Zranění Výborného není vážné, MS by měl stihnout

trs
19. 3. 2008 14:26
Český útočník si poranil koleno
Výborný bude mimo hru týden až deset dní.
Výborný bude mimo hru týden až deset dní. | Foto: Reuters

Columbus - Hokejový útočník David Výborný, který v nedělním zápase NHL utrpěl zranění levého kolene, by se měl do konce základní části stihnout vrátit na led. V případě, že jeho Columbus nepostoupí do play off, bude k dispozici pro blížící se mistrovství světa.

Výborný se zranil hned v prvním střídání druhé třetiny nedělního zápasu proti Detroitu. U mantinelu nezvládl střet s protihráčem.

"Nebyl to žádný velký zásah," řekl Výborný deníku Columbus Dispatch. "Normální střet u hrazení, myslím, že šlo o Tomáše Kopeckého."

Čtěte také:
Návrat Haška: Pustil čtyři z deseti střel a byl střídán

Podle prvních informací se zdálo zranění vážnější a spekulovalo se o tom, že by Výbornému mohl utéct celý závěr letošní sezony. Následující vyšetření magnetickou rezonancí však ukázalo, že zranění je lehčího rázu.

Podle deníku Columbus Dispatch může Výborný chodit bez známek kulhání. Na led by se mohl vrátit během týdne až deseti dnů. Podobné zranění limitovalo třiatřicetiletého útočníka už před začátkem této sezony. Několik zápasů vynechal i kvůli problémům s třísly.

Columbus je v současnosti jedenáctý v tabulce Západní konference a na osmou postupovou pozici zaručující postup do vyřazovacích bojů mu schází devět bodů. Do konce základní části NHL zbývá Columbusu devět zápasů.

Výborného tým play off pravděpodobně už nevybojuje, a tak by český útočník mohl být k dispozici trenéru Hadamczikovi pro nadcházející mistrovství světa v Kanadě, které začíná 2. května. Neúčast zkušeného útočníka, který v posledních letech nosil kapitánské céčko, by pro reprezentaci mohla být citelnou ztrátou.

 

Právě se děje

Další zprávy