36. Forman (Kumstát, Pech)
38. Pech (Hlinka, Vrána)
49. Kumstát (Pech)
32. Scherwey (Hischier, Pluss)

Sledujte online přenos z čtvrtfinálového utkání hokejové ligy mistrů mezi Spartou Praha a SC Bern. Zápas začne v 18:30.

Po remíze 1:1 z minulého týdne, se oba celky střetnou dnes v Praze, kde se rozhodne o tom, který z týmů postoupí mezi nejlepší čtyři celky v Evropě. Sparťané dnes budou mít výhodu domácího prostředí, to ale pro Spartu nemusí být ku prospěchu věci. Sparta se totiž v Lize mistrů doma představila již 4x, ale vítězství slavila pouze nad "slabým" Krakovem a až ve třetí třetině vybojovala remízu s finským Kärpätem. S plným počtem bodů odsud odjížděl Farjestads nebo HV 71. Ani v české lize Sparta nezáří a je na pátém místě se ztrátou osmi bodů na vedoucí Třinec. Na druhou stranu z posledních pěti zápasu ztratili body pouze s Vítkovicemi. Dres Top Scorera by měl obléci Lukáš Pech.

Kanadské bodování CHL
8b - Pech (5+3)6b - Netík (6+0), Forman (3+3)
5b - Hlinka (1+4), Mikuš (2+3), Klimek (1+4)
4b - Vrána (2+2)
Pöpperle 92,48% 1,65
Novotný 91,04% 2,05

Švýcarskému Bernu se na venkovních kluzištích naopak daří. Po přesvědčivých výhrách v Košicích, Linci a Salcburku dokázali uhrát remízu s Jyväskylä. Prim hrají také v domácí lize, kde jsou jen o bod za vedoucím Curychem. Navíc již 4 zápasy nepoznali hořkost pořážky. Dres Top Scorera by měl obléci Mark Arcobello, kterého si můžeme pamatovat z MS v Praze a Ostravě.

9b - Arcobello (3+6)
7b - Ebbett (2+5), Pluss (2+5)
6b - Bodenmann (2+4), Rufenacht (1+5)
5b - Berger (3+2), Hischier (2+3), Lasch (3+2), Moser (2+3), Noreau (1+4), Blum (3+2)
Genoni 93,64% 1,67

Sestava SC Bern:
Genoni (Aebi) - Untersander, Blum (A), Noreau, Gerber, Jobin, Krueger, Kamerzin, Andersson - Ruefenacht, Arcobello (CTS), Moser - Pluss (C), Hischier, Scherwey - Ebbett (A), Bodenmann, Lasch - Muller, Reichert, Berger

Sestava HC Sparta Praha:
Pöpperle (Novotný) - Piskáček, Mikúš, Švrček, Eminger, Nedomlel, Gernát, Barinka - Klimek, Vrána (A), Hlinka (C) - Uher, Kudrna, Cingel - Forman, Kumstát (A), Pech (CTS) - Procházka, Ihnačák, Havel - Černoch

1

Úvodní buly získala Sparta, která se hned snažila ohrozil soupeře.

1

První střelu zápasu měl na svědomí Scherwey. Pöpperle byl ale připraven.

3

Po střele jednoho z obránců Bernu, se k dorážce snažil dostat Arcobello. Obrana Sparty jej ale dokázala pokrýt a Pöpperle tak mohl přikrýt puk.

4

Ke střele se chystal jeden z obránců Bernu. Akci ale zastavuje hvizd rozhodčího, pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

5

Kudrnova formace teď zatápěla Švýcarům v obranném pásmu.

6

Bern vyhazuje na zakázané uvolnění. Čtvrtá formace Sparty tak získala pásmo.

6

Procházka teď byl podražen jedním z bránících hráčů. Rozhodčí ale nechává hru plynout dál. Následně hra přerušena pro ofsajd Sparty.

7

Další ofsajd Sparty. Na ledě je formace vedená Vránou.

9

Mikúšovo nahození dojížděl Forman. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

9

Pech se teď snažil tečoval nahození obrany. Puk propadl až ke Kumstátovi, ale ten kotouč minul.

10

Na ledě se začíná přiostřovat. Mohou za to dva neodpískané hraniční zákroky. Procházka byl delší dobu držen na brankovišti.

11

Hráči Bernu teď ujeli dva na jednoho a Bodenmann trefuje tyč Pöpperleho branky.

11

Následují dvě zakázaná uvolnění Bernu v krátkém sledu.

11

Müllerovo nahození Pöpperle raději kryje.

12

Stejně tak, jako Blumovu střelu od modré čáry.

12

Arcobello vyslal Ruefenachta do velká šance. Ten si však neporadil s Pöpperlem. Následuje drobná strkanice na brankovišti Sparty.

14

Spartě se teď nedaří dostat se z vlastního pásma.

15

Cingel teď kroužil v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu najít Kudrnu ani Uhera.

16

Pöpperle kryje střelu a následuje komerční přestávka.

17

Další faul na Procházku nepotrestán.

19

Zakázané uvolnění Bernu. Vhazovat se bude po levici Genoniho.

19

Hischier opět vyhazuje přes všechny čáry.

20

Poslední minuta první třetiny a Arcobello nahazuje za Pöpperleho branku.

První třetina gól nepřinesla. Nejblíže mu byl v 11. minutě Bodenmann, jehož střelu zastavila levá tyč Pöpperleho branky. Druhá třetina začne přibliže v 19:20.

Střely v 1. třetině

Sparta - Bern 6:7

Vše je připraveno. Druhá třetina může začít.

21

Úvodní buly druhé třetiny získala Sparta.

22

K dorážce na brankovišti se dostal Pluss. Pöpperle kryje.

23

Pöpperle za brankou zastavuje nahození a po mantinelu rozehrává až na modrou čáru. Následnou střelu jednoho z obránců kryje.

23

Spartu zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

26

Bern teď kombinuje v pásmu Sparty. Zatím však Pöpperleho neohrozil.

26

Ebbettovu střelu z levého kruhu Pöpperle kryje.

27

Genoni vybruslil za svou branku a chybně rozehrál. Toho využil Pech, který pohotově vystřelil. Genoni se ale zvládl vrátit do svého brankoviště.

27

Genoni zastavuje Pechovu střelu z mezikruží. Top Scorer Sparty byl faulován a Sparta si tak zahraje první přesilovou hru.

27

Simon Moser si odpyká dvě minuty za sekání.

29

Sparta se v úvodu přesilovky sice usadila v pásmu Bernu, ale nedaří se jí ohrozit branku.

29

Do protiútoku se dostal Ebbett, jehož střelu nadzvedl do ochranné sítě Gernát.

30

Černoch se dostal ke střele a následně byl tvrdě sražen Arcobellem. Ten bude vyloučen. Sparta pokračuje v ponechané výhodě.

30

Arcobello vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

31

Kumstát teď pěkně našel Hlinku. Ten byl ale důsledně bráněn Gerberem. Genoni tak jeho pokus chytá.

31

A je tady první branka zápasu. Juraj Mikúš napřáhl na modré čáře a propálil vše co mu stálo v cestě!

32

A máme srovnáno! Bern téměř okamžitě srovnává vývoj zápasu. Scherwey dostal puk na pravý kruh a střelou švihem překonává Pöpperleho.

36

Sparta se na malou chvíli usadila v útočném pásmu a je z toho branka a Genoni si ji za rámeček určitě nedá. Téměř z nulového úhlu jej prostřelil Miroslav Forman.

38

Sparta si zahraje další přesilovou hru. Za vysokou hůl si odsedí dvě minuty Müller.

38

A pozor bude to dvojnásobná přesilová hra. Noreau vyhodil kotouč do hlediště a odpyká dvě minuty za zdržování hry.

39

A Sparta dvojnásobnou přesilovku využívá. Z levého kruhu Genoniho prostřelil Lukáš Pech.

40

Bern v plném počtu.

Ve druhé třetině se již nic nestane. Sparta byla aktivnější a vynutila si na soupeři hned několik faulů. První branku viděli fanoušci v 31. minutě, kdy Mikúš střelou od modré čáry využil přesilovou hru. O necelé dvě minuty později ale bylo vyrovnáno. Postaral se o to Scherwey, který z pravého kruhu střelou švihem prostřelil Pöpperleho. O několik minut později překonal Genoniho z ostrého úhlu Miroslav Forman a Sparta šla opět do vedení. V závěru 38. minuty dostala Sparta možnost dvojnásobné přesilové hry a Top Scorer Sparty Lukáš Pech se s tím nemazal a z levého kruhu prostřelil Genoniho.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:10.

Střely po 2. třetině:

Sparta - Bern 20:11

Ve švýcarském Fribourgu začal zápas druhého českého zástupce ve čtvrtfinále Ligy mistů. Vítkovice budou dohánět výsledek 2:5 z Ostravy.

41

Úvodní buly získává Sparta.

41

Vránovu střelu zápěstím zastavuje Genoni.

43

Také Klimkův bekend Genoni kryje.

43

Juraj Mikúš inkasuje dvě minuty za hrubost.

43

Sotva se Bern usadil v útočném pásmu, tak se Sparta osvobozuje.

44

Pöpperle kryje nahození od modré čáry. Následně se bude vhazovat po jeho pravici, protože puk končí na sparťanské střídačce.

45

Sparta v plném počtu.

45

Ke střele se dostali Hlinka s Nedomlelem. Ani jeden pokus však nebyl úspěšný.

46

Oba týmy mají problém přejít střední pásmo.

47

Procházka střílel z pravého kruhu. Černoch se snažil clonit, ale Genoni kryje.

48

Jan Piskáček vyloučen na dvě minuty za držení.

49

Sparta hraje v oslabení aktivně. Bernu se nedaří udržet v pásmu.

49

A je to gól! Kumstát ve středním pásmu vybojoval kotouč a prodral se s ním až před Genoniho, kterého překonal střelou mezi betony.

50

53

Sparta opět bojuje v útočném pásmu.

54

Sparta stále aktivně napadá rozehrávku Bernu. Ten se nemůže usadit v útočném pásmu.

56

Uprostřed kluziště se strhala drobná šarvátka po zákroku Mosera na jednoho ze sparťanů. Rozhodčí vše ale rychle hasí a nyní se radí, jestli bude potřeba někoho trestat.

56

Vylučovat se nebude a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

57

Scherwey teď nešetrně srazil Gernáta za brankou Sparty a na letě to začíná jiskřit. Vytvořilo se několik dvojiček, na pěstní výměnu však nakonec nedošlo.

57

Za Spartu na trestnou lavici odchází Uher 2+2 hrubost a Nedomlel 2+2 hrubost.

Za Bern Scherwey 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, Hischier 2+2 hrubost a Blum 2+2 hrubost.

59

Dvě minuty za sekání odpyká Untersander. Ve stejném čase vyloučen také Miroslav Forman za nafilmovaný pád.

60

Sparta už pouze dohrává utkání v útočném pásmu tak, aby se nikomu nic nestalo.

A je tady konec. Sparta v dnešním utkání poráží Bern 4:1 a postupuje tak do semifinále hokejové ligy mistrů. Tam se střetne s vítězem zápasu mezi Vaxjo a Curychem.