25. 8. 2015 21:26
Hokejisté Zlína zdolali v přípravě na nový ročník extraligy Karlovy Vary 3:0.
Zlínská radost
Zlínská radost | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Zlína zdolali v přípravě na nový ročník extraligy Karlovy Vary 3:0, v dalším souboji zástupců nejvyšší soutěže se rozešla Kometa Brno s Vítkovicemi nerozhodně 2:2 a uspěla v následných nájezdech. Plzeň podlehla účastníkovi EBEL Znojmu 1:3, Olomouc po výsledku 6:6 v Trenčíně vyhrála dodatečné samostatné nájezdy a Chomutov rozdrtil prvoligové Ústí nad Labem 9:1.

Zlín nastoupil s nově zvoleným kapitánem Ondřejem Veselým a nástupce Petra Čajánka, který nosil "céčko" před koncem kariéry poslední čtyři roky, ve 34. minutě otevřel skóre. Další góly přidali Robert Říčka a Roman Vlach, gólman Tomáš Štůrala neinkasoval.

Vítkovice vedly v Brně 2:0, když se v deváté minutě prosadil obránce Peter Čerešňák a v úvodu třetí třetiny také Patrik Zdráhal. V 50. minutě ale snížil Vilém Burian a za 157 sekund vyrovnal David Ostřížek. V dodatečném rozstřelu se prosadili jen domácí Antonín Honejsek a Jan Hruška.

Plzeň i podruhé v přípravě podlehla účastníkovi mezinárodní ligy EBEL Znojmu, když stejně jako před týdnem na jihu Moravy prohrála 1:3. Domácí sice šli v osmé minutě do vedení po trefě slovenského útočníka Miroslava Preisingera, ale v polovině úvodní části vyrovnal Jan Šeda. Ve 27. minutě otočil stav v oslabení Jan Lattnera a v závěru při power play se trefil ještě Radek Číp.

Olomouc v Trenčíně rychle vedla, ale pak musela dohánět ztrátu 1:4, 3:5 i 4:6. Za Olomouc skórovali dvakrát Jiří Řípa a Michal Vodný, v rozstřelu se prosadil jako jediný Petr Kafka. Za Duklu si připsal gól a asistenci třiatřicetiletý český útočník Radek Dlouhý, který je v Trenčíně na zkoušce. V uplynulé sezoně působil právě v Olomouci. Dukla testuje také devatenáctiletého útočníka Miroslava Zarembu ze Zlína.

Chomutov vyhrál i čtvrtý domácí přípravný duel, když po Omsku (4:3), Karlových Varech (3:2) a Kadani (4:2) rozdrtil prvoligové Ústí nad Labem 9:1. Slovan sice vedl, ale Piráti otočili v úvodní třetině na 2:1 a po druhé dvacetiminutovce vedli už 6:1. Dva góly vstřelil David Kämpf, tři body za jednu branku a dvě asistence si připsal Vladimír Růžička mladší.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
8. Preisinger - 11. J. Šeda, 27. Lattner), 60. Číp.

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)
Branky: 38. a 46. Kämpf, 13. Dušek, 20. V. Růžička ml., 28. Sklenář, 33. Hovorka, 39. Račuk, 47. Vondrka, 54. D. Květoň - 8. Merta.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
34. O. Veselý, 38. Říčka, 56. Roman Vlach.

HK Dukla Trenčín - HC Olomouc 6:7 po sam. nájezdech (1:1, 4:2, 1:3)
Branky: 25. a 29. Gašparovič, 13. R. Dlouhý, 22. Nemec, 40. Vozdecký, 53. Melichárek - 30. a 36. Řípa, 50. a 56. Vodný, 1. T. Mikúš, 55. Buc, rozhodující sam. nájezd Kafka.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1)
Branky: 50. Burian, 52. Ostřížek, rozhodující sam. nájezd Honejsek - 9. Čerešňák, 44. Zdráhal.