Znojmo ve finále EBEL ligy na úvod prohrálo, vedení se ujal Salcburk

Lukáš Caha Lukáš Caha
1. 4. 2016 22:07
Finále hokejové EBEL ligy za české účasti začalo. Znojemští hokejisté prohráli 2:4 a série se tak přesune na jih Moravy za stavu 1:0 pro Salcburk.
Znojemští hokejisté mají za sebou první finálové utkání EBEL ligy proti rakouskému Salcburku. | Foto: Lukáš Caha

Salcburk - Finále mezinárodní hokejové EBEL ligy nezačalo pro znojemské hokejisty zrovna nejlépe. Ač dokázali dotáhnout dvoubrankové vedení Salcburku, na výhru to nestačilo.

V první dvacetiminutovce se do posledního místa zaplněná aréna gólu nedočkala. Více ze hry však měli domácí, Orli naopak excelovali defenzivní hrou. Největší šanci spálil Ryan Duncan, jenž nastřelil břevno za gólmanem Lukášem.

Na druhé straně se do dobré střelecké pozice dostal Špaček, ale ani on nedokázal najít skulinku mezi tyčemi. Červené světlo za brankovou čárou se rozsvítilo teprve ve čtyřiatřicáté minutě, když si připsal bod do statistik Pehr Ledin.

Neuplynuly ani dvě minuty a Salcburk skóroval znovu, tentokrát z hole Dominiqua Heinricha. Znojemští tak vstupovali do třetí třetiny s dvougólovým mankem. To ovšem hned na začátku umazal exvítkovický Ondrej Šedivý, a když devět minut před sirénou vyrovnal na 2:2 Martin Podešva, mohlo se začít od nuly.

Radost ale Orlům dlouho nevydržela. Vedení vrátil svým barvám v přesilové hře Matthias Trattnig. Čas se krátil a hosté zkusili během početní výhody power play. Z ní však těžili pouze býci a John Hughes pečetil první finálový bod trefou do prázdné branky.

Série se v neděli přesune na jihomoravský led. Utkání startuje již v časných 14:45 hodin. Vedení klubu očekává vyprodaný stadion, téměř pět tisíc fanoušků.

Finále EBEL ligy - 1. zápas

Salcburk - Znojmo 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly a nahrávky: 34. Ledin (Komarek, Aquino), 36. Heinrich (Welser), 54. Trattnig (Hughes, Sterling), 59. Hughes – 42. Šedivý (Trivino, Yellow Horn), 51. Podešva (Biro, Číp). Stav série: 1:0.