52
Na tréninku národního týmu chyběli už jen čtyři hráči
Dali by mi pokutu, a to jsem nechtěl, řekl Růžička a dělal, co dělá nerad: poslouchal rady místo pořádného tréninku
Dali by mi pokutu, a to jsem nechtěl, řekl Růžička a dělal, co dělá nerad: poslouchal rady místo pořádného tréninku | Foto: ČOV

Vancouver - Hokejová reprezentace se připravuje na vstup do olympijského turnaje ve Vancouveru v téměř kompletním složení. Na dnešním tréninku byl na ledě téměř kompletní tým. Chyběla jen trojice Filip Kuba, Milan Michálek a Jan Hejda, která do dějiště her přiletí dnes, a na ledě se neobjevil ani lehce zdravotně indisponovaný Marek Židlický.

Mužstvo se připravovalo bez kouče Vladimíra Růžičky, jenž musel ve stejném čase na povinnou schůzku trenérů reprezentačních týmů. "Chtěl jsem odejít, ale dostali bychom pokutu, kdybych to udělal. Tak jsem musel zůstat," řekl Růžička novinářům.

Klíčový trénink, jediný v kompletním složení, čeká hokejisty v úterý večer místního času. Ještě před ním by se hráči měli od trenérského tria dozvědět základní informace týkající se plánované hry. "Musíme si sednout a říct si co hrát, jak naložit s přesilovkami a oslabením," uvedl Růžička.

Dva dny před vstupem do turnaje prozradil, v jakém složení by měly vyjet útočné formace do zápasu proti Slovensku. V elitním útoku by měli hrát Martin Havlát, Tomáš Plekanec a Patrik Eliáš, ve druhé formaci Jaromír Jágr, Roman Červenka a Petr Čajánek, ve třetí Martin Erat, David Krejčí a Tomáš Fleischmann a ve čtvrté Milan Michálek, Josef Vašíček a Tomáš Rolinek.

 

Právě se děje

Další zprávy