FOTO Winter Classic ve Znojmě? Hrát se má na tomto letišti

Znojemští hokejisté sní o zápase pod širým nebem. Ten by se mohl uskutečnit do tří let. Pojďte si s námi projít areál letiště na Hatích, který se jeví jako nejlepší variantou pro tuto událost.
Letiště se rozprostírá na pohraničí mezi Českou republikou a Rakouskem. Provozovatelem je společnost Excalibur, která se vysoce podílela na podpoře Orlů v dobách extraligové slávy.
Z letiště vzlétají letadla menšího typu. Slouží k vyhlídkovým letům a leteckým přehlídkám.
Právě na travnaté vzletové dráze by měla vyrůst provizorní ledová plocha.
Ve dvou obřích hangárech parkují vyhlídková i sportovní letadla. Ty by při Winter Classic mohly nahradit šatny pro hráče.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 6. 2015 8:32
Znojemští hokejisté touží po zápase s Vídní pod širým nebem. Sen se může stát skutečností do tří let.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy