Sparta padla poosmé v řadě, šlágr kola vyhrál Zlín

7. 10. 2012 19:45
České Budějovice prohrály popáté za sebou
Sparťanská série bez bodu nebere konce, tentokrát ji porazil Litvínov
Sparťanská série bez bodu nebere konce, tentokrát ji porazil Litvínov | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Osmou porážku v řadě musí skousnout poslední Sparta. Pražané sice v první třetině střetnutí 10. kola extraligy proti Litvínovu vedli 2:0, jenže příznivý stav neudrželi.

Chemici především díky dvěma trefám a jedné asistenci exsparťana Ručinského otočili na 3:5. V závěru ještě vykřesal naději Rachůnek, ovšem na bodový zisk již holešovický celek nedosáhl.

Bídu sparťanské hry dokumentuje také fakt, že hned dvě branky inkasoval tým kouče Václava Sýkory při vlastních přesilovkách.

Kometa rozhodla 14 sekund před koncem

Pokračuje také výsledková a střelecká mizérie hokejistů Českých Budějovic. Po jediných třech výhrách v řadě přišla série bez bodového zisku, kterou Jihočeši neukončili ani dnes. Tentokrát je o všechny body po jednoznačném průběhu a vítězství 4:1 okradla Plzeň.

Vedoucí Brno nadále zůstává jediným týmem, který nepoznal v normální hrací době hořkost porážky. Páté domácí vítězství zaznamenala Kometa proti zarputilým Vítkovicím. Rozhodující gól na 2:1 vstřelil překvapivou ranou po najetí do útočného pásma Svoboda pouhých 14 sekund před koncem.

Situace pod čelem tabulky se nadále zahušťuje, k čemuž přispěla také výhra Zlína v Třinci 3:2. Vyrovnanou bitvu rozhodl až v 57. minutě Köhler. Poprvé v této sezoně vyšel střelecky naprázdno kanonýr Martin Růžička.

Krejčí přináší štěstí

Na zlepšené výsledky z posledních zápasů navázaly Pardubice, za něž podruhé nastoupila posila z NHL David Krejčí.

Východočeši šli proti Liberci do dvoubrankového vedení díky slepeným trefám v osmé minutě. Jeden gól dokonce padnul v oslabení, druhý těsně po jeho skončení. Tato nešťastná pasáž vyhnala brankáře Pince na střídačku a do hry naskočil Pavelec.

Severočeši sice na konci třetiny srovnali, jenže domácí v prostřední třetině přidali další tři zásahy a prakticky rozhodli.

Další klíčový gól Frolíka

Skvělý obrat ze stavu 1:3 se povedl Chomutovu. Extraligový nováček prohrával s Karlovými Vary ještě v 57. minutě 2:4, Energetici navíc měli několik dalších šancí k navýšení náskoku.

Jenže Pirátům se góly Hřebejka a Hrušky podařilo srovnat. V prodloužení se pak o vítěznou branku, stejně jako ve Zlíně, postarala posila ze zámoří Michael Frolík. Mezi střelce se zapsal už ve čtvrtém utkání v řadě.

10. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (D. Květoň, Podešva) - 4. Honejsek (Veselý, Linhart), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3951.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurik a Hrazdira.

HC Mountfield České Budějovice - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Prokop (Rousek) - 8. Balej (Vlasák, Gulaš), 20. Kratěna (St. Pierre), 26. Pletka (Jan Kovář, Kratěna), 41. J. Jeřábek. Rozhodčí: Pešina, Blecha - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4180.

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, od 35. min. navíc Prokop - Dej, Mertl, Červený - Šimánek, L. Kohn, Kotalík - Rousek, Knotek, Stuja - Soudek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Ševc, Jiří Hanzlík - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Benák (V. Kočí), 8. Kousal (Somík), 21. Krejčí (Kolář), 23. T. Zohorna (Kolář, Benák), 28. Bartek (Beech, Brendl), 41. Hemský - 19. P. Nedvěd (Bulíř), 19. Filippi (Urban). Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8456.

Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Kindl, Ďaloga, od 41. navíc Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - Semorád, T. Nosek, T. Zohorna. Trenéři: Hynek a Lubina.
Liberec: Pinc (8. Pavelec) - Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Derner - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, R. Vlach, Víšek - Urban, Bárta, Filippi - L. Krejčík, Galamboš, Kica. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rutta (Lušňák), 35. Lučka (Hromas, Duda), 57. Hřebejk (Kraft), 58. Hruška (Duda, Michael Frolík), 63. Michael Frolík (Lušňák, Pulpán) - 17. Skladaný (Kloz), 23. Vachovec (J. Látal), 32. Zaťovič (Pech), 36. Kumstát (Kloz). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 5048.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Karlovy Vary: Mensator (17:35 na trestné střílení Závorka) - Gründling, D. Kohn, Kloz, Gřegořek, D. Nosek, Gulaši, J. Látal, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - T. Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos a Pešout.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 4:5 (2:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. T. Rachůnek (Ton, Foster), 16. Tenkrát (J. Hlinka), 32. J. Hlinka (I. Rachůnek, Krstev), 60. T. Rachůnek (J. Hlinka, Krstev) - 28. Ručinský (J. Černý), 29. Lukeš (V. Hübl, Stříteský), 38. Ručinský (Trávníček), 42. Hanzl (Kubát), 43. V. Hübl (Majdan, Ručinský). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 4258.

Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí, Husák - Tenkrát, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Vantuch, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Sklenička - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Martin Frolík, Rapáč, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. J. Hruška (Švrček), 60. Jakub Svoboda (Švrček, J. Hruška) - 17. Szturc (Roman). Rozhodčí: Hradil, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7200.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, M. Hruška - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Roman, Klimek - Kuscera, Walker, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

1. HC Kometa Brno 10 6 2 2 0 35:22 24
2. PSG Zlín 10 6 1 1 2 28:24 21
3. HC Oceláři Třinec 10 6 1 0 3 33:21 20
4. HC Škoda Plzeň 10 5 2 1 2 35:27 20
5. Rytíři Kladno 10 6 0 1 3 32:22 19
6. HC Verva Litvínov 10 4 3 0 3 32:29 18