ŽIVĚ Sparta udolala Kometu, Plzeň vyhrála 5:1

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 3. 2012 20:59
Sledujte živě čtvrtfinálové zápasy play off

Praha - Druhé zápasy dvou čtvrtfinálových sérií play off extraligy nabízí nedělní program pro hokejové fanoušky. Od 17:30 hraje pražská Sparta proti Kometě Brno, v 18:10 nastoupí Plzeň proti PSG Zlín.

Sledujte průběh obou zápasů v našem komentovaném online přenosu.

Čtěte o hokeji také:

• Laciný gól srazil Spartu. Zaplavalo to, smutní Pöpperle
  • Kometa šokovala Spartu, Duda zařídil výhru Plzně
  • Peníze fuč. Manažeři extraligy loví v prázdném rybníku
  • VIDEO Vydarený chtěl zranit Klimentu. Třikrát bude stát

• 20:59 - Svobodu střelu mezi betony pokryl Pöpperle a Sparta vítězí na nájezdy! Stav série mezi Spartou a Brnem je vyrovnaný 1:1.

20:58 - Petr Ton překonal Hoviho. Blafák do bekhendu a následná střela, puk propadl výstrojí brněnského brankáře do sítě. Pokud Jakub Svoboda nedá, je rozhodnuto.

20:57 - Ani domácí Broš neuspěl. Stejně tak hostující Tomáš Svoboda.

20:55 - Samostatné nájezdy na Spartě. Do branky Brna nastoupil Sasu Hovi místo Trvaje. První pokus neproměnil hostující Kováčik.

20:51 - Nájezdy mohl odvrátit sparťan Ivan Rachůnek, ovšem brněnskou branku minul. Je to tady. Sparta ani podruhé nedokázala porazit Kometu, první bod v sérii však ještě může získat v penaltové loterii.

20:49 - Na Spartě dvě minuty do konce prodloužení. Hraje se tři na tři. Hned po hostujícím T. Svobodovi byl vyloučen sparťan Sersen.

20:47 - Sparťané jeli tři na jednoho, Ivan Rachůnek však možná zbytečně volil střelu. Dorážet už nestihl dojíždějící Krstev. Velká šance pro domácí.

20:44 - Vzápětí je konec, Plzeň vede v sérii nad Zlínem 2:0 na zápasy.

20:43 - V Plzni je z toho debakl, "indiáni" pečetí výsledek na 5:1. Devět vteřin před koncem se v početní výhodě po faulu Linharta prosadil Václav Pletka.

20:40 - Pöpperle spasil Spartu. Obrovskou šanci měl Divíšek, který dorážel z bezprostřední blízkosti do poloprázdné branky. Sparťanský gólman se natáhl a lapačkou puk zastavil ještě před brankovou čarou.

20:37 - Sparta oslabení přečkala, prodloužení pokračuje. V Plzni se blíží konec, domácí diváci už vytleskávají svůj tým. Závěrečné minuty teď prodlužují problémy s časomírou. Stejné jako včera.

20:33 - Hned v úvodu prodloužení komplikace pro Spartu. Za nedovolené bránění byl vyloučen Sersen.

Zlín měl přesilovku, ale neuspěl. Do konce zbývají tři minuty, hosté už s výsledkem těžko něco udělají.

20:27 - V Plzni je zdá se rozhodnuto. Domácí využívají druhou přesilovku v sérii a vedou už 4:1. Marušákovu ránu tečoval do sítě jeden z obránců Zlína. Gól je připsán Johnsonovi, který rovněž stínil před brankou a zřejmě se puku dotkl.

Na Spartě začalo prodloužení. Dokáží Pražané vyrovnat stav série s brněnskou Kometou?

20:22 - Plzeň vede 3:1! V čase 50:48 nabil František Kaberle Pitulemu a jeho rána prosvištěla do Sedláčkovy sítě.

20:18 - Ve 49. minutě mohla Plzeň vést nad Zlínem znovu o dvě branky. Kratěna jel sám na Sedláčka, ten však předvedl zákrok večera.

20:14 - Kometa mohla stejně jako včera rozhodnout v samotném závěru o šokující výhře. Čermákovu střelu nedokázal dorazit jeden z jeho spoluhráčů. Brno hrálo v závěru lépe. Rozhodne prodloužení a nebo nájezdy.

Konečný výsledek z play out. Mladá Boleslav porazila 6:5 po samostatných nájezdech Karlovy Vary. Hostům nepomohly ani čtyři góly Zaťoviče.

20:10 - "Berani" mohli vyrovnat. Do velké šance se dostal Leška, mířil do horního rohu, skvěle však zasáhl brankář Adam Svoboda. Vzápětí byl vyloučen domácí Jeřábek a Zlín bude hrát přesilovku.

20:06 - Na Spartě chybí něco přes pět minut do konce třetí třetiny. Šanci dostane i Kometa, protože vyloučen byl domácí Broš.

20:02 - Pražané nesehráli dlouhou přesilovku zrovna nejlépe. Ke střelám se dostali až v jejím závěru. Všechno však spolehlivě pochytal brankář Komety Trvaj.

V Plzni začala třetí třetina utkání, v němž domácí vedou nad Zlínem těsně 2:1. Hosté hrají bez obránce Hamrlíka, který v závěru druhé třetiny dostal pukem do obličeje.

19:54 - Brněnský Petrovický zasáhl sparťana Hanzlíka holí do obličeje a dostal trest na 2+2 minuty. Sparta cítí velkou šanci.

První konečný výsledek dnešního hokejového programu. V zápase o udržení porazil Litvínov Slavii 1:0 po prodloužení. Jediný gól zápasu dal Viktor Hübl.

19:46 - Sparta odstartovala třetí třetinu velkým náporem. Trvaj musel v prvních pěti minutách čelit šancím Pacovského, Ivana Rachůnka a Tenkráta. Ovšem poradil si a stále drží naděje Komety na druhé vítězství v sérii.

19:43 - Plzeň a Zlín mají druhou třetinu za sebou. Stav je 2:1 pro domácí.

19:38 - Přece jen se Zlín dočkal zasloužené branky a snižuje na 1:2. Hostům pomáhá zpět do zápasu náhodný vlastní gól. Honejskovo nahození před branku se do sítě odrazilo od brusle plzeňského obránce Marušáka.

Na Spartě mezitím začala třetí třetina.

19:26 - Zlín se stále ne a ne střelecky prosadit. Nepomohla ani přesilovka za faul mladého Havlíčka. Plzeňští se ubránili na hranici sebeobětování.

Vzápětí ale budou hrát hosté další přesilovku. Martin Straka jde na dvě minuty sedět za hru vysokou holí.

19:20 - Plzeň přesto nakonec využívá dvojnásobnou přesilovku a vede nad Zlínem 2:0! Straka od pravého mantinelu nahrál před branku Pletkovi a ten mířil z první přesně.

Naopak Sparta početní výhodu nevyužila a nakonec sama pyká za příliš mnoho hráčů na ledě. Ani v tomto oslabení ale gól nepadl a druhá třetina je u konce.

19:18 - Plzeň mohla vést o dva góly, obrovskou šanci ale spálil střelec první branky Havlíček. Jeho dorážku do poloprázdné branky reflexivně vyrazil betonem zlinský gólman Sedláček.

19:15 - Sparta má velkou šanci na vstřelení branky. 47 vteřin bude hrát přesilovku pět na tři. Na trestné lavici jsou Vašíček a Malec.

19:07 - Divoké emoce planou na Spartě. Po další potyčce se poprali domácí Alex Foster s hostujícím Leošem Čermákem. Oba obdrželi od rozhodčích trest na 2+2 minuty a desetiminutové osobní tresty k tomu.

19:04 - V Plzni začala druhá třetině dvojnásobnou přesilovkou Zlína. Domácí se ubránili ve třech, i následně ve čtyřech a stále vedou 1:0.

19:01 - Dvě utkání play out mají za sebou druhé třetiny. V utkání mezi Litvínovem a Slavií stále gól nepadl, naopak Mladá Boleslav a Karlovy Vary předvádějí přestřelku. Domácí Bruslařský klub vede 5:4.

18:58 - Kometa dvanáct vteřin po polovině utkání srovnává na 2:2. Jakub Svoboda přihrál svému jmenovci Tomášovi, který zakončil nechytatelně do horního rohu.

18:52 - Sparta rozjásala arénu a vede 2:1! V čase 27:28 rozjeli útočnou akci Tenkrát s Tonem, klíčový však byl náhodný odraz od brusle jednoho z hráčů. Puk se dostal k Bližňákovi, který měl snadnou pozici ke skórování.

18:48 - Plzeň - Zlín 1:0 po po první třetině. V závěru hrál Zlín přesilovku po vyloučení Frola a vteřinu před koncem první třetiny dostal trest i Frolův spoluhráč Marušák. Druhou část tak "berani" zahájí 20 vteřin trvající přesilovkou pět na tři.

18:41 - Teď je zase aktivnější Plzeň, brankáře Sedláčka postupně vyzkoušeli Duda a Kratěna. Na Spartě začala druhá třetina.

18:30 - Zlín předvádí stejně jednoduchý a účelný hokej jako včera a znovu dělá favoritovi potíže. Gólově se však "berani" zatím prosadit nedokázali. Diváci v Plzni teď viděli pěstní souboj domácího Frola s hostujícím Čechem. Oba si jdou za hrubost na dvě minuty odpočinout.

