33. Frederic
40. Bellows (Norris)
46. Frederic (Bellows, Harper)
58. Harper (Samberg)

Hezký páteční večer, vítejte u online přenosu z utkání o třetí místo na mistrovství světa juniorů mezi Českou republikou a USA. Zápas začíná v 22:00.

Poslední zápas na turnaji čeká na českou dvacítku. Utkání o třetí místo nebo jinak také zápas zklamaných ze semifinále. Svěřenci Filipa Pešána se dostali do bojů o medaile po třinácti letech a v semifinále chtěli zaskočit favorizovanou Kanadu. Pár minut se jim to i dařilo, po trefě nejlepšího střelce českého týmu Filipa Zadiny dokonce i vedli. Jenže nedisciplinovanost je stála dobře rozjetý zápas. První tři přesilovky Kanady = tři góly a bylo rozhodnuto.

Je třeba ale zklamání hodit za hlavu a zkusit o první medaili od roku 2005 zabojovat. Jenže že by na mladíky čekal nějak lehčí zápas, to v žádném případě. Domácí výběr USA toužil po zlaté medaili, po blamáži se Slovenskem se zmátořil a přehrál ve skupině Finsko i ve čtvrtfinále Rusko. V semifinále na ně čekalo prozatím suverénní Švédsko. To bylo pasivnější, mělo méně střeleckých pokusů, jenže bylo produktivnější a definitivně zlomilo odpor Spojených států dvěma brankami při jednom oslabení.

Naděje českého týmu, který v posledních letech nemá s USA dobrou bilanci, tkví v možném zklamání domácího výběru. Pořád ale budou chtít Američané, které táhnou především výkony Caseyho Mittelstadta, Bradyho Tkachuka či Kiefera Bellowse před domácím publikem zakončit výhrou a získat "alespoň" bronzovou medaili.

Český tým kromě očekávané opory Martina Nečase táhne střelecky Filip Zadina, obrovský talent, který pokukuje po první pětce letošního draftu. V turnaji už nasázel sedm branek, po dvou dal ve čtvrtfinále i semifinále. "Nesmíme věšet hlavu. Chceme přivézt medaili, ať se stane, co se stane," nechal se slyšet kanonýr s číslem 18.

Sestava USA

Oettinger (Swayman) - Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes - Poehling, Yamamoto, Bellows (A) - B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) - Norris, Harper, Jones - Tufte, Frederic.

Sestava Česka

Kořenář (Škarek) - Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král - M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) - Nečas, Zadina, Michnáč - Kurovský, Chytil, R. Pavlík - Lauko, Safin, Kodýtek - Hrabík.

Zajímavé je sledovat, jakou cestou se oba týmy rozhodly jít v brankovišti. V české brance se představí hrdina čtvrtfinále Josef Kořenář, který včera v semifinále střídal. Naopak v brance USA nastupuje prospekt Dallasu Jake Oettinger, který včera dochytával zápas za kolegu Wolla.

Český tým nastoupí v červených dresech, domácí výběr v bílém. V Buffalo je téměř vše připraveno, za pár minut duel o třetí místo začne.

Zápas právě začal, úvodní buly zvládl Kristián Reichel.

1

Američané se hned usídlili v českém pásmu, ale nedokázali zatím odehrát ohrozit bránu.

2

Brady Tkachuk zůstal nehlídaný před Kořenářem, ale nezakončil.

2

První nadějná šance českého týmu, Filip Chytil z otočky naslepo plácl puk na bránu a i po teči málem skončil kotouč za Oettingerem, toho zachránila tyč.

4

Další tlak USA, Hughes si dovolil v pásmu drzou kličku a mezi kruhy byl najednou volný, jeho střelu zápěstím ale Kořenář zvládl pokrýt.

4

Nečas našel z druhé vlny najíždějícího Hájka, ten ale nepřekvapil Oettingera. Na druhé straně otestoval Poehling pozornost Kořenáře, ten ale opět pozorný.

