V zápase Kazaně s Ufou se trefili Sekáč, Jordán i Mertl. Sobotka ligový šlágr nedohrál

Aktualizováno 18. 1. 2017 21:00
Vladimír Sobotka po srážce se spoluhráčem zamířil se zraněným kolenem do kabin a na led se už nevrátil. Jeho Omsk nakonec porazil Magnitogorsk 5:3. V utkání mezi Kazaní a Ufou padlo celkem 11 branek, o tři z nich se postarali čeští hráči.
Jiří Sekáč
Jiří Sekáč | Foto: ČTK

Moskva - Tři čeští hokejisté se zapsali mezi střelce v utkání KHL mezi Kazaní a Ufou, jež skončilo vítězstvím domácího týmu Ak Bars 6:5 v prodloužení. Za Kazaň skórovali Jiří Sekáč a Michal Jordán, v dresu poraženého celku se prosadil Tomáš Mertl.

V divoké přestřelce zaznamenal Sekáč gól v 19. minutě po přihrávce bývalého spoluhráče ze Lva Praha Justina Azeveda a potrestal Mertlovo vyloučení. Poslal tak Kazaň do vedení 2:1, ale Salavat Julajev třemi góly v prvních šesti minutách druhé části otočil na 4:2. Čtvrtý gól vstřelil právě Mertl.

Domácím se ještě do poloviny duelu podařilo srovnat, ale Ufa se ještě před přestávkou znovu ujala vedení. Držela ho až do 59. minuty, v níž krátce po odchodu svého gólmana na střídačku a začátku power play srovnal nahozením od modré obránce Jordán a poslal duel do prodloužení. V jeho 52. sekundě rozhodl o výhře domácích Arťom Lukojanov.

Ve šlágru mezi vedoucími týmy divizí Východní konference vyhráli hokejisté Omsku 5:3 na ledě Magnitogorsku. V dresu domácích si připsal jednu asistenci Tomáš Filippi, na straně hostů nedohrál kvůli zranění Vladimír Sobotka.

V brance Omku dostal před Dominikem Furchem přednost Oleg Šilin a poprvé inkasoval ve 14. minutě, kdy vyrazil Filippiho střelu pouze před jeho spoluhráče Jevgenije Timkina. Avangard tím přišel o jednogólové vedení a pár minut později ztratil i svého elitního centra Sobotku, který po srážce se spoluhráčem zřejmě se zraněným kolenem zamířil do kabin a na led se už nevrátil.

Omsku se téměř po celý zápas dařilo eliminovat nejlepší řadu Magnitogorsku s centrem Janem Kovářem. Až v závěru utkání se prosadil její křídelní hráč Danis Zaripov, ale Avangard si prestižní vítězství vzít nenechal. Odveta mezi lídry Charlamovovy a Černyševovy divize se odehraje hned ve čtvrtek opět na ledě mistrovského Metallurgu.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Barys Astana 2:4, Magnitogorsk - Omsk 3:5 (za domácí Filippi 0+1), Dynamo Moskva - CSKA Moskva 1:0, Kazaň - Ufa 6:5 v prodl. (Jordán, Sekáč - Mertl všichni 1+0), Viťaz Podolsk - Lada Togliatti 4:1 (za domácí Jeřábek 0+1).