Zranění rozhodlo. Havlát končí s hokejovou kariérou

Sport Sport
8. 2. 2017 17:18
Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech končí s aktivní hráčskou kariérou. Do dalších zápasů ho nepustilo zranění.
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: ČTK

Praha - V lednu to ještě zkoušel na ledě s brněnskou Kometou, ale v tréninku se zranil a tělo řeklo dost. Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech oznámil, že končí s aktivní hráčskou kariérou. Mistr světa z roku 2000 odehrál 14 sezon v NHL.

"Hokej byl můj život, ale v posledních letech už jsem nemohl hrát tak jak bych si přál. Mé tělo mi to nedovolilo. Cítil jsem, že už je čas," uvedl český hokejista v oficiální tiskové zprávě webu NHLPA.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Zraněním v tréninku ale jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

"Vždycky se hráčů, kteří končí, lidi ptají, na který moment bude vzpomínat. Ale pro mě je těžké vybrat jen jeden. Byla to úžasná jízda a já si užil všechno, i když jsem byl někdy nahoře a někdy dole. Nejsem teď vůbec naštvaný, udělal jsem, co jsem mohl," řekl.

Křídelní útočník působil s krátkými přestávkami v zámoří od roku 2000. Od té doby odehrál v základní části NHL 790 zápasů s bilancí 242 branek a 352 asistencí za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis. V play off přidal dalších 75 utkání, ve kterých vstřelil 21 gólů a přidal 31 asistencí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Lipovská podala kvůli pohledávce ČT u společnosti Médea trestní oznámení na Dvořáka a Soukupa

Členka Rady České televize Hana Lipovská podala trestní oznámení na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, spolumajitele společnosti Médea Jaromíra Soukupa a dva členy dozorčí komise rady, předsedu Michala Petrmana a místopředsedkyni Zuzanu Prokopcovou. Důvodem je řešení pohledávky ČT v řádu desítek milionů korun vůči společnosti Médea, která spadla do insolvenčního řízení. Lipovská to uvedla na tiskové konferenci. Podle ČT je trestní oznámení nesrozumitelné.

Podle Lipovské se pohledávka po vyhlášení insolvence Médey řešila nestandardně, proto podala oznámení kvůli podezření ze zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti a pletichy v insolvenčním řízení, podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dozorčí komise podle radní neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí. Více Lipovská nechtěla podání, které má 150 stran, komentovat. Insolvenční řízení již bylo zastaveno.

"Trestní oznámení ohlášené paní radní Lipovskou je pro nás nesrozumitelné, není vůbec jasné, z čeho Českou televizi vlastně obviňuje. Proto se i těžko komentuje," řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Lipovská prohlásilla, že nechtěla problém řešit v radě, kde by se z něj mohlo stát politikum. "Navzdory celému trestnímu oznámení a navzdory práci insolvenčních právníků já nejsem jako ekonom odborník na trestní právo," uvedla. Dodala, že podezření musí posoudit orgány činné v trestním řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy