Zohorna se podílel na první výhře Chabarovsku v sezoně

12. 9. 2018 21:46
Sekáč se poprvé v sezoně gólově prosadil, Kazaň ale přesto prohrála na ledě Omsku.
Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna | Foto: Michal Eger

Moskva - Útočník Tomáš Zohorna pomohl gólem a asistencí vybojovat hokejistům Chabarovsku první vítězství v nové sezoně Kontinentální ligy. Amur dnes doma zdolal Vladivostok 3:1 a připsal si první body po úvodních třech porážkách.

Chabarovsk získal vedení 2:0 díky dvěma přesilovkovým gólem. V desáté minutě zvýšil náskok domácích Zohorna při hře pět na tři. Vladivostok sice ještě v první třetině snížil, ale v 27. minutě Zohorna vyzval ke skórování Alexandra Gorškova, který z ostrého úhlu zamířil do prázdné branky.

Poprvé sezoně se střelecky prosadil Jiří Sekáč z mistrovské Kazaně, jež ale prohrála 1:2 po samostatných nájezdech na ledě Omsku. Český útočník otevřel skóre v přesilovce ve 12. minutě, po vyrovnání Maxima Čudinova zápas dospěl až do nájezdů. V nich Sekáč svůj první pokus proměnil, střelou mimo branku v osmé sérii ale rozstřel a tím i celý duel zakončil.

Omsk si tak v azylu v Balašiše připsal páté vítězství v pátém duelu sezony a spolu s Jektěrinburgem je posledním klubem s plným počtem bodů. Třetí dosud stoprocentní tým Jokerit Helsinky dnes poprvé ztratil po porážce 3:4 v prodloužení v Petrohradu.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 3:1 (za domácí T. Zohorna 1+1), Barys Astana - Nižněkamsk 4:5 v prodl., Ufa - Nižnij Novgorod 4:3, Dinamo Minsk - Spartak Moskva 3:1, Omsk - Kazaň 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Sekáč 1+0), Petrohrad - Jokerit Helsinky 4:3 v prodl., Viťaz Čechov - HK Soči 3:1 (za domácí Mozík 0+1).

před 12 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.