Tipsport extraliga • 7. semifinále • 17:00

18:39 Dravecký (Hrňa)
55:08 Růžička (Polanský, Adamský)
59:37 Galvinš (Polanský, Svačina)
37:46 Preissinger (Pulpán, Jones)

Dobrý den, vítejte u online přenosu 7. semifinále play-off Tipsport extraligy mezi Třincem a Plzní. Zápas začíná v 17:00.

Hokejová extraliga se již nezadržitelně blíží do finiše. Od čtvrtku začne finálová série, která rozhodne o mistrovi pro tuto sezonu. Jenže zbývá vyřešit poslední nejasnost. Otazník visí totiž nad druhým finálovým týmem. Tím prvním se v sobotu stal Liberec. Bílý tygři, kteří ovládli také základní část, přehráli dvojnásobného obhájce titulu Kometu Brno. Brněnský klub byl zřejmě největším favoritem vyřazovacích bojů, především kvůli letům minulým i jednoznačnému čtvrtfinále s Hradcem Králové. Nakonec ale byli úspěšnější Severočeši s aktivnějším pojetím hokeje a zvítězili 4:2 na zápasy. Chtějí tak navázat na svůj titul z roku 2016.

4. semifinále play off extraligy 2018/19, Kometa Brno - Liberec: Radost Bílých Tygrů | Foto: Lukáš Caha

Svého soupeře se dozví Liberec až dnes. A ten vzejde z vyrovnané série druhého a třetího celku po základní části. Série Třince s Plzní totiž dospěla až do posledního možného utkání, které bude v třinecké Werk Areně hodně vypjaté. Domácí budou zřejmě spoléhat na větší množství sil, jelikož své čtvrtfinále s Vítkovicemi zvládli ve čtyřech zápasech, zatímco Západočeši natáhli svou sérii s houževnatou Olomoucí až na sedm zápasů. Plzeňští by ale určitě oponovali, že sil mají stále dost. A hlavně mají na své straně takzvané momentum.

Dominik Frodl
Dominik Frodl | Foto: Dalibor Sosna

Tato série se totiž přelívá z jedné strany na druhou a ani domácí prostředí nehraje příliš roli. Úvodní dva zápasy se totiž hrály ve slezském městě a Indiáni z Plzně dokázali vyloupit stadion Ocelářů hned dvakrát. Vytvořili si tak skvělou pozici do domácích zápasu s pořadovými čísly 3 a 4. Jenže doma Plzeň nevyhrála také ani jedno utkání a rázem bylo srovnáno 2:2. Páté utkání se dlouho vyvíjelo také lépe pro hostující tým, který vedl 2:1 ještě čtyři minuty před koncem. Pak ale Třinec otočil vývoj zápasu i celé série. Plzeň ale v 6. utkání byla lepší a tuto vyrovnanou sérii po zásluze poslala do sedmého zápasu.

V této sestavě vyjedou na led hosté z Plzně. Indiáni budou spoléhat především na své hvězdné ofenzivní duo Milan Gulaš - Jan Kovář.

Domácí Oceláři vítají v sestavě zpět obránce Vladimíra Rotha, který se hned postaví do první obranné dvojce s Martinem Gernátem. Útočné řady zůstavají v nezmeněné podobě.

Oba celky jsou již připravení na ledě Werk Areny v Třinci. Zajímavostí je, že Plzeň má v 7. zápasech bilanci 6:0. Je vůbec nejlepším týmem v rozhodujícícm zápasech.

Utkání právě začalo.

1:05

Kracík se snažil zpoza brány zasunout puk za tyčku. Ten se dostal k Vojtěchu Němcovi, jenže brána Šimona Hrubce byla v té chvíli již posunutá.

1:31

Adamský pálil z velké vzdálenosti, Frodl ale neměl ničím zakrytý výhled a v pohodě puk skryl ve své výstroji.

1:57

Ciencala měl před bránou volného Michala Kovařčíka, ale skvěle se do přihrávky položil Peter Čerešňák.

2:33

Gulaš z úhlu nahazoval do brankoviště, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl schopný dostat kotouč do brány.

3:28

Hned po vhazování pálil od modré čáry Jones, Hrubec byl ale připraven.

5:46

Gernát pálil z dálky, ale Frodl v pohodě lapil. Poté do něj ještě dojel tradiční trn v očích soupeřů Tomáš Marcinko.

6:13

Po opatrném začátku jsme viděli první šanci utkání, ve které byli domácí Oceláři. Hrňa z dobré pozice Frodla ale neprostřelil a z následné skrumáže se povedlo Marcinkovi vypíchnout puk jen za bránu.

6:45

Indrák dlouho kroužil v útočném pásmu, ale nakonec se nedostal ke střele a přihrávka se mu nepovedla.

8:16

Růžička na dlouhou hůl z úhlu plácnul kotouč směrem k bráně a málem z toho bylo nebezpečí před Frodlem.

9:24

Poprvé se bude vylučovat. Ethan Werek dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Plzeň tak bude hrát svou první přesilovku.

10:09

Frodl špatn rozehrál a Ciencala jej málem z úhlu dokázal prostřelit.

10:19

Najednou bylo přečíslení dva na jednoho hostí, Vojtěch Němec trefil ale tyč.

10:43

Třinec se ujímá vedení, navíc v oslabení. Po chybné přihrávce Jonese se dostali domácí do přečíslení 3 na 1. To vedl přeškolený obránce Vladimír Dravecký, který vše vzal na sebe a parádní ránou na lapačku prostřelil Frodla.

12:00

Mimochodem šlo o první branku Vladimíra Draveckého od 27. února.

12:50

V akci byl Hrubec, který vyrazil první pokus od modré čáry. Ten chtěl dorážet Indrák, ale k zakončení se nedostal.

13:40

Domácí přežili další nebezpečnou akci a z protiakce udeřili. Tomáš Marcinko zůstal volný za bránou Plzně a všiml se podobně volného Wereka před bránou. Ethan Werek přihrávku zužitkoval a Oceláři vedou 2:0.

15:18

Hosté se ze dvou inkasovaných branek nedokázali vzpamatovat a začínají ztrácet nervy. Petr Straka už sedí na trestné lavici za napadení protihráče. První přesilovka také pro Třinec.

15:50

Skvělá přihrávka Růžičky křížem na Hrňu, ten vypálil z první, ale Frodl se famózně dokázal přesunout.

17:58

Indrák nabral ve středním pásmu rychlost, vletěl do útočného pásma, ale následná střele se mu vůbec nepovedla.

18:39

Oceláři dnes využívají vše, co jde. Další chyba hostů v útočném pásmu znamenala další únik Draveckého po pravém křídle. A tentokrát Frodl zaváhal proti střele slovenského útočníka, který momentálně hraje v obraně.

První třetinu ovládl domácí Třinec. Ten poprvé udeřil paradoxně ve vlastním oslabení, když unikl po pravém křídle Draveckou a ranou na první tyč překonal Frodla. Neuplynuly ani tři minuty a Oceláři vedli o dvě branky. To si obrana Plzně nepohlídala před brankou Wereka. Následně měli domácí možnost zahrávat přesilovou hru, tu sice nevyužili, jenže se dostali do dalšího brejku. Opět to byl Dravecký, tentokrát ale z většího úhlu propálil Frodla, který zřejmě nemá čisté svědomí. Třetina jak z říše snů pro slezský klub.

Druhá třetina začala a s jednou velkou změnou. V bráně Plzně nahradil nejistého Frodla běloruský gólman Dmitrij Milchakov.

21:20

Hrát musí více Plzeň, musí si však dávat pozor na hloupé chyby, které předváděli v první třetině. Po nich dvakrát unikl po pravé straně Dravecký.

23:03

Dobrá šance pro Plzeň, Gulaš měl puk na hokejce a do přečíslení ho přišel podpořit Petr Straka, jenže po přihrávce svého spoluhráče střelou z první bránu Hrubce minul.

24:19

Gulaš zkoušel pálit z otočky, Hrubce ale dalekonosným nahozením nepřekvapil.

24:51

Plzeň bude moct hrát přesilovou hru. Martin Adamský odpálil puk do hlediště a nabídl tak soupeři možnost snížit.

25:20

Indrák si sjel až na spodek pravého kruhu, jenže Hrubec i přes clonu jeho pokus zachytil ve výstroji.

25:54

Indrák poslal křižnou přihrávku na Stacha, ten al váhal se střelou a brankář Ocelářů pak zasáhl.

26:15

Pálil opět Indrák, Hrubec však byl zase připraven.

17:12

Třinec přežil oslabení a najednou se dostal do hry, Musilův pokus z dobré pozice však byl zablokovaný.

27:42

Přesilovku si zahraje i Třinec. Jan Kovář byl až příliš agresivní, když zezadu přijel za Ondřejem Kovarčíkem a naremploval jej na mantinel. Klíčový centr Plzně navíc dostal 2+10 minut, bude tak chybět skoro do konce druhé třetiny.

29:19

Eberle se dostal v oslabení ke střele, ale z úhlu netrefil bránu.

30:42

Indiáni jsou již v plném počtu, přesto se jim dnes vůbec nedaří.

30:30

Michal Kovařčík jel z levého křídla na Milchakova, na druhé straně měl ještě bratra, Jones se mu však vrhl po přihrávce.

32:25

Plzeň zkouší, co může. Třinec se teď osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:05

Ciencala se snažil zpoza brány najít přihrávku Michala Kovařčíka, obrana Plzně ale zasáhla.

35:04

David Stach šikovně tečoval nahození Kodýtka, jenže Hrubce dnes nevyvede z míry snad vůbec nic.

37:46

Škodovka získává první kapku naděje. Od modré čáry pálil Pulpán a svou střelou otřel puk o výstroj Miroslava Pressingera. Uvidíme, jak moc to plzeňské nakopne.

Druhá třetina za námi. Dočkali jsme tentokrát jen jedné branky, ale na druhé straně. Plzeň byla aktivnější, snažila se daleko více střílet i tlačit do brány. Dočkala se ale až dvě minuty před koncem, když ránu Pulpána tečoval výstrojí Preissinger. Ve třetí třetině určitě uvidíme velkou snahu Plzně, která musí dát do útoku úplně všechno.

Začíná třetí třetina, na ledě už je i klíčový útočník Plzně Jan Kovář.

40:27

Chmielewski pronikl do pásma a chtěl hledat před bránou někoho z volné dvojice Vrána-Růžička, do cesty se bekhendové přihrávce ale postavil Moravčík.

42:10

Straka vjel do pásma, ale jeho nahození nemohlo Hrubce zaskočit.

42:59

Martin Růžička zkoušel své štěstí z úhlu, ale neuspěl.

43:01

Pulpán vyhodil puk mimo hřiště, viděli to diváci v Třinci, ale rozhodčí viděli teč jednoho z domácích hráčů.

44:36

Svačina dobře vypálil přes Jonese, ale Milchakov dobře jeho pokus viděl.

45:35

Třinec mohl rozehrát, Michal Kovařčík nahrával při brejku 2 na 1 Ciencalovi, ten ale nedokázal do prázdné brány přidat čtvrtou trefu.

45:50

Na druhé straně se do úniku dostal Vojtěch Němec, jeho blafák do bekhendu skončil na tyči a poté jej z brankové čáry tygřím skokem vyrazil Vladimír Dravecký. Kotouč zůstal u tyčky před čárou.

48:00

Dvanáct minut dělí Třinec od finále, tlak plzeňských nepřichází.

49:30

Domácí se i nadále výborně brání, navíc brání aktivně. Hodně také útočí.

51:03

Čeřešňákovu střelu zablokoval všudypřítomný Dravecký.

53:10

Plzeň se stále snaží, Třinec ale skvěle brání střední pásmo a následně i prostor před Šimonem Hrubcem.

54:20

Zeď na modré čáře Třince je fantasticky odolná, navíc dokáží pak vyjíždět Oceláři do brejků.

55:08

Je hotovo, Třinec potvrzuje svůj postup do finále. Adamský s Polanským byli hodně aktivní v útočném pásmu a využili nedbalosti obrany Plzně. Polanský zpoza brány poté našel Martina Růžičku, který přízemní ranou prostřelil běloruského gólmana.

55:35

Plzeň zkouší štěstí s odkrytou bránou a 6 muži v poli.

57:00

Třinec se stále skvěle brání a na hokejkách hráčů Plzně je znát nervozita.

57:28

Eberle pronikl po křídle a bekhendem zkoušel překvapit Hrubce. Ale nepodařilo se mu ničeho dosáhnout.

58:58

Polanský zkusil trefit zpoza červené čáry trefit odkrytou bránu, ale těsně minul.

59:37

Třinec si letos zahraje finále a potvrzuje to pátým gólem do odkryté brány. Galvinš trefil prázdnou bránu.

Je konec, Třinec vítězí 5:1 a celkem v sérii 4:3. Zahraje si tak finále s Libercem.

Skvělá semifinálová série mezi Třincem a Plzní je u konce. Oceláři nezvládli první dva domácí zápasy, poté ale dvakrát vyhráli v Plzni a doma se dostali do vedení. Západočeši sice srovnali, ale dnes v 7. utkání byli lepší Slezané. Ti o svém druhém postupu do finále v řadě rozhodli už v první třetině, když zaskočili Plzeň třemi brankami a stanovili ráz zápasu. Poté jim stačilo poctivě bránit a využívat zaváhání svého soupeře. Plzeň ale dokázala skórovat jen jednou a v závěru ještě domácí přidali dvě trefy.

Plzeň tak poprvé prohrála v 7. zápase play-off a Třinec je prvním týmem, který vyhrál sérii poté, co doma prohrál první dvě utkání série. Ve finále se utká s Libercem, který v roce 2016 získal titul a před dvěma lety prohrál s Kometou. Začínat se bude ve čtvrtek na ledě Bílých tygrů. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.