18:24 - Dnes se hrají i dva zápasy o udržení. Po první třetině hraje Litvínov se Slavií 0:0 a Mladá Boleslav s Karlovými Vary 2:2.

18:20 - Plzeň vede 1:0! Domácí těsně po návratu vyloučeného Linharta na led skórují. První gól v play off v kariéře si užívá mladík Ondřej Havlíček.

18:18 - Na Spartě skončila první třetina, stav je vyrovnaný 1:1. V závěru první části se individuálně prosazoval Ton, jeho střelu však lapačkou zastavil Trvaj.

18:13 - Fanoušci v nabité Tesla aréně se dnes dobře baví hokejem. Hraje se rychle, tvrdě, agresivně. Oba týmy chtějí útočit.

V Plzni přečkali domácí své první oslabení po vyloučení Pituleho. Vzápětí po jeho návratu na led fauloval zase zlínský Linhart a přesilovku budou hrát "indiáni".

18:10 - Úvodní vhazování už proběhlo také v Plzni, která hostí Zlín. Stav série je 1:0 pro Západočechy. Tady jsou dnešní sestavy obou celků:

Plzeň: Svoboda - Frolo, Jeřábek, Kaberle, Marušák, Růžička, St. Pierre, Vykoukal - Andrašovský, Duda, Dvořák, Johnson, Kovář, Kratěna, Mrňa, Petruška, Pitule, Pletka, Straka.

Zlín: Sedláček - Galvas, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Míka, Řezníček, Tesařík, Zámorský - Čajánek, Čech, Důras, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Ondráček, Veselý, Vlach.

Hlavními rozhodčími jsou Hradili a Hribik.

Bude se Plzeň radovat i dnes?
    Bude se Plzeň radovat i dnes? | Foto: Erben Eduard

18:00 - Kometa po minutě o výhodu přišla. Kováčik musel nedovoleně zastavit Broše.

17:55 - Brno přečkalo oslabení i další nápor Sparty. V 11. minutě se strhla potyčka, po níž rozhodčí vyloučili tři hráče. Domácí Y. Treilleho, Milama a hostujícího Švrčka. Kometa má výhodu přesilové hry.

17:51 - Domácí budou mít výhodu dvojnásobné přesilovky. Trvat bude minutu a půl. Krátce za sebou byli vyloučeni Vašíček a Bičánek.

17:47 - Sparťané na vyrovnání nečekali dlouho, je to 1:1. Ivan Rachůnek se v rohu kluziště zorientoval nejlépe a nabil Pacovskému, který překonal Trvaje.

17:41 - Sparta se snaží hrát agresivně a zákroky domácích hokejistů jsou leckdy na hraně pravidel. Tentokrát schytal tvrdý úder střelec gólu Kováčik a ztěžka odjel na střídačku.

17:35 - Pražané začínají stejně špatně jako včera a Kometa vede v Holešovicích 1:0! Ke Kočímu si nejprve na trestnou lavici přisedl Yorrick Treille a dvojnásobnou přesilovku hosté využili. Obránce Kováčik ranou od modré prostřelil Pöpperleho. Asistenci si připisuje Petrovický.

17:30 - Zápas Sparty s Kometou začal. Hned v první minutě ostře fauloval Kočí Holce a dostává dvě minuty. Holec nevypadá dobře, putuje na ošetření do kabiny.

17:25 - Utkání na Spartě začíná za pět minut. Zde jsou sestavy obou celků:

Sparta: Pöpperle - Hanzlík, Kasík, Kočí, Krstev, Milam, Philipp, Sersen - Bližňák, Broš, Foster, Jánský, Lapšanský, Pacovský, Rachůnek I., Rachůnek T., Tenkrát, Ton, Treille S., Treille Y., Žalčík.

Kometa: Trvaj - Bičánek, Hruška, Kováčik, Malec, Švrček, Vašíček, Žižka - Balej, Čermák, Divíšek, Dlouhý, Erat, Holec, Koreis, Křivohlávek, Petrovický, Svoboda Jak., Svoboda Jar., Svoboda T., Zohorna.

HLavními rozhodčími jsou Hodek a Minář.

17:00 - Úvodní duely obou čtvrtfinálových duelů nabídly v sobotu velká dramata. Plzeň splnila roli favorita a Zlín porazila 3:2. O své těsné výhře však rozhodla až po chybě hostí dvacet vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se trefil Radek Duda. Dva góly vítězů přidal Ondřej Kratěna, tři asistence zaznamenal kapitán Martin Straka.

Zápas plný zvratů sehráli sparťané proti Kometě Brno. Pražský tým prohrával 0:1, vedl 2:1, prohrával 2:3, vyrovnal, ale v samostném závěru první čtvrtfinále ztratil. Sparta překvapivě prohrála 3:4, v čase 58:53 rozhodl přesnou dorážkou brněnský Jakub Svoboda.