Zohorna se podílel na první výhře Chabarovsku v sezoně

12. 9. 2018 21:46
Sekáč se poprvé v sezoně gólově prosadil, Kazaň ale přesto prohrála na ledě Omsku.
Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna | Foto: Michal Eger

Moskva - Útočník Tomáš Zohorna pomohl gólem a asistencí vybojovat hokejistům Chabarovsku první vítězství v nové sezoně Kontinentální ligy. Amur dnes doma zdolal Vladivostok 3:1 a připsal si první body po úvodních třech porážkách.

Chabarovsk získal vedení 2:0 díky dvěma přesilovkovým gólem. V desáté minutě zvýšil náskok domácích Zohorna při hře pět na tři. Vladivostok sice ještě v první třetině snížil, ale v 27. minutě Zohorna vyzval ke skórování Alexandra Gorškova, který z ostrého úhlu zamířil do prázdné branky.

Poprvé sezoně se střelecky prosadil Jiří Sekáč z mistrovské Kazaně, jež ale prohrála 1:2 po samostatných nájezdech na ledě Omsku. Český útočník otevřel skóre v přesilovce ve 12. minutě, po vyrovnání Maxima Čudinova zápas dospěl až do nájezdů. V nich Sekáč svůj první pokus proměnil, střelou mimo branku v osmé sérii ale rozstřel a tím i celý duel zakončil.

Omsk si tak v azylu v Balašiše připsal páté vítězství v pátém duelu sezony a spolu s Jektěrinburgem je posledním klubem s plným počtem bodů. Třetí dosud stoprocentní tým Jokerit Helsinky dnes poprvé ztratil po porážce 3:4 v prodloužení v Petrohradu.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 3:1 (za domácí T. Zohorna 1+1), Barys Astana - Nižněkamsk 4:5 v prodl., Ufa - Nižnij Novgorod 4:3, Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:1, Omsk - Kazaň 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Sekáč 1+0), Petrohrad - Jokerit Helsinky 4:3 v prodl., Viťaz Čechov - HK Soči 3:1 (za domácí Mozík 0+1).