3:0
1:0, 2:0, 0:0
USA
5. Gáborík (Nielsen, Zuccarello), 25. Draisaitl (Niederreiter, Sekera), 39. Bellemare (Hansen, Ehrhoff)

Sledujte online reportáž z prvního zápasu Světového poháru mezi Týmem Evropy a USA.

Tým Evropy
Tým Evropy v přípravě na Světový pohár odehrál tři zápasy. Dva s výběrem
Severní Ameriky do 23 let, které skončily nelichotivými prohrami 4:0 a 7:4,
po kterých následovala překvapivá výhra 6:2 nad týmem Švédska. Během těchto
tří zápasů se bodově prosadilo hned čtrnáct hráčů. Nejlepším střelcem byl
Němec Draisaitl, který hattrickem sestřelil Švédy.
V brance se vystřídalo duo Halák - Greiss. Jako turnajová jednička začne slovenský gólman.
3b - Josi 0+3, Zuccarello 0+3, Gáborík 2+1, Draisaitl 3+0
2b - Nielsen 1+1, Bellemare 1+1, Vanek 1+1, Seidenberg 0+2, Tatar 1+1, Niederreiter 0+2
1b - Kopitar 1+0, Chára 0+1, Sekera 0+1, Streit 0+1

USA
Taktéž hráči USA odehráli v přípravě na Světový pohár trojici zápasů. Se svými
odvěkými rivaly z Kanady odehráli dva vypjaté a vyrovnané zápasy, ve kterých zvítězili
4:2 a prohráli 2:5. Ve třetím zápase porazili Finy těsně 3:2.
Do statistik se zapasala dvanáctka hráčů, z nichž svými výkony vybočoval zejména Derek Stepan, který si připsal 4 body(2+2).
V brance se protočili všichni tři nominovaní brankáři. Pozici jedničky si vybojoval

Tým Evropy:

Halák (Grubauer) - Seidenberg, Josi, Sekera, Chára, Streit, Ehrhoff - Hossa, Kopitar, Tatar - Zuccarello, Nielsen, Gáborík - Niederreiter, Draisaitl, Rieder - Hansen, Bellemare, Vanek

USA

Quick (Bishop) - Carlson, Suter, Niskanen, McDonagh, E. Johnson, J. Johnson - Wheeler, Pavelski, Parise - Kane, Stepan, Van Riemsdyk - Oshie, Kesler, Pacioretty - Backes, Dubinsky, Abdelkader

Zápas mezi Výběrem Evropy a USA je sice prvním zápasem Světového poháru, ale pro české fanoušky se jedná o pouhý předkrm před nočním zápasem národního týmu proti Kanadě.

Trenér Jandač má o dnešní sestavě jasno. Kdo zůstane mimo sestavu už víme, kdo se objeví v brance zůstává tajemstvím.

Na ledě právě probíhá představování hráčů obou týmů.

Vzhledem k tomu, že Tým Evropy nemá oficiální hymnu, stadionem tedy zní pouze ta americká.

1

Úvodní vhazování patří Američanům

1

Po chybě Josiho ve středním pásmu se k úvodní střele se dostal Van Riemsdyk, který netrefuje branku.

3

První zákrok si připisuje Quick. Střela však nebyla nebezpečná.

5

Zuccarello předvedl dobrou práci v souboji s americkým obráncem a přiťukl puk najíždějícímu Nielsenovi. Ten projel podél pravého mantinelu a předložil přesnou přihrávku na Mariána Gáboríka, který se z brankoviště nemýlí! Tým Evropy vede 1:0.

6

Z pravého kruhu pálí Blake Wheeler. Halák byl pozorný.

7

Tým Evropy je v úvodu utkání aktivnější. Hra USA zatím plná nepřesností.

11

Američané zvyšují intenzitu své střelby, ta zatím ke gólu nevede. Evropané dostávají hru do středního pásma.

11

První pokus Patricka Kanea v dnešním zápase zastavuje slovenský gólman.

12

Halák měl ztížený výhled na střelu Niskanena, ale poradil si s ní. Při protiútoku Evropy fauluje Kesler Tatara a uvidíme tak první přesilovku.

13

Hansen pálí z levého kruhu, ale Quick je připraven.

14

Kesler je zpět na ledě. Tým Evropy první přesilovku neproměnil.

14

Tým Evropy však přesto zůstává v pásmu a Josi se pokusil Quicka překvapit objetím branky.

16

Vhazování v obranném pásmu Týmu Evropy. Kesler úspěšnější.

17

Zuccarello na Nielsena do vyložené šance. Quick úspěšnější.

Druhá evropská formace zatím velice nebezpečná!

17

Zakázané uvolnění Evropy. Američané tak mají šanci ohrozit Haláka.

17

Po drobném tlaku USA Halák raději přerušuje hru.

18

Streit nahazuje na teč Draisaitlovi. Skákavý puk šel mimo branku.

18

Zase druhá formace Evropy. Zuccarelo se svým parťákem z útoku mířil za dalším přečíslením, tentokrát neúspěšně

20

Seidenberg pálí od modré do skrumáže před brankou Quicka. Obrana hrozbu odvrací.

Malým záverem v pásmu USA první dějiství končí.

První třetina překvapivě patřila Týmu Evropy, který se v páté minutě ujal vedení zásluhou Mariána Gáboríka. Evropané mají zatím navrch.

21

V první minutě druhé třetiny vidíme dvě střely z úhlů. Za USA Kane a za Evropu Gáborík. Oba nepřesně.

22

Evropané jeli 3 na 1. Kopitar však nebyl schopen nahrát, ani obehrát Niskanena.

23

Evropané zase v přečíslení. Tentokrát 4 na 2. Gáborík zvolil střelu na vyrážečku Quicka, který úspěšně zasahuje.

25

A zase únik Evropy! Draisaitl s Niederreiterem  jeli dva na nikoho. Po sérii přihrávek střílí Draisaitl nad beton Quicka. Evropa vede 2:0'

26

Kesler opět na trestné lavici. Tentokrát za podražení v útočném pásmu.

26

Američané zahrozili ve vlastním oslabení. Halák chytá. Následně Kesler opouští trestnou lavici.

29

Seidenberg pálí od modré a Tatar se snaží tečovat. Zdá se, že to bylo s faulem, ale rozhodčí zůstává klidný.

30

Halák zastavuje nahození Kanea.

33

USA se drží v pásmu soupeře. Zatím bez vyložených šancí. Evropa vyhazuje puk z pásma.

33

Výběr Evropy nabízí soupeři přesilovou hru svým špatným střídáním. Příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Tatar.

34

Američané rozestavují svou přesilovkou formaci. Střelu Pavelskiho Halák kryje.

34

Bellemare svou střelou v oslabení rozpůlil hokejku soupeře.

34

USA využívá přesilovou hru. Van Riemsdyk podivným odrazem před brankovištěm překonává Haláka. Gól však po kontrole videa neplatí pro úmyslný zásah rukou! Skóre se nemění!

34

Evropané, kteří jsou již v plném počtu se budou snažit uklidnit hru.

38

Američané stále kombinují v útočném pásmu.

39

Sekera blokuje střelu Oshieho.

39

Kopitar osvobozuje Tým Evropy, která je v plném počtu.

39

Ehrhoffův únik nevyšel, ale německý obránce poslal puk od zadního mantinelu na najíždějícího Hansena, který ho z kruhu nahodil na branoviště, kde Bellemare tečuje jeho nahození za Quickova záda. Tým Evropy se ujímá vedení 3:0.

40

USA je opařeno tříbrankovou ztrátou a vyhlíží konec druhé třetiny.

Druhá třetina je naštěstí pro hráče USA u konce. Experty podceňovaný Tým Evropy přehrává favorita ve všech aspektech hry a navýšil svůj náskok na 3:0.

41

Američané se snaží hned v úvodu třetí třetiny zatlačit evropany do jejich třetiny.

42

Druhá pětka Týmu Evropy opět přečísluje USA. Quick střelu Zuccarella chytá.

42

Američané nastupují do třetí třetiny v pozměněné sestavě.

43

Nahození Paciorettyho ze středního pásma kryje Halák a přerušuje hru.

43

Hra se přelévá ze strany na stranu.

43

Další přesilovka pro Tým Evropy. Čtyřminutový trest za hru vysokou holí si odpyká Dubinsky.

44

Nielsenovu nebezpečnou střelu z levého kruhu kryje Quick.

45

Evropané se stále nemohou usadit v pásmu soupeře.

45

Nyní se jim to daří. Střelu od modré čáry blokuje Carlson a následnou střelu Tatara skvěle kryje Quick.

47

Nielsen těsně míjí Quickovu branku po Zuccarellově pasu.

47

USA v plném počtu

48

Halák kryje střelu Abdelkadera z bezprostřední blízkosti

49

Hraje se již dlouho bez přerušení. Převážně v obranném pásmu Týmu Evropy.

50

Po zakázaném uvolnění USA se opět hraje v pásmu Evropy.

51

Vanek pálí od modré čáry. Quick ve výskoku vyráží.

51

Dorážka Van Riemsdyka na brankovišti vyvolala drobnou potyčku. Rozhodčí je však v klidu.

52

Nepříjemné nahození Kanea od mantinelu kryje Halák.

52

Halák kryje střelu Wheelera. Buly po jeho pravici.

53

Slovenská spolupráce Hossa - Tatar gól nepřinesla.

54

Přesilovou hru si zahraje taky Amerika. Trest za nedovolené bránění si odpyká Ehrhoff. Ten je dnes jediným vylučovaným hráčem Evropy.

54

USA předvádí důraz na brankovišti. To se ale nelíbí Halákovi, který se vyrážečkou ohání proti Kaneovi.

54

Parise se vytočil na brankovišti a nadvakrát se pokoušel překonat Haláka.

55

USA stále v útočném pásmu. Bombu Paciorettyho z kruhu Halák kryje.

56

Tým Evropy v plném počtu. Přechod USA do útočného pásma zastavuje offside.

56

Marián Gáborík přehnal napadání za brankou soupeře a je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57

Střelu Carlsona od modré čáry Halák kryje.

57

Tým Evropy je v plném počtu. Po zákázaném uvolnění USA se bude vhazovat před Quickem.

59

Halák stále hájí čisté konto. Quick stále ve své brance.

59

Niskanen neudržel přihrávku na modré čáře. Pískán je offside.

60

Ohlášena je poslední minuta třetí třetiny

60

Stepan v posledních vteřinách míjí branku a nyní je jasné, že Halák uhájí čisté konto!

60

Ten na cestě za čistým kontem pochytal 35 střel USA.

Evropa tedy vítězí nad USA 3:0 a hned v prvním utkání "České" skupiny, jsme se dočkali překvapivého výsledku. Doufejme, že dalšího překvapení se dočkáme již dnes v noci.

Pro dnešek je to ode mne vše. Na shledanou u dalšího online přenosu ze Světového poháru.