Podruhé narozený Wolski, favorit draftu nebo půlka Petrohradu. Začíná boj o letenky do Koreje

Wojtek Wolski po těžkém zranění nevěděl, jestli bude chodit, návrat ke sportu si nedokázal představit. Utekl jeden rok a polský rodák, jenž vyrůstal v Kanadě, byl nominován do národního týmu.
Aby se mohl kanadský tým bez hráčů NHL dostatečně sehrát, představí se před olympiádou na dvou turnajích Euro Hockey Tour a tradičně na Spengler Cupu v Davosu. Na finskou Karjalu byl nominován bývalý brankář Montréalu Ben Scrivens, ...
... který působí druhou sezonou v KHL. Z Minsku přestoupil Ufy a olympiáda pro něj znamená velkou šanci dostat se na druhou velkou akci po MS 2014 (na snímku). Ve Finsku vytvoří dvojici s Justinem Petersem z Kolína nad Rýnem.
Vůdcem kanadské obrany by měl být sedmatřicetiletý Chris Lee. Ten svým příběhem zaujal na jaře při MS ve Francii a Německu, kde doplnil kanadské mužstvo v průběhu turnaje a prožil reprezentační debut. V posledních čtyřech letech byl oporou Magnitogorsku, se kterým dvakrát vyhrál KHL. Nyní zůstává bez angažmá.
Matt Ellison má na rozdíl od Leeho na kontě alespoň 43 zápasů v NHL. V Rusku je třiatřicetiletý útočník známou firmou, neboť od roku 2008 vystřídal už šest klubů. Po Minsku se snaží prosadit v Magnitogorsku.
Foto: Twitter
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 11. 2017 8:36
Ve středu začne první díl seriálu Euro Hockey Tour, který má však v letošní sezoně díky olympijské šanci pro hráče z Evropy zcela jiný nádech. Na finské Karjale se vedle tradiční čtyřky představí i Kanaďané a Švýcaři, výběr Američanů bude hrát Německý pohár. Kdo touží po účasti na hrách v Koreji, měl by být u toho. Podívejte se v galerii na výběr nejzajímavějších hráčů, kteří se budou ucházet o místo v reprezentaci.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy