Zraněný Šatan: Chára šel po mně schválně, to se pozná

9. 11. 2012 10:44
Zranění Miroslava Šatana po srážce s obráncem pražského Lva Zdena Cháry je vážnější, než se předpokládalo
Podívejte se, jak se Chára nemazlil se svým spoluhráčem ze slovenské reprezentace a soupeřem z KHL Miroslavem Šatanem. Drsný zákrok, po kterém musel Šatan na marodku, najdete v čase 2:26. | Video: Sport

Bratislava - Zranění kapitána Slovanu Bratislava Miroslava Šatana po srážce s obráncem pražského Lva Zdena Cháry je vážnější, než se předpokládalo, a slovenský hokejista pravděpodobně vynechá tři zápasy Kontinentální ligy. Zotavuje se ze zranění hlavy a pohmožděné krční páteře.

Chomout kolem krku

Šatan nosí na krku fixátor a vzhledem k aktuálního stavu je nepravděpodobné, že by zvládl nejbližší tři venkovní zápasy v Rusku na ledě Jaroslavle, Atlantu Mytišči a Nižného Novgorodu.

Reprezentační spoluhráči Šatan s Chárou měli během zápasu 3. listopadu v Praze dva tvrdé střety, které vzbudily rozruch a které KHL zařadila do přehlídky nejtvrdších zákroků týdne. V první třetině ho Chára atakoval u branky Lva, podruhé jej tvrdě zastavil ve druhé třetině u obranné modré čáry. Zákrok nebyl označen za nedovolený. Šatan ale s tržnou ránou v obličeji ze zápasu odstoupil.

Šatan se zlobil

Kapitán Slovanu se pak hodně zlobil. "Kdyby to byl čistý zákrok, tak asi nemám jizvu ve tváři. Po třiceti letech v hokeji vím, kdy obránce hraje čistě a kdy chce soupeře zranit," řekl Šatan po zápase.