Zlín vyhrál venku posedmé, Sparta si vyšlápla na lídra

14. 11. 2012 20:18
Sedmou výhru na cizím kluzišti si připsali hokejisté Zlína, když vyhráli v Chomutově 2:1. Stejným výsledkem přetlačily Vary Pardubice

Chomutov - Sedmou výhru na cizím kluzišti si připsali v extralize hokejisté Zlína už, když vyhráli v Chomutově 2:1. Vítěznou branku zařídil ve 24. minutě Martin Hamrlík.

Stejným výsledkem také skončilo utkání Karlových Varů, které venku poprvé pod novým koučem Richardem Žemličkou porazily Pardubice.
Slavia ve stařičkém Edenu prohrála 0:1 s Vítkovicemi, za které poprvé nastoupil obránce Filip Kuba.

Hokejisté Sparty si také pod novým koučem Jandačem doma poradili s lídrem z Plzně a vyhráli 3:2. Tři góly padly až v posledních čtyřech minutách. Nejprve Sekáč s Tonem dali domácím dvoubrankové vedení, těsně před koncem snižoval Balej. Západočeši přišli o sérii 15 zápasů, v nichž pokaždé bodovali.

Drama nabídl souboj Brna s Litvínovem, které skončilo gólem Pšurného v prodloužení ve prospěch Vervy 4:3. Stejně tak bod navíc pro Budějovice vystřelil Prospal proti Kladnu, kde utkání tedy nakonec vyhrál Mountfield 3:2.

Bitvu hráčů NHL ovládl Prospal

Soubojem hvězd NHL by se dal nazvat zápas kladenských Rytířů s Budějovicemi. Na ledě se totiž proti sobě postavilo celkem osm hráč ze zámoří.

A na obou stranách hráli tito borci klíčovou roli. Nejprve v první třetiny otevřel skóre Prospal. Hned na začátku druhého dějství vyrovnal Jaromír Jágr, který dostal puk do sítě i s pomocí teče Vydareného.

Budějovice ale opět vedly. Ve 47. minutě rozesmutnil domácí fanoušky Knotek, který tak využil přesilovku po Plekancově trestu. Jenže Jágr a jeho správný výběr místa znamenal vyrovnání a utkání šlo do prodloužení.

V něm si vybral pořádný kopec smůly kladenský brankář Chábera, kterému čtyři sekundy před koncem nastaveného času spadl do sítě kotouč vyslaný z hokejky Prospala.

Piráti v závěru trefovali tyče

Zlín začal v Chomutově lépe. Využíval chyb domácích a už v deváté minutě se radoval z první branky. Balaštík v přečíslení dvou na jednoho zvolil střelu a překvapil Kostúra.

Hosté pokračovali v dobrém výkonu. Linhart dokonce trefil tyč. V druhé třetině ale Piráti vyrovnali, když se zblízka trefil Lušňák. Dlouho ale radost domácím nevydržela. Balaštík tentokrát nahrával a Hamerlík znovu poslal Zlínské do vedení.

Další gól mohl dát Honejsek, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně Duda.

Chomutovští byli ve třetí třetině blízko vyrovnání. Hruška ale v dobré pozici trefil jen břevno. Stejně tak v závěru Ton nastřelil pravou tyč.

Indiány sestřelil Ton

Plzeň se v Holešovicích ujala vedení v 7. minutě, kdy se ke Gulašovi odrazil puk od brusle Phillippa. Jinak ale bylo první dějství chudé na šance.

To až po přestávce se začalo něco dít. Zvýšit vedení mohl Vlasák, ale nemíři přesně. Kašpaříka zase vychytal Neuwirth. Nakonec to byli domácí, kdo skórovali. V 35. minutě Ton využil hrubku v rozehrávce Indiánů.

Ve třetí třetině dlouho dominovali brankáři obou týmů, ale v 57. minutě se otevřela stavidla. Debutant v extralize Sekáč nejprve dorazil do sítě Rachůnkovu střelu. Poté si připsal druhý gól v zápase Ton.

Půl minuty před koncem ještě v powerplay snížil Balej. To ale bylo všechno, co Plzeň dokázala s výsledkem udělat.

20. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - PSG Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Lušňák (Sikora) - 9. Balaštík, 24. Hamrlík (Balaštík, Veselý). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3409.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Mrázek, Rutta, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, K. Ton - Důras, Sikora, Hromas - Duda, Gajovský, M. Procházka - Lušňák. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Bartek (Benák) - 39. Zaťovič (Kumstát, Pech), 44. Kumstát (Pech, Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 7428.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, Kočí, Kindl, Ďaloga, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Buchtele, Kousal, T. Nosek - Cetkovský, Beech, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, D. Kohn, Grman, MacDonald, Gulaši, J. Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, T. Káňa - Pohl, V. Polák, J. Doležal ml. - J. Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 11. R. Polák (Ujčík). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:4 Využití: 0:1. Diváci: 3287.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc - Hertl, Alinč, Tomica - Skokan, Sobotka, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Voráček, L. Kovář - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. P. Ton, 57. Sekáč (I. Rachůnek), 60. P. Ton (J. Hlinka) - 7. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 60. Balej (Gulaš, Marušák). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5753.

Sparta: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gawryletz, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Vallin - Pacovský, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Sekáč - Hovorka, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, Marušák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Kratěna - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (J. Svoboda), 36. Dočekal (L. Čermák, M. Hořava), 59. H. Zohorna (Divíšek, J. Hruška) - 1. Lukeš (Hübl), 2. Trávníček (Martynek, Stříteský), 13. Kubát (Hübl, Lukeš), 64. R. Pšurný (Trávníček). Rozhodčí: Mikula, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 11:15, navíc Erat 10 min - Brejčák 5 min. a do konce utkání, J. Černý 10 min. a 5 min. a do konce utkání, Posmyk, Hübl oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec - L. Čermák, Divíšek, M. Hořava - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dočekal, Petrovický, Holec - Erat, Koreis, Němec - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Martin Frolík, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Rapáč, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Rytíři Kladno - HC Mountfield České Budějovice 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Jágr (Tlustý, Patera), 54. Jágr (Lukáč, Kameš) - 18. Prospal (Hanzal, M. Michálek), 47. Knotek (L. Květoň, L. Kohn), 65. Prospal. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 4:4, navíc Šimánek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4246.

Kladno: Chábera - L. Procházka, Piskáček, Židlický, Kameš, Majeský, Doudera, David Růžička - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf - Mertl, Dej, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - L. Květoň, Knotek, Suja. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

1. HC Škoda Plzeň 20 11 4 2 3 73:44 43
2. Rytíři Kladno 21 12 0 3 6 72:50 39
3. HC Kometa Brno 19 10 2 4 3 65:48 38
4. HC Oceláři Třinec 20 11 2 0 7 77:55 37
5. PSG Zlín 20 9 3 2 6 49:51 35
6. HC Verva Litvínov 20 8 4 1 7 60:55 33