Podruhé narozený Wolski, favorit draftu nebo půlka Petrohradu. Začíná boj o letenky do Koreje

Wojtek Wolski po těžkém zranění nevěděl, jestli bude chodit, návrat ke sportu si nedokázal představit. Utekl jeden rok a polský rodák, jenž vyrůstal v Kanadě, byl nominován do národního týmu.
Aby se mohl kanadský tým bez hráčů NHL dostatečně sehrát, představí se před olympiádou na dvou turnajích Euro Hockey Tour a tradičně na Spengler Cupu v Davosu. Na finskou Karjalu byl nominován bývalý brankář Montréalu Ben Scrivens, ...
... který působí druhou sezonou v KHL. Z Minsku přestoupil Ufy a olympiáda pro něj znamená velkou šanci dostat se na druhou velkou akci po MS 2014 (na snímku). Ve Finsku vytvoří dvojici s Justinem Petersem z Kolína nad Rýnem.
Vůdcem kanadské obrany by měl být sedmatřicetiletý Chris Lee. Ten svým příběhem zaujal na jaře při MS ve Francii a Německu, kde doplnil kanadské mužstvo v průběhu turnaje a prožil reprezentační debut. V posledních čtyřech letech byl oporou Magnitogorsku, se kterým dvakrát vyhrál KHL. Nyní zůstává bez angažmá.
Matt Ellison má na rozdíl od Leeho na kontě alespoň 43 zápasů v NHL. V Rusku je třiatřicetiletý útočník známou firmou, neboť od roku 2008 vystřídal už šest klubů. Po Minsku se snaží prosadit v Magnitogorsku.
Foto: Twitter
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 11. 2017 8:36
Ve středu začne první díl seriálu Euro Hockey Tour, který má však v letošní sezoně díky olympijské šanci pro hráče z Evropy zcela jiný nádech. Na finské Karjale se vedle tradiční čtyřky představí i Kanaďané a Švýcaři, výběr Američanů bude hrát Německý pohár. Kdo touží po účasti na hrách v Koreji, měl by být u toho. Podívejte se v galerii na výběr nejzajímavějších hráčů, kteří se budou ucházet o místo v reprezentaci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy