Radil se při výhře Spartaku podílel na obou brankách, Zohornův nájezd Amuru nepomohl

Aktualizováno 18. 11. 2017 17:46
Lukáš Radil přispěl gólem a asistencí k výhře Spartaku nad Čeljabinskem. Tomáš Zohorna v utkání Chabarovsku proti Dynamu proměnil samostatný nájezd, ale bonusový bod svému týmu nepřinesl.
Lukáš Radil se výraznou měrou podílel na výhře Spartaku nad Čeljabinskem.
Lukáš Radil se výraznou měrou podílel na výhře Spartaku nad Čeljabinskem. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český reprezentační útočník Lukáš Radil ze Spartaku Moskva zaznamenal v Kontinentální hokejové lize podruhé za sebou gól a asistenci. Podílel se tak na obou brankách v domácím zápase proti Traktoru Čeljabinsk. Spartak vyhrál desáté z posledních 11 utkání.

Pavel Francouz v brance hostů chyběl, přednost dostal Vasilij Děmčenko a už po 35 sekundách hry inkasoval. U rychlé trefy Kanaďana Bena Maxwella si Radil připsal asistenci, v 51. minutě se pak drze prosmýkl před Děmčenka mezi dvěma obránci a osmým gólem v sezoně uzavřel skóre na 2:0.

Po dvou domácích porážkách uspěl Nižnij Novgorod. Ladu Togliatti na svém ledě zdolal 3:1, na úvodní branku zápasu přihrál český zadák Tomáš Kundrátek.

Útočník Tomáš Zohorna uspěl jako jediný z hokejistů Chabarovsku v samostatných nájezdech, po kterých jeho tým prohrál s Dynamem Moskva 1:2. Amur utrpěl druhou porážku o jediný gól za sebou po předchozí sérii čtyř vítězství.

Domácí tým měl namále už v základní hrací době. Dynamo vedlo od 47. minuty a Chabarovsku se povedlo vyrovnat až čtyři sekundy před koncem třetí třetiny. Rozstřel zahájil úspěšným nájezdem Zohorna, ale v druhé sérii vyrovnal Michail Varnakov a ve čtvrté rozhodl Vladislav Jefremov. Dynamo vyhrálo potřetí za sebou.

Suverénní lídr soutěže Petrohrad rozstřílel v Šanghaji domácí Kunlun 8:1 a vyhrál podesáté z posledních jedenácti utkání. Svým třetím hattrickem v sezoně se pod vítězství podepsal kanonýr Ilja Kovalčuk a upevnil si druhé místo v pořadí ligových střelců. V 33 zápasech nasbíral 23 branek. Lépe je na tom pouze Nigel Dawes z Astany s bilancí 28 gólů ze stejného počtu utkání.

Poslední tým Černyševovy divize Vladivostok deklasoval Dinamo Minsk 5:0. Gólman Admiralu Ivan Nalimov udržel podruhé za poslední čtyři zápasy čisté konto.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Dynamo Moskva 1:2 po sam. nájezdech, Vladivostok - Dinamo Minsk 5:0, Kunlun Red Star - Petrohrad 1:8, Čerepovec - Magnitogorsk 0:1, Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 3:1 (za domácí Kundrátek 0+1), Spartak Moskva - Čeljabinsk 2:0 (Radil 1+1).