Zraněného Hrabala nahradil Jank, k repre se připojí Kutlák

ČTK ČTK
1. 4. 2014 15:50
Obránce Josef Hrabal z Novosibirsku vypadl kvůli zranění z nominace české hokejové reprezentace
Zraněný Josef Hrabal.
Zraněný Josef Hrabal. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Obránce Josef Hrabal z Novosibirsku vypadl kvůli zranění z nominace české hokejové reprezentace, která ve středu zahájí přípravu před květnovým mistrovstvím světa v Minsku. Nahradí jej Bohumil Jank z Hradce Králové, který bude už jedenáctým nováčkem v kádru kouče Vladimíra Růžičky. V pondělí se zapojí do přípravy také obránce Zdeněk Kutlák z Davosu. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

První sraz má česká reprezentace ve středu v Edenu, kde se bude Růžičkovi hlásit pětadvacítka hráčů. V pondělí se k týmu přidají vedle Kutláka také brankář Alexander Salák s útočníkem Romanem Červenkou z Petrohradu a obránce Jan Kolář s forvardem Lukášem Kašparem z Donbassu Doněck.

Reprezentace bude trénovat v Edenu. Ve čtvrtek 10. dubna a o den později nastoupí v Děčíně proti Dánsku. V Euro Hockey Challenge pak čekají Růžičkovy svěřence ještě čtyři duely. Ve středu 16. dubna a den nato se utkají v Havlíčkově Brodě s Norskem, v pátek 25. dubna v Neuenburgu a v neděli 27. dubna v Basileji změří síly se Švýcarskem. Generálkou na MS budou Oddset Hockey Games ve Stockholmu.

 

Právě se děje

Další zprávy