Zlín v závěru tlačil, ale padl. Nejdelší minuta v životě, řekl třinecký hrdina Kindl

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 3. 2016 20:50
Jeho bratr je spoluhráčem Jaromíra Jágra v sluncem zalité Floridě. On je však rád, že dostal šanci poprat se o místo v české extralize. Řeč je o Denisi Kindlovi, mladším bratru obránce Panterů Jakuba Kindla. Za třinecké Oceláře dnes vstřelil do sítě Zlína vítězný gól a řekl si o stálé místo v týmu v barvách loňských vicemistrů.
Třinec dnes porazil zlínské PSG a o postupujícím tak rozhodne až poslední možný pátý zápas. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Čtvrtý zápas série hokejového předkola play off mezi Třincem a Zlínem nabídl opět pořádné drama. Tentokrát se však na rozdíl od čtvrtečního duelu radovali domácí Oceláři, kteří díky výhře 4:3 odvrátili mečbol soupeře a o postupujícím tak rozhodne až poslední možné páté utkání.

Zlínským katem byl dnes tříbodový Jiří Polanský. "Byli jsme dnes pod velkým tlakem, i když si asi nikdo nechce připouštět. Museli jsme vyhrát a naštěstí se to povedlo. Snad v neděli navážeme na dnešní výkon," doufá centr v pátek až třetí třinecké formace.

Třinečtí by rádi uťali nelichotivou šňůru, kdy se Zlínem prohráli všech šest dosavadních sérii play off. "Nemyslím na to, ale někde v hlavě to popravdě mám. Zlín je společně se Spartou, Brnem a Vítkovicemi mým největším rivalem a moc si přeju porazit je," dodal Polanský.

Rozhodl bratr Jágrova spoluhráče

O vítězný gól do sítě Libora Kašíka se však postaral jiný hráč. Hráč mnohem méně nápadný a známý. Byl jím Denis Kindl, bratr nového spoluhráče Jaromíra Jágra na Floridě, obránce Jakuba Kindla.

"Jak padl ten gól? Ani nevím, prostě jsem zavřel oči a napálil to na bránu," smál se po zápase autor první ligové trefy. Ještě ve středu válčil za prvoligové Kladno, dnes naskočil do zápasu o level výš. "Ta úroveň je jiný. Byl jsem ale rozehraný a snažil jsem se hrát jednoduše. Jsem rád, že to dnes celému týmu vyšlo," radoval se 23letý forvard.

V Třinci se již v minulosti představil, na gól se ale načekal. "Hrál jsem poprvé v jiné než čtvrté lajně, navíc s duem Polanský - Adamský. Oba jsou vynikající borci, snad jsem jim to moc nekazil."

Vytáhnou Oceláři dalšího žolíka?

V závěrečné minutě zápasu byla třinecká Werk aréna svědkem drtivého tlaku ševců, kteří odvolali brankáře a svého soupeře zamkli v jeho obranném pásmu. Obrovskou šanci na srovnání měl šestnáct sekund před koncem autor hattricku ze včerejšího zápasu Petr Holík.

"Byla to asi nejdelší minuta v životě. Fantasticky nás podržel Peter Hamerlík," děkoval na dálku svému brankáři Kindl. Ten tak rozhodl zápas jako další třinecký žolík. Místa zraněných hvězd totiž zaujali hráči z Havířova: Petr Kanko a Antonín Pechanec, a hráči z Kladna: Jurij Repe a právě Denis Kindl.

Zda má Třinec v záloze ještě nějaká esa se uvidí v rozhodujícím nedělním utkání.