Horák dvěma góly vystřelil Podolsku v KHL výhru nad Spartakem

Aktualizováno 24. 12. 2016 18:04
Reprezentační útočník si tak vylepšil bilanci v sezoně na devět gólů a sedm asistencí a je tak už třetím nejúspěšnějším českým střelcem v soutěži.
Roman Horák
Roman Horák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dva góly českého hokejisty Romana Horáka přinesly Podolsku výhru v KHL 5:2 na ledě Spartaku Moskva. Reprezentační útočník si tak vylepšil bilanci v sezoně na devět gólů a sedm asistencí a je tak už třetím nejúspěšnějším českým střelcem v soutěži.

Horák nejprve v 16. minutě zápasu zvyšoval na 2:0 po asistenci dalšího českého hráče Jakuba Jeřábka, pro kterého to byla už dvaadvacátá asistence v sezoně. Spartak se pak za stavu 2:4 rozhodl už tři minuty před koncem pro hru bez brankáře, což Horák potrestal a trefil prázdnou branku.

Hokejisté Chabarovsku po pěti porážkách poznali radost z vítězství. Na ledě čínského Kunlunu zvítězili 1:0 po samostatných nájezdech. Proměněným pokusem v rozstřelu k tomu přispěl i český útočník Tomáš Zohorna.

Hrdinou utkání byl finský gólman Juha Metsola, který pochytal všech 34 střel Kunlunu včetně šesti v prodloužení. Při nájezdech pak hned v první sérii vychytal Slováka Martina Bakoše, a jelikož jeho spoluhráči proměnili všechny nájezdy, odjel Amur z Číny s vítězstvím.

Do statistik se zapsali i další čeští hráči. Lukáš Kašpar asistencí neodvrátil prohru Dynama Moskva 3:5 v Soči. Naopak Jakub Nakládal se asistencí podílel na výhře Jaroslavle 3:1 na ledě Novgorodu.

Kontinentální hokejová liga:

Kunlun Red Star - Chabarovsk 0:1 po sam. nájezdech, HK Soči - Dynamo Moskva 5:3 (za hosty Kašpar 0+1), Nižnij Novgorod - Jaroslavl 1:3 (za hosty Nakládal 0+1), Spartak Moskva - Viťaz Podolsk 2:5 (za hosty Horák 2+0, Jeřábek 0+1).