Zranění rozhodlo. Havlát končí s hokejovou kariérou

Sport Sport
8. 2. 2017 17:18
Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech končí s aktivní hráčskou kariérou. Do dalších zápasů ho nepustilo zranění.
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: ČTK

Praha - V lednu to ještě zkoušel na ledě s brněnskou Kometou, ale v tréninku se zranil a tělo řeklo dost. Hokejový útočník Martin Havlát tak v 35 letech oznámil, že končí s aktivní hráčskou kariérou. Mistr světa z roku 2000 odehrál 14 sezon v NHL.

"Hokej byl můj život, ale v posledních letech už jsem nemohl hrát tak jak bych si přál. Mé tělo mi to nedovolilo. Cítil jsem, že už je čas," uvedl český hokejista v oficiální tiskové zprávě webu NHLPA.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Zraněním v tréninku ale jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

"Vždycky se hráčů, kteří končí, lidi ptají, na který moment bude vzpomínat. Ale pro mě je těžké vybrat jen jeden. Byla to úžasná jízda a já si užil všechno, i když jsem byl někdy nahoře a někdy dole. Nejsem teď vůbec naštvaný, udělal jsem, co jsem mohl," řekl.

Křídelní útočník působil s krátkými přestávkami v zámoří od roku 2000. Od té doby odehrál v základní části NHL 790 zápasů s bilancí 242 branek a 352 asistencí za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis. V play off přidal dalších 75 utkání, ve kterých vstřelil 21 gólů a přidal 31 asistencí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy