Orli míří vysoko. V EBEL lize chtějí útočit na titul

Adam Sušovský Adam Sušovský
7. 3. 2014 14:00
Znojmo chce napotřetí projít přes čtvrtfinále rakouské EBEL ligy. V souboji s Linzem je mírným favoritem.
Fanoušci ve Znojmě si rakouskou hokejovou ligu oblíbili. Teď by Orly konečně rádi viděli mezi čtyřmi nejlepšími týmy soutěže.
Fanoušci ve Znojmě si rakouskou hokejovou ligu oblíbili. Teď by Orly konečně rádi viděli mezi čtyřmi nejlepšími týmy soutěže. | Foto: www.hcorli.cz

Praha - Do třetice všeho dobrého! Hokejisté Znojma vypadli v play off rakouské EBEL ligy dvakrát po sobě už ve čtvrtfinále, ale teď jsou v prvním kole favority a chtějí zamířit hodně vysoko.

Orli dnes v 18:30 začínájí válčit o rakouský pohár, první překážkou je Linz.

Silný soupeř a předloňský mistr, ze kterého jde v lize strach. Ale Znojmo si věří: na rakouský klub umí jako nikdo jiný. Linz za tři sezony ve Znojmě ani jednou nevyhrál, celkově ze čtrnácti vzájemných zápasů urval jen tři.

Znojmo je v rakouské lize třetím rokem a patří tam mezi přední týmy. Letos zakončilo základní část na čtvrtém místě, takže bude mít v prvním kole výhodu domácího prostředí.

Se srdcem můžeme mířit hodně vysoko

V bráně stojí jistý Sasu Hovi, obranu řídí velezkušený slovenský exreprezentant Richard Pavlikovský a v útoku sbírá jeden kanadský bod za druhým mladík Adam Havlík.

"Se srdcem, disciplínou a kvalitním výkonem gólmana můžeme letos mířit hodně vysoko. Chceme ukořistit první výhru," je přesvědčený asistent trenéra Milan Navrátil na klubovém webu.

Znojmo v play off rakouské ligy ještě nechybělo. Jenže v premiérové sezoně neuhrálo se silným Medveščakem Záhřeb ani bod a ani loni los klubu moc nepřál: s nepříjemnou Vídní Orli ve čtvrtfinále uhráli jen bod.

Play off rakouské EBEL ligy se hraje jinak než v Česku. Podobně jako třeba v naší florbalové soutěži si první tři týmy po základní části soupeře vybírají. Na čtvrté Znojmo pak zbyl Linz. Ten nikdo nechtěl, protože si všechny rakouské týmy uvědomují, jaká síla v šestém týmu základní části dříme.

Linz vždy útočil, teď bude hrát na 0:0

Jen Znojmo si oddychlo. V Rakousku se play off hraje stylem doma - venku - doma - venku a na týmy čeká v příštích dnech hodně cestování. Linz není pro Orly jen oblíbeným soupeřem, ale také luxusní variantou: obě města od sebe dělí jen 240 kilometrů.

"Máme s nimi dlouhodobě dobrou bilanci, ale zase nemůžeme spoléhat na to, že tady tři roky neuhráli ani bod. V play off to může být jinak," upozorňuje Havlík. "Jdeme do toho s tím, že jsme s nimi nikdy nehráli," doplňuje.

Proč Linz Znojmu takhle vyhovoval? Hraje útočný hokej a to dobře bruslícím Čechům vyhovuje. "Hrál se vždycky útočný hokej nahoru dolů a nám se vždycky podařilo dát víc gólů. Přijde mi ale logické, že když jim tahle hra s námi nenesla vítězství, začnou víc bránit a budou chtít hrát dlouho na 0:0," míní Havlík.

Série na čtyři vítězné zápasy začíná dnes ve Znojmě, v neděli v Linzi, v úterý ve Znojmě a v pátek se série vrátí zpátky do Rakouska.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 40 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy