58. Axelsson (Petterson, Gustafsson)
13. Nakládal (Nestrašil, Radil)
22. Birner (Řepík, Kundrátek)
36. Radil (Klepiš, Nakládal)

Hezký středeční podvečer, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Švédsko - Česká republika v rámci turnaje Karjala Cup. Zápas začne v 18:00.

Český hokejový tým odstartuje novou sezonu Euro Hockey Tour ve švédském Örebro proti domácím Švédům, odkud se přesunou do Finska k zápasům se Švýcarskem a Ruskem. Právě Švýcaři jsou v olympijské sezoně nováčkem prestižní evropské soutěže. Dalším nováčkem je Kanada, která postavila výběr z hráčů hrajících v Evropě, což jsou především bývalí hráči NHL, kteří už na nejlepší ligu světa nestačí.

Prvním soupeřem českého výběru bude tedy Švédsko. Mistři světa z letošního roku budou chtít před domácím publikem uspět, zabránit se jim v tom bude snažit český tým se třemi nováčky. Kromě obránce Moravčíka jimi jsou také Andrej Nestrašil a Marek Mazanec, kteří se před touto sezonou vrátili ze zámoří, kde se nedokázali trvaleji prosadit

V bráně českého týmu by se měl představit Pavel Francouz, který i přes nepříliš povedený start sezony věří, že si vybojuje účast na olympijských hrách. Kapitánem Jandačova týmu bude Jakub Nakládal. Formu se bude snažit najít elitní centr Jan Kovář, kterého čeká už stý zápas v dresu české reprezentace.

Sestava Švédska

Enroth (Hellberg) - Hersley, Kronwall, Ahnelöv, Gustafsson, Nygren, Fransson - Möller, P. Lindholm, Lindström - A. Petersson, Ryno, Omark - Cehlin, Andersson, Axelsson - Norman, Lander, Everberg.

Sestava Česka

Francouz (Mazanec) - Mozík, Šulák, Nakládal, Šmíd, Kundrátek, J. Krejčík, Moravčík, Vitásek - Radil, Nestrašil, Sekáč - Gulaš, Mertl, D. Kubalík - Řepík, Jan Kovář, Birner - Klepiš, Horák, Zaťovič.

Český kouč Josef Jandač dává Andreji Nestrašilovi šanci v centru prvního útoku mezi Lukášem Radilem a Jiřím Sekáčem. Další dvě lajny tvoří hráči, kteří se znají. Plzeňské produktivní duo Gulaš - Mertl doplní jejich spoluhráč ze západočeského klubu Dominik Kubalík, elitní sniper. A ve třetí brázdě mohou čeští fanoušci vidět z různých akcí sehrané trio Řepík - Kovář - Birner.

Český tým nastoupí v červených dresech, Švédové klasicky ve žlutém.

V Örebro je vše připraveno, úvodní zápas českého týmu v rámci Euro Hockey Tour může začít.

Zápas právě začal!

1

Vojtěch Mozík hned v 1. minutě pálil od modré čáry na Enrotha.

2

Kovář nabíjel Krejčíkovi na modrou čáru, jeho rána ale těsně minula bránu domácího týmu.

3

Sekáč se protáhl podél mantinelu, ale u úhlu Enrotha nepřekvapil.

5

První zákrok si připsal i Pavel Francouz.

6

Nestrašil zůstal osamocený před švédským brankářem, ale svůj pokus namířil nad svatyni bývalého brankáře Buffala, Toronta, Los Angeles nebo Anaheimu.

8

Zaťovič mohl jet sám na Enrotha, ale nedokázal přesně zakončit, jelikož mu kotouč i s přispěním obránce utekl.

10

Nygrenovu ránu od modré čáry zablokoval Martin Zaťovič.

11

První velká šance zápasu. Ryno se řítil v plné rychlosti na Francouze, jeho rána ale zůstala ve výstroji českého brankáře.

12

Cehlin prvním potrestaným hráčem zápasu za faul kolenem. První přesilovka pro český tým.

13

Přesilovka využita! Minutu a 22 vteřin česká formace mačkala své soupeře v pásmu až Jakub Nakládal propálil Enrotha ránou od modré čáry.

15

Z ničeho nic máme srovnáno. Dennis Everberg, bývalý útočník Colorada, zkusil vypálit z poměrně větší vzdálenosti a využít clonu Moravčíka, což se mu povedlo. Francouze lehce zaskočil a může se radovat z branky.

18

Švédská brána posunutá, proto je hra na chvíli přerušena.

19

Další tlak české první formace, Šulákovu ránu tečoval těsně vedle Nestrašil.

20

Krejčík ještě pálil v poslední vteřinách první třetiny, ale minul bránu Švédska. První třetina je za námi.

První třetinu byli čeští hráči aktivnější, měli více střel a svou aktivitou si vybojovali přesilovou hru, kterou dokázal výbornou ránou kapitán Jakub Nakládal. Švédi pak z ojedinělé akce po dvou minutách srovnalo a po první třetině je tak stav nerozhodný 1:1.

Druhá třetina začala.

22

Švédové měli přečíslení 2 na 1, ale Ryno místo přihrávky Omarkovi přžed odkrytou bránu střílel a Francouz si s ním poradil.

22

Český tým je opět ve vedení! Michal Birner převzal mezi kruhy pas od Řepíka a nádherně zavěsil do horního rohu brány Enrotha.

25

Nakládalovu přízemní ránu Enroth betonem vyhodil a švédský tým se brání jen pomocí zakázaného uvolnění.

26

Moravčíkovu chybu v rozehrávce mohl potrestat Axelsson, ale Francouz byl na jeho pokus připraven, stejně jako ránu švédského střelce Everberga.

27

Sekáč v dobré pozici nezpracoval puk od Nestrašila.

28

Gulašova tvrdá rána těsně minula bránu švédského gólmana.

30

Oscar Möller srovnává stav zápasu na 2:2! Lindstrom z pravé strane poslal před bránu střílenou přihrávku a Möller před Francouzem umě tečoval puk do horního rohu.

31

Milan Gulaš dostal dvě minuty za nedovolené bránění Linuse Omarka.

33

Švédové otáčejí skóre, stejně jako český tým v první třetině využívají přesilovku. Kronwall posunul Lindströmovi k pravému mantinelu a ten propálil Francoze, který neviděl přes clonu Lindholma.

35

Švédové hráli v 6 a český tým tak bude mít šanci hrát podruhé v zápase přesilovku. Tu jedinou zatím Jandačův tým využil.

36

Český tým je při výhodě jednoho muže stoprocentní! Lukáš Radil před bránou bruslí tečoval ránu Klepiše a puk zapadl za bezmocného Enrotha.

38

Švédové teď byli zaparkování v českém pásmu, ale šanci z toho nepřipravili.

Český tým přežil závěrečný nápor Švédů a po druhé třetině je stav 3:3. Po první části, která skončila 1:1, do té druhé vstoupili lépe čeští hráči. Po trefě Birnera podruhé v zápase vedli, jenže v polovině zápasu srovnal Möller a poté z přesilovky poslal domácí poprvé do vedení Lindström. I český tým ale využil přesilovku, když Radil tečoval ránu Klepiše. Před třetí třetinou je tak vše otevřené.

Začala třetí třetina!

42

Velká šance plzeňské formace, Gulaš po zblokované střele objel branku a chtěl zasunout za tyčku, puk se ale dostal až k Mertlovi, který v dobré pozici přestřelil bránu.

46

Hra se uklidnila, oba týmy se snaží nechybovat, což by za tohoto stavu mohlo být fatální.

47

Vojtěch Mozík dostane 2 minuty za nedovolené bránění a Švédové si zahrají podruhé přesilovku. Svou jedinou zatím využili, zatímco český tým využil obě své početní výhody.

48

První polovina oslabení se českému týmu vydařila.

49

Švédové podruhé využívají přesilovku a podruhé také vedou, tentokrát 4:3. Neskutečná kombinace domácího týmu, Omark křižnou přihrávkou přes celé pásmo našel Pettersona a ten místo střely našel nezištně u zadní tyče nekrytého Dicka Axelssona a ten zasunul do odkryté brány.

49

Milan Gulaš orazítkoval tyč.

50

Klepiš řešil přečíslení sám, ale jeho bekhendový blafák skončil nad bránou.

53

7 minut před koncem český tým stále prohrává se Švédskem 3:4 a v závěru bude mít co dělat, aby dokázal srovnat. Chybět bude zřejmě Tomáš Mertl, kterého v sestavě nahradil Jakub Lev z Vítkovic.

54

K Hersleymu se na modrou čáru dostal kotouč, produktivní obránce dlouho neváhal a vypálil, česká obrana jeho projektil ale srazila mimo hřiště.

54

Klepiše v další velké šanci, ale i tentokrát jej tváří v tvář předčil brankář Enroth.

55

Cehlin podražen Janem Kovářem a švédský tým bude mít třetí přesilovku. Nemusím asi připomínat, že obě dosavadní přesilovky severský tým využil.

56

Francouz odvrátil ránu Hersleyho a Horák odpálil do bezpeíčí.

56

Skvělá akce při oslabení, ale Zaťovič nedokázal ze skvělé pozice zakončit.

57

Ladislav Šmíd odpálil puk ze hřiště a český tým bude 14 vteřin ve třech. Závěrečný tlak tak omezí další vyloučení.

57

Kovář je na ledě, český tým už je ve čtyřech.

58

A je zřejmě hotovo. Švédové předvedli do puntíku stejnou souhru jako při čtvrté brance. Petterson opět z levého kruhu místo střely vybídl Dicka Axelssona k zasunutí kotouče do naprosto odkryté brány.

Zápas skončil a český tým v druhé polovině zápasu neudržel tempo, které měl především v první třetině zápasu. Češi vedli 1:0, 2:1, ale od té doby převzali otěže domácí, a i když český tým po otočce ještě srovnal, tak poté už dávali góly jen Švédové, konkrétně Dick Axelsson, který dvakrát využil přesilovku. Právě početní převahy Švédům šly náramně, využili tři ze čtyř a zaslouženě přehráli náš tým. Další zápas čeká český tým v pátek se Švýcarskem.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera.