Zranění rozhodlo. Havlát končí s hokejovou kariérou

Sport Sport
8. 2. 2017 17:18
Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech končí s aktivní hráčskou kariérou. Do dalších zápasů ho nepustilo zranění.
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: ČTK

Praha - V lednu to ještě zkoušel na ledě s brněnskou Kometou, ale v tréninku se zranil a tělo řeklo dost. Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech oznámil, že končí s aktivní hráčskou kariérou. Mistr světa z roku 2000 odehrál 14 sezon v NHL.

"Hokej byl můj život, ale v posledních letech už jsem nemohl hrát tak jak bych si přál. Mé tělo mi to nedovolilo. Cítil jsem, že už je čas," uvedl český hokejista v oficiální tiskové zprávě webu NHLPA.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Zraněním v tréninku ale jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

"Vždycky se hráčů, kteří končí, lidi ptají, na který moment bude vzpomínat. Ale pro mě je těžké vybrat jen jeden. Byla to úžasná jízda a já si užil všechno, i když jsem byl někdy nahoře a někdy dole. Nejsem teď vůbec naštvaný, udělal jsem, co jsem mohl," řekl.

Křídelní útočník působil s krátkými přestávkami v zámoří od roku 2000. Od té doby odehrál v základní části NHL 790 zápasů s bilancí 242 branek a 352 asistencí za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis. V play off přidal dalších 75 utkání, ve kterých vstřelil 21 gólů a přidal 31 asistencí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy