Play off extraligy • 5. zápas semifinále • 18:15

4:5
HC Škoda Plzeň
19. Hertl (Růžička, Kadlec), 20. Jelínek (Kadlec), 39. Kempný (Jelínek, Poletín), 55. Hertl
15. Kovář (Straka), 20. Pletka (Kovář, Kratěna), 44. Kratěna (Pletka), 45. Kovář (Slovák), 60. Vlasák (St. Pierre, Kovář)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 5. zápasu semifinále play off extraligy mezi hokejisty pražské Slavie a Škodou Plzeň. Utkání začíná v 18:15.

Prognózy před sérií hovořily o velké vyrovnanosti obou soupeřů a jak vidno, zatím se naplňují. Obě mužstva dokázala vyhrát také na ledě soupeře, přečemž k vítězství není zapotřebí nijak velký počet gólů. Stav je nyní nerozhodný 2:2, a tak jeden celek bude mít po dnešku výhodu mečbolu.

Stejně jako v předchozích duelech se opět změní sestavy obou týmů. Po disciplinárním trestu se vrací plzeňský rabiát Ryan Hollweg, Slavii se zas dal do kupy brankář Miroslav Kopřiva. Naopak absentovat vinou dodatečných disciplinárních trestů budou obránci Jaroslav Koma a Jakub Jeřábek.

HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) – Kempný, Dresler, Kadlec (C), Skokan, Doležal, Tomica (A), Kuboš, Vrdlovec, Kučný, Jelínek, Šenkeřík, Poletín, Micka, Kolařík (A), Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) – St. Pierre, Hanzlík (A), Poživil, Schleiss, Vampola, Sýkora, Kratěna, Vlasák (A), Straka (C), Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Dvořák, Slovák, Růžička, Mozík, Petruška, Boháč, Pletka.

00:01

Úvodní buly je za námi, jako první útočí hosté...

1.

Jako první ale zahrozil Vladimír Růžička, Mazanec jeho střelu ramenem vyrazil.

2.

Poprvé se na ledě objevil hříšník Hollweg, do osobního kontaktu s některým se slávistů se ale nedostal.

4.

Kovář hledal před brankou Straku, ten ale kotouč netrefil.

4.

Na druhé straně jeli ale hned z protiútoku Jelínek-Poletín na samotného obránce Poživila, prvně jmenovaný ale bez naznačení vystřelil, Mazanec jeho střelu i následný závar vyřešil.

6.

Doležal s Vrdlovecem dvakrát zle zatopili hostující obraně, slávisté ale nakonec Mazance nepřekonali.

6.

Kadlec chyboval v rozehrávce, Kovář ale z úhlu na Furcha nevyzrál.

8.

Hra se nyní trochu zklidnila, i když... Martin Straka demonstroval vůli vyhrát, když po rozehrání Jelínka do slávistického útočníka tvrdě najel.

08:34

První vyloučení zápasu - Jelínek jde ven za sekání na obránce Plzně za hostující brankou.

10.

První minutu přesilovky strávili hosté v útočném pásmu, Furcha ale neohrozili.

11.

Domácí se ubránili, Plzeňští Furcha ani jednou přímou střelou neohrozili.

12.

Žejd se zbavil v mezikruží obránce, Mazanec ale vytáhl parádní zákrok lapačkou.

12:01

Na vyloučení je to 1:1 - za hákování jde ven hostující Hanzlík.

14.

Také hosté první minutu oslabení zvládli skvěle...

15.

Hosté se ubránili, opět se hraje pět na pět.

14:30

GÓÓÓL!!! Straka vyslal na zteč Kováře, ten potáhl kotouč od vlastní modré, za tou útočnou dvakrát naznačil střelu, aby napotřetí mezi nohama Dreslera skutečně vypálil na zadní tyč a Furch byl na jeho ránu krátký. Pěkná akce, pěkná střela, šestý gól Kováře v tomto play off.

16.

Kratěna hledal po dalších chybě slávistické obrany před brankou Pletku, ten ale Furcha z hranice brankoviště překonat nedokázal.

16:44

Dvojí vyloučení - za podražení ve vzájemném souboji za slávistickou brankou jdou ven Dresler a Kašpařík.

18.

V obrovské šanci Kratěna, sám před Furchem ale neuspěl ani při dorážce.

19.

Vampola dorážel střelu od modré čáry, Furch ale předvedl možná zákrok play off... Plzeňský útočník střelu rozhodně nepodcenil, jenže ve vzduchu se objevila hokejka domácího fantoma, která sebrala Vampolovi gólovou radost.

18:46

GÓÓÓL!!! Nedáš-dostaneš je tak otřepané, ale opět se potvrdilo. Na jedné straně nevyužil obrovskou šanci Vampola, na druhé jeli 3 na 2 domácí, Růžička ještě Mazance nepřekonal, dojíždějící Hertl už ale ano.

19:09

Za podražení jde ven domácí Kuboš.

19:35

GÓÓÓL!!! A obrat v první třetině dokonán - Kadlec obranným vyhozením našel najetého Jelínka a ten parádní střelou z mezikruží překonal Mazance.

19:50

GÓÓÓL!!! Neskutečných 80 závěrečných vteřin první třetiny zakončil gólem Pletka. Furch vyrazil střelu Kratěny z pravého kruhu betonem jen proti hokejce dojíždějícího Pletky, kterého nepokryl Kolařík a hostující kanonýr vyrovnal. Čtvrtá přesilovková trefa Plzně v sérii.

Přestávka

Divoká první třetina je za námi, ta druhá startuje zhruba v 19:10 hodin.

Přestávka

Domácí už jezdí po ledě v potemnělé hale, druhá třetina odstartuje zhruba za minutu.

20:01

Druhá třetina začala, tentokrát úvodní buly vyhrál proti Kovářovi domácí Jelínek.

20:47

Za osekávání Jelínka musel na dvě minuty za "katr" hostující kapitán Straka.

22.

Mazanec skvěle zasáhl proti střele Skokana z bezprostřední blízkosti.

22.

23.

Hosté se ale i tentokrát ubránili, Straka je zpět na ledě.

23:35

Za faul na Skokana jde ven hostující Mozík, slávisté mají skvělý nástup do druhé třetiny.

25.

První minutu oslabení hosté zvládli...

26.

Střelu Růžičky vyrazil Mazanec jen před sebe, dorážku Hertla ale zblokovali plzeňští beci.

26.

Další dva precizní zákroky Mazance, hosté jsou vzápětí již v plném počtu.

27.

Hollweg nyní skvěle zapracoval v obraně, ze situac 2 na 1 v podání Slavie udělal 2 na 2, aby čistě tělem odstavil od kotouče Jelínka.

29.

Hru nyní kouskují časté přestupky proti pravidlům - ofsajdy a zakázaná uvolnění.

30.

Kovář-Kašpařík-Straka odehráli parádní střídání, Furch ale proti dvěma prvně jmenovaným vytáhl povedené zákroky.

30:56

Třetí vyloučení hostí v této třetině - na dvě minuty za nedovolené bránění Alinče jde ven Kovář.

32.

Kadlec vypálil od modré, ale trefil jen tyč Mazancovy branky.

31:56

Ale hosté jsou vzápětí do tří, ven jde za držení Mozík. Slávisté budou hrát přesně minutu 5 na 3.

33.

Domácí se ale vyhnali sami ven z útočného pásma... a následně vyhazují hosté.

33.

Kovář je na ledě, následně se proháčkoval před Mazance Žejdl, hostující brankář ale skvěle zasáhl.

35.

Hosté jsou v plném počtu, kritické tři minuty dokázali přežít bez úhony.

36:07

A první přesilovku ve druhé části hry si zahrají i hosté, za sekání na Kováře jde ven Kolařík.

37:05

A je po přesilovce, Pletka podrazil sprintujícího Poletína, nejdříve ale trefil precizně kotouč, bohužel následně sestřelil tělem i slávistického útočníka.

38:04

Na konci první třetiny jsme viděli tři branky v rychlém sledu za sebou, nyní je tady třetí vyloučení během dvou minut - za sekání jde ven domácí kapitán Kadlec, do návratu Kolaříka ale chyběly jen tři vteřiny.

38:44

GÓÓÓL!!! Parádní trefa domácího beka Kempného ve hře 4 na 4. Vampola vypálil nepřesně, kotouč oběhl po mantinelu na druhou stranu, tak jej rychle posunul Poletín na Jelínka a ten křižně na najetého Kempného, na kterého zapomněl právě Vampola. A domácí obránce bombou z mezikruží sestřelil Mazancovi z branky láhev s pitím.

40.

Hosté jsou zjevně omráčeni tímto gólem Slavie, v pokračující přesilovce nejsou schopni se dostat z obranného pásma.

Přestávka

Druhá třetina je za námi, ta třetí začně zhruba ve 20:06 hodin.

40:01

Třetí třetina začala zakázaným uvolněním domácích.

22.

Jelínek nyní totálně zazdil situaci 3 na 1 - ani nevystřelil, ani nenahrál.

43:21

GÓÓÓL!!! Pletka našel před brankou Kratěnu, ten byl sice zahákován, ale přesto si dokázal položit Furcha a zavěsit. Pátý gól šestinásobného extraligového šampióna.

44:21

GÓÓÓL!!! Přesně minutu potřebovali hosté na otočení vývoje skóre - Slovák vypálil od modré, Hollweg zaclonil výhled Furchovi, Kovář tečoval a kotouč si našel cestu do sítě.

45.

Kempný se snažil o okamžitou odpověď, Mazanec ale na místě.

47.

Aréně nyní vládnou hostující fanoušci, domácí fanoušci i hráči jsou hodně opaření dalším obratem...

50.

Hosté se nyní soustředí hlavně na obranu, ani jeden z týmů se není schopen dostat z kotoučem na hokejce do útočného pásma.

53.

Další delší pasáž s opatrnou hrou zakončil pěknou střelou zápěstím Kovář, Furch byl ale na místě.

54:00

GÓÓÓL!!! Domácí hvězda Tomáš Hertl se prosmýkl podél pravého mantinelu, udělal parádní kličku do středu hřiště a skvělou střelou na zadní tyč nedal Mazancovi šanci, třetí branka slávistického mladíka v play off.

57.

Tomica se dostal k odraženému kotouči na mezikruží, střelou zápěstím ale minul Mazancovu branku.

58.

Z podobné akce jako Hertl vyrovnával, se pokoušel rozhodnout Kratěna, jeho střela ale domácí branku minula.

59:26

GÓÓÓL!!! Kovář ponechal kotouč za sebou pro obránce St. Pierreho, ten jej vyvezl před branku, nahrál Vlasákovi do mezikruží a bývalý slávista prostřelil Furcha střelou mezi betony.

60.

Jelínek mohl dorážkou vyrovnat, ale minul, Mazanec poté zabránil ve skórování i Alinčovi.

KONEC

Neuvěřitelný zápas, který v čase 59:26 rozhodl Tomáš Vlasák, je u konce! Plzeň vede v sérii 3:2 na zápasy a ve středu bude moct poprvé v historii postoupit do finále extraligy!

Děkuji vám za pozornost, užijte si zbytek velikonočního pondělí i první aprílový den a u dalších napínavých bitev o český hokejový trůn nashledanou.