5

Patrick Harper se prosmýkl do dobré pozice, ale český tým, který má pomalejší nástup než včera, podržel opět brankář Kořenář.

8

Český tým se na chvíli zabydlel po dobrém napadání v pásmu soupeře, ale střelu na bránu to nepřineslo.

10

Český tým nemá zatím žádnou střelu na bránu, na střely je to 0:8.

12

Zápasu o třetí místo chybí prozatím energie, oba týmy vypadají po semifinále a krátkém odpočinku poměrně unaveně.

14

Dvakrát pálil Hrabík, jednou Šalda, ale český tým konečně otestoval amerického brankáře. Zřejmě nejlepší střídání českých mladíků, ke kterému přispěl svou poctivou na brankovišti také bejnamínek týmu Jakub Lauko.

17

Velká šance pro Galvase, který si sjel z druhé vlny a dostal přesnou přihrávku od Reichela. Volný z pravého kruhu ale pálil těsně mimo.

18

Po tvrdém bodyčeku Lauka se hra trošku rozproudila.

20

Samberg 58 vteřin před koncem třetiny odeslán na trestnou lavici za sekání. Šance na přesilovku pro český tým.

20

3,4 vteřiny před koncem třetiny Kaut ztratil na modré čáře puk, Frederic ujel v oslabení a prostřelil Kořenáře mezi nohy.

Druhá třetina je před námi.

21

Ale ne, druhý gól v oslabení, navíc hned v úvodu druhé části. Ryan Poehling po 9 vteřinách dokázal zakončit přihrávku Andersona, který využil ztráty Nečase.

23

Velké rány dostal český tým, navíc si je daroval sám. Dvakrát ve stejné přesilovce inkasoval, nejprve 3 vteřiny před koncem první třetiny a poté hned 9 vteřin po začátku druhé. Pešánovi svěřenci budou muset zabrat.

25

Zadina zkoušel pálit z dálky, minul ale bránu. Z protiútoku zahrozil Mittelstadt, Kořenář ale podržel.

25

Situace už je vážná! Američané zvyšují náskok na rozdíl 3 branek. Tkachuk bekhendem posílal kotouč před bránu a ten se odrazil od brusle Andersona nebo Galvase. Bezmocný Kořenář navíc střídá a nahrazuje jej Škarek.

26

Ani změna v brankovišti nepomohla, český tým úplně odpadl, Američané se dostali do přečíslení, Hughes našel Frederica a ten podruhé v zápase zakončil přesně.

28

Kiefer Bellows pelášil sám na Škarka, po faulu Hájka se pojede trestné střílení.

28

A Kiefer Bellows zakončil nájezd krásně do horního rohu a zvýšil na 5:0.

30

Český tým teď bude chtít dohrát se ctí, semifinále i zápas o třetí místo ukazují slabou psychickou připravenost. Český tým se opět ve druhé třetině po brance, která zvýšila na rozdíl 2 branek, úplně sesypal.

33

Trent Frederic si připisuje třetí branku a završuje hattrick. Šestá trefa USA po skvělé ráně zápěstím z kruhu.

36

Americká lavička byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

Vážení čtenáři, omlouváme se vám, že jsme kvůli technickým potížím nemohli dokončit online přenos z tohoto utkání.

Český tým v něm na přelomu první a druhé třetiny selhal 2x při vlastní přesilovce a už se to s ním vezlo. Následná smršť USA se zastavila v druhé třetině až na čísle 7. Třetí třetina se jen dohrával a český tým přidal pár tref útěchy. Přesto prohrál i s druhým zámořským soupeřem obrovským rozdílem a z turnaje bude odjíždět zklamaný bez medaile.

Ode mě je to dnes již vše, děkuji vám za pozornost a ještě jednou se omlouvám za nastalé technické potíže. Dobrou noc.