Podruhé narozený Wolski, favorit draftu nebo půlka Petrohradu. Začíná boj o letenky do Koreje

Wojtek Wolski po těžkém zranění nevěděl, jestli bude chodit, návrat ke sportu si nedokázal představit. Utekl jeden rok a polský rodák, jenž vyrůstal v Kanadě, byl nominován do národního týmu.
Aby se mohl kanadský tým bez hráčů NHL dostatečně sehrát, představí se před olympiádou na dvou turnajích Euro Hockey Tour a tradičně na Spengler Cupu v Davosu. Na finskou Karjalu byl nominován bývalý brankář Montréalu Ben Scrivens, ...
... který působí druhou sezonou v KHL. Z Minsku přestoupil Ufy a olympiáda pro něj znamená velkou šanci dostat se na druhou velkou akci po MS 2014 (na snímku). Ve Finsku vytvoří dvojici s Justinem Petersem z Kolína nad Rýnem.
Vůdcem kanadské obrany by měl být sedmatřicetiletý Chris Lee. Ten svým příběhem zaujal na jaře při MS ve Francii a Německu, kde doplnil kanadské mužstvo v průběhu turnaje a prožil reprezentační debut. V posledních čtyřech letech byl oporou Magnitogorsku, se kterým dvakrát vyhrál KHL. Nyní zůstává bez angažmá.
Matt Ellison má na rozdíl od Leeho na kontě alespoň 43 zápasů v NHL. V Rusku je třiatřicetiletý útočník známou firmou, neboť od roku 2008 vystřídal už šest klubů. Po Minsku se snaží prosadit v Magnitogorsku.
Foto: Twitter
Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
3. 11. 2017 8:36
Ve středu začne první díl seriálu Euro Hockey Tour, který má však v letošní sezoně díky olympijské šanci pro hráče z Evropy zcela jiný nádech. Na finské Karjale se vedle tradiční čtyřky představí i Kanaďané a Švýcaři, výběr Američanů bude hrát Německý pohár. Kdo touží po účasti na hrách v Koreji, měl by být u toho. Podívejte se v galerii na výběr nejzajímavějších hráčů, kteří se budou ucházet o místo v reprezentaci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Zeman: Atentát na Heydricha byl klíčovou událostí světových dějin

Atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha nebyl jen událostí českých národních dějin, ale i klíčovou událostí dějin Evropy a světa. Na pátečním slavnostním shromáždění v Národním muzeu k 80. výročí operace Anthropoid to řekl prezident Miloš Zeman. Útok podle něj stál za následné oběti z řad českého národa, protože zabránil možným mnohem větším obětem. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zařadila úspěšný útok na Heydricha mezi nejvýznamnější diverzní akce druhé světové války. Díky Jozefu Gabčíkovi nese i silnou slovenskou stopu, řekla.

Zeman v projevu připomněl požadavek odbojové skupiny Jindra, která varovala před množstvím obětí mezi Čechy v případě atentátu na Heydricha a za cíl doporučila kolaboranta Emanuela Moravce. Podle Zemana ale útok na Heydricha za následné oběti stál. Českému národu v Heydrichových plánech hrozilo vyhubení nebo odsun, řekl. Pokud by výsadkáři zaútočili na Moravce, znamenalo by to pouze nahrazení jednoho kolaboranta druhým, protože byl snadno nahraditelný.

Heydrich podle něj naopak nahraditelný nebyl. Označil ho za fakticky druhého muže nacistického Německa, a tedy za nástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Zdůraznil, že atentát na Heydricha nebyl jen událostí českých národních dějin, ale klíčovou událostí dějin evropských a světových. Protože kdyby nebyl "zloduch nacismu a potenciální Hitlerův nástupce" odstraněn, mohlo to znamenat prodloužení druhé světové války a daleko větší oběti, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy