Zlín vyřadil Oceláře. Mistr extraligový titul neobhájí

6. 3. 2012 20:20
Rozhodující pátý zápas: Zlín - Třinec 4:2
Zlínští fanoušci slaví postup do čtvrtfinále play off.
Zlínští fanoušci slaví postup do čtvrtfinále play off. | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Hokejisté Třince neobhájí extraligový titul. Oceláři nezvládli rozhodující pátý zápas předkola play off, když na ledě PSG Zlín prohráli 2:4.

Berani byli v utkání lepším týmem a zaslouženě si zahrají čtvrtfinále vyřazovacích bojů proti Plzni. Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvoří Sparta a Brno.

O rozhodující výhru zlínských se nejvíce zasloužili útočníci Veselý a Melenovský, kteří shodně zaznamenali po dvou gólech a jedné asistenci.

Sundejte i slogan, vyzvalo Plzeň vedení extraligy
Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
Čtyři kluby na odstřel. A nuda zmizela z hokejových hal

Zlínu pomohlo zlepšení hry v přesilovkách, v nichž skóroval hned třikrát. Čtvrtý gól přidali domácí v oslabení.

Vše načal od začátku velmi aktivní Ondřej Veselý. V 10. minutě si v početní výhodě vyměnil puk s Melenovským a zakončoval do prázdné branky.

Druhou ránu v přesilovce zasadil Zlín Ocelářům v úvodu druhé části. Čajánek dobře zapracoval v brankovišti a Galvasovu střelu dorazil za Hamerlíkova záda nekrytý Melenovský.

Ve 35. minutě bylo hotovo, tentokrát ovšem beranům přálo štěstí. Melenovský přihrával Čajánkovi, puk si však do vlastní sítě nešťastně srazil hostující Zíb.

Za dvě minuty vykřesal poslední naději pro Třinec Orsava, který byl v samostatném úniku faulován Zámorským a následné trestné střílení proměnil.

Jenže na začátku třetí třetiny ujel ve vlastním oslabení Veselý a definitivně zlomil odpor Ocelářů. Ti poté neproměnili ani dlouhou přesilovku pět proti třem. V závěru sice snížil Hampl, na třineckém vyřazení však už nic nezměnil.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Veselý (Melenovský), 22. Melenovský (Galvas, Veselý), 35. Melenovský (Čajánek), 42. Veselý - 37. Orsava z trestného střílení, 58. Hampl (Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6322. Konečný stav série: 3:2.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, Hampl. Trenéři: Tlačil a Janků.