Orli nevyhráli ani doma, ve čtvrtfinále ztrácejí již dva zápasy

28. 2. 2017 21:21
Čtvrtfinálová série play off mezinárodní EBEL ligy mezi Znojmem a Klagenfurtem se v úterý přesunula na český led. Ani před svými fanoušky však Orli favorita neporazili.
Znojmo prohrálo s Klagenfurtem i na domácí půdě.
Znojmo prohrálo s Klagenfurtem i na domácí půdě. | Foto: Rostislav Pfeffer

Znojmo - Play off Erste Bank Eishockey ligy včetně české účasti pokračovalo v úterý svými druhými zápasy. Znojemští hokejisté však v dalším vyrovnaném souboji na vyrovnání série proti Klagenfurtu nedosáhli. Prohráli 2:3.

Orli začali podobně jako před dvěma dny v Rakousku aktivněji, což se jim vyplatilo hned ve čtvrté minutě, kdy obránce Libor Šulák prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Domácí rázem vedli 1:0 a dostávali se do dalších slibných šancí. Český gólman ve službách Klagenfurtu Tomáš Duba zneškodnil pokusy Andrého Lakose, Teddyho Da Costy a dalších znojemských střelců.

Paradoxně skórovali ve třinácté minutě Rakušané. Stefan Geier vybojoval odražený kotouč a poslal jej za brankovou čáru. Uplynulo pouze dvacet sekund a Marek Schwarz inkasoval podruhé, tentokrát z hole Thomase Hundertpfunda.

Jihomoravané se však rychlých branek nezalekli a reagovali zvýšenou aktivitou. Ta kulminovala na konci druhé dvacetiminutovky, když po teči srovnal na 2:2 opět Libor Šulák.

Tak, jak domácí zakončili druhou třetinu, načal Klagenfurt tu třetí. Thomas Hundertpfund vrátil svým barvám vedení po střele z prostoru mezi kruhy. Ač se Znojmo snažilo, co mu síly stačily, recept na srovnání nenašlo ani během závěrečné power play.

"Rozhodly souboje v prostoru před brankou. Musíme být v těchto situacích více důrazní. Pak to bude super," hodnotil utkání dvougólový Libor Šulák. "Myslím si, že jinak jsme podali skvělý výkon. Dali jsme do toho všechno, ale dostali ty dva nešťastné góly."

Třetí čtvrtfinále je na programu v pátek na ledě Klagenfurtu. Orli odletí na šestihodinovou cestu za stavu 0:2 na zápasy. "Série nekončí, jedeme dál. Teď to musíme urvat v Rakousku," dodal nejproduktivnější znojemský obránce.

Čtvrtfinále play off EBEL ligy - 2. zápasy:

Znojmo - Klagenfurt 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Šulák (Yellow Horn, Bartoš), 38. Šulák (Pucher, Stehlík) - 13. Geier S. (Robar), 14. Hunderpfund (Harand, Brucker), 42. Hundertpfund (Geier M.). Stav série: 0:2.

Další výsledky: Bolzano - Linec 3:1 (stav série 1:1). Innsbruck - Vídeň 3:4p (stav série 0:2), duel Graz - Salcburk je na programu ve středu.