Zlatou hokejku vyhrál poprvé Krejčí, suverénně porazil Jágra

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 6. 2013 22:49
Nejlepším českým hokejistou pro rok 2013 se stal David Krejčí. V anketě Zlatá hokejka suverénně porazil i svého spoluhráče Jaromíra Jágra.
David Krejčí je nejlepším hokejistou pro rok 2013. Suverénně porazil i Jaromíra Jágra.
David Krejčí je nejlepším hokejistou pro rok 2013. Suverénně porazil i Jaromíra Jágra. | Foto: Reuters

Karlovy Vary - David Krejčí se stal s velkým náskokem nejlepším českým hokejistou pro rok 2013.

V anketě Zlatá hokejka za sebou s velkým náskokem šedesáti bodů nechal svého spoluhráče Jaromíra Jágra i třetího Tomáše Plekance

Krejčí anketu novinářů a hokejových odborníků ovládl díky fantastickým výkonům ve Stanley Cupu, kde se 24 body vládne produktivitě a je kandidátem také na Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče.

Obhájce Eliáš byl až osmý

Útočník Bostonu přitom po dvou kolech ankety držel až pátou příčku a na suverénně prvního Jaromíra Jágra, který anketu vyhrál už desetkrát, ztrácel téměř pět set bodů.

Ve třetím kole se ovšem body všem vynulovaly. To z toho důvodu, aby mohly do výsledků ankety promluvit právě výkony Čechů ve Stanley Cupu.

Obhájce loňského vítězství Patrik Eliáš obsadil v anketě až osmé místo.

Mezi nejlepší desítku se probojovali také dva hráči z domácí extraligy: Plzeňský Martin Straka obsadil páté místo, Ocelář Martin Růžička, letošní rekordman individuálních statistik soutěže, elitní desítku nejlepších českých hokejistů uzavřel.

Nejlepším juniorem roku byl vyhlášen Tomáš Hertl, nejlepší hokejistkou Alena Polenská a nejlepším sledge hokejistou pro rok 2013 je Zdeněk Šafránek.

Židlického čeká rok piva

Speciální cenu si pak převzal obránce New Jersey Devils Marek Židlický, který se umístil jako nejlepší bek na šestém místě.

A protože žádný bek Zlatou hokejku posledních dvacet let nevyhrál (naposledy v roce 1993 Miloš Holaň), rozhodl se mu udělit sponzor extraligy Radegast roční dodávku piva zdarma.

"Je to na rok, uvidíme, kolik toho vypiju. Když jsou teď taková vedra, předpokládám, že spotřeba bude větší," okomentoval svoji výhru Židlický.

Do Karlových Varů nikdo nepřijel. Cenu si převzali jen čtyři hokejisté

Galavečeru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech se osobně zúčastnili pouze čtyři z deseti nominovaných hokejistů. Cenu si přímo na pódiu převzali jen Tomáš Plekanec, Marek Židlický, Patrik Eliáš a Alexandr Salák. 

Dva nejlepší hokejisté David Krejčí a Jaromír Jágr v zámoří stále bojují o Stanley Cup, Jakub Voráček s Ondřejem Pavelcem rovněž nemohli dorazit, Martin Růžička je na tréninkovém kempu v Montrealu a Martin Straka se omluvil, protože dnes slaví titul na společné akci hokejistů a fotbalistů Plzně

Výsledky ankety Zlatá hokejka 2013:

1. David Krejčí (Boston, NHL) 617 bodů
2. Jaromír Jágr (Boston, NHL) 557
3. Tomáš Plekanec (Montreal, NHL) 492
4. Jakub Voráček (Philadelphia, NHL) 400
5. Martin Straka (Plzeň, extraliga) 395
6. Marek Židlický (New Jersey, NHL) 340
7. Ondřej Pavelec (Winnipeg, NHL) 309
8. Patrik Eliáš (New Jersey, NHL) 277
9. Alexandr Salák (Färjestad, Švédsko) 185 
10. Martin Růžička (Třinec, extraliga) 168 

 

Právě se děje

Další zprávy