Zranění rozhodlo. Havlát končí s hokejovou kariérou

Sport Sport
8. 2. 2017 17:18
Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech končí s aktivní hráčskou kariérou. Do dalších zápasů ho nepustilo zranění.
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: ČTK

Praha - V lednu to ještě zkoušel na ledě s brněnskou Kometou, ale v tréninku se zranil a tělo řeklo dost. Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech oznámil, že končí s aktivní hráčskou kariérou. Mistr světa z roku 2000 odehrál 14 sezon v NHL.

"Hokej byl můj život, ale v posledních letech už jsem nemohl hrát tak jak bych si přál. Mé tělo mi to nedovolilo. Cítil jsem, že už je čas," uvedl český hokejista v oficiální tiskové zprávě webu NHLPA.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Zraněním v tréninku ale jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

"Vždycky se hráčů, kteří končí, lidi ptají, na který moment bude vzpomínat. Ale pro mě je těžké vybrat jen jeden. Byla to úžasná jízda a já si užil všechno, i když jsem byl někdy nahoře a někdy dole. Nejsem teď vůbec naštvaný, udělal jsem, co jsem mohl," řekl.

Křídelní útočník působil s krátkými přestávkami v zámoří od roku 2000. Od té doby odehrál v základní části NHL 790 zápasů s bilancí 242 branek a 352 asistencí za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis. V play off přidal dalších 75 utkání, ve kterých vstřelil 21 gólů a přidal 31 asistencí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

"V Austrálii máme taky problémy." Desetitisíce Australanů protestovaly proti rasismu

Desítky tisíc lidí dnes přišly v australských městech vyjádřit podporu protestům, které se ve Spojených státech konají už více než týden v souvislosti s úmrtím černocha George Floyda při brutálním policejním zásahu. Agentura Reuters píše, že manifestace v Sydney se mohla uskutečnit poté, co soud zrušil zákaz shromažďování, jež platí kvůli pandemii nemoci covid-19.

Odvolací soud Nového Jižního Walesu, v němž Sydney leží, zákaz manifestace zrušil pouhých 12 minut před jejím plánovaným začátkem. Znamená to, že jejím účastníkům nehrozí zatčení. Policie ale vyzývá lidi, aby mezi sebou dodržovali rozestupy.

V Brisbane přišlo proti rasismu protestovat více než 10.000 lidí a nejen tam, ale i v Sydney upozorňovali na diskriminaci Austrálců. Domorodí obyvatelé se na australské populaci podílejí 2,4 procenty, nicméně tvoří více než čtvrtinu odsouzených v australských věznicích, uvedla na svých internetových stránkách americká televize CNN. Mezi lety 1980 a 2011 v policejní vazbě zemřelo 449 Austrálců, což odpovídá 24 procentům všech těchto případů úmrtí.

"Protesty tady jsou inspirovány tím, co se děje ve Spojených státech," řekl CNN australský novinář Angus Watson. "Tady v Austrálii ale také máme problémy," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy