3:2
Litvínov
20. Žejdl (Jelínek), 32. Tomica (Žejdl, Jelínek), sn Kadlec
15. Hanzl (Chaloupka, Ručinský), 29. Martynek (Hanzl, Šlégr)

Bude to férová bitka. Vítěz šlágru 52. kola hokejové Tipsport extraligy Slavia - Litvínov postoupí do předkola play off, poražený bude hrát jen skupinu o udržení. Buly bude v O2 areně vhozeno v 18:20, vítejte u sledování on-line reportáže.

Před O2 arenou se tvoří dlouhé fronty na vstupenky. Spodní patro haly bude úplně plné a lidé už se shromážďují také pod střechou. Tenhle zápas o všechno bude mít důstojnou kulisu, která by mohlo dosáhnout hranice deseti tisíc diváků.

Podstatné jsou ale sestavy a jeden velký problém, který musela Slavia před zápasem řešit. Jaroslav Bednář sice včera začal trénoval a sám prohlásil, že je připraven po viróze nastoupit, ale nakonec v sestavě Slavie chybí.

ELH: Slavia - Plzeň
ELH: Slavia - Plzeň | Foto: CPA Eduard Erben

Odhadem tady do Prahy přijela i zhruba pětistovka fanoušků Litvínova, která zaplnila prostor na protější straně domácího kotle. Světla v aréně už zhasla, oba týmy za malou chvíli skočí na hrací plochu.

1

Utkání právě začalo!

1

Slavia začala hodně svižně, po chybě Šlégra se v šanci ocitl Jelínek, ale Litvínov první náznak šance přežil.

Kvůli zmatkům pořadatelů vám dlužíme ještě soupisky obou týmů, které novináři dostali až teď.

HC Slavia Praha: Svoboda – Šenkeřík, Kadlec, Wharton, Valach, Holub, Knot, Kolařík – Tomica, Jelínek, Žejdl – Sklenář, Langhammer, Krenželok – J. Doležal, Klhůfek, Stránský – Poletín, T. Doležal, Vrdlove.

HC Verva Litvínov: Francouz – Šlégr, Gula, Zeman, Stříteský, Chaloupka, Posmyk, Pavlík – Ručínský, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Lukeš, Piroš, Černý – Jurčík, Majdan.

2

Také Adam Svoboda už si připsal první zákrok, na nahození z velké dálky ale dobře viděl a puk přikryl pod rukavicí.

3

Podobně snadnou práci měl i Pavel Francouz na druhé straně.

3

Obrovská šance Slavie a Pavel Francouz drží Litvínov! Rána od modré se odrazila před brankoviště, kde stál Michal Poletín. Gólman Litvínova ale jeho pohotovou dorážku dokázal vyrazit chráničem!

4

Nechybělo moc a do vedení mohl i Litvínov. Domácí obrana propadla ve středním pásmu a Martin Ručinský se rozjížděl k samostatnému úniku, než si ale stihl srovnat puk k zakončení, dojel ho obránce.

5

Následné obléhání domácí brány končí ránou Trávnička a jistým zákrokem Svobody.

5

Bude se vylučovat, Slavia bude hrát první přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jiří Gula.

5

Rána Kadlece se sice z chumlu těl před bránou objevila v zorném poli Francouze až těsně před ním, ale rána letěla přesně do jeho výstroje. Litvínov pak podél mantinelu vyhodil.

6

Litvínov zatím zvládá oslabení dobře. Slavia se nemůže usadit v pásmu.

8

Hosté hrají v plném počtu.

8

Litvínov ale dlouho nemohl dostřídat a byl pod tlakem, až teď se hostům podařilo dostat puk ze třetiny a navíc po nahození na Svobodu i vybojovat útočné pásmo.

9

Oba týmy hrají hodně opatrně, a proto se teď hra hodně kouskuje. Zakázané uvolnění Slavie střídí icing hostů.

10

A je tady další zakázané uvolnění Vervy.

10

Martin Ručinský si dojel ve středním pásmu pro faul Tomici. Ten dostává dvě minuty za podražení a přesilovku teď bude hrát Litvínov.

10

A byl to právě Martin Ručinský, kdo měl hned po buly obrovskou šanci. Adam Svoboda ještě teď neví, jak jeho ránu ramenem vyrazil nad bránu!

12

Další část přesilovky měl Litvínov problémy s pukem a vodil ho jen po rozích, Slavia dvakrát po sobě vyhodila přes všechny čáry.

12

A když puk zamířil za bránu Francouze i potřetí, vrátil se Tomica na led.

13

Slavia měla zatím největší šanci zápasu! Jelínek se Žejdlem jeli sami na Francouze, ale přihrávka na druhého jmenovaného přišla moc pozdě, takže Žejdl nestačil u tyče zamířit.

14

Po vteřinách rychlého a napínavého hokeje přichází další série chyb vyústěná zakázaným uvolněním Slavie.

15

GÓÓÓL! Litvínov vede 1:0!

Obrovská chyba Slavie dostává hosty do vedení. Zatímco útok střídal, obránci stáli na červené čáře a jen sledovali, jak se kolem nich prohnal ROBIN HANZL, přebral pas od Chaloupky a samostatný únik zakončil nádherným blafákem do bekhendu!

17

Slavia je teď dole a Litvínov dál útočí. Po hodně nepřehledné situaci se Svoboda za pukem jen otáčel, ale měl štěstí. Dorážka šla vedle.

20

GÓÓÓL! Slavia srovnává na 1:1! Hlasatel zrovna oznámil poslední minutu, když Lukáš Žejdl projel středním pásmem a nenápadnou ránou od modré čáry nachytal Pavla Francouze!

20

Kotel žene Slavii ještě za jedním gólem do šatny. Whartonova rána ale až k bráně neprošla.

20

První třetina skončila.

Máme za sebou první třetinu vyrovnaného utkání ve vynikající atmosféře. Klidné a nervózní pasáže střídaly dramatické momenty a diváci se zatím určitě nenudí. Po dvaceti minutách je stav zaslouženě vyrovnaný 1:1, druhá třetina začne přibližně v 19:49.

21

Druhá třetina začala.

21

Už to mohlo být 2:1! Lukáš Krenželok se kličkou na střed mezi kruhy dostal ke střele a mířil pod ruku Francouze, ten ránu neudržel, ale puk si to zamířil pár centimetrů vedle jeho levé tyče!

21

Hned na to dostává Martin Ručinský menší trest za nedovolené bránění, takže bude hrát Slavia další přesilovku.

23

Jenže Slavia se dnes v přesilových hrách trápí. Do konce trestu Ručinského zbývá deset vteřin a domácí ještě v podstatě nebyli v pásmu.

24

Ručinský naskočil na led a hned se zapojil do útoku. Po jeho přihrávce pálil Stříteský vedle.

24

Rostislav Martynek nabral ve středním pásmu rychlost a střílel. Svoboda ve zvláštní pozici ramenem puk vyrazil.

25

Šlégr se na modré čáře pustil do kličky a vybojoval faul. Dvě minuty za faul kolenem dostává dnes už podruhé v utkání Marek Tomica. Následuje přesilovka Vervy.

26

Přesilovky hostů vypadají mnohem líp. Svoboda si musel poradit s jednou skrytou střelou od modré a pak se puk dotkl litvínovské střídačky, takže rozhodčí hru přerušili.

27

Druhá přesilovková formace hostů na tlak svých kolegů nenavázala, ale Litvínov bude po návratu Tomici na led v početní výhodě pokračovat. Za podražení je vyloučen Lukáš Žejdl. Hosté budou hrát osm vteřin proti třem, pak začne jejich klasická početní výhoda.

28

Tomica naskočil na led, Slavia už brání ve čtyřech.

28

Peter Jánský přetlačil na modré obránce a rýsovala se možnost samostatného úniku, jenže než zpracoval puk na holi, byl moc blízko brankáři a nestihl jít do kličky.

29

GÓÓÓL! Litvínov vede 2:1! Jiří Šlégr šikovně nahodil před bránu, kde ho Hanzl podél gólmana šikovně přiťukl Rostislavu Martynkovi, který neměl problem dorazit puk do prázdné brány!

29

Slavia bude hrát přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Martin Ručinský.

30

Pavel Francouz drží Litvínov! V obrovské šanci se na brankovišti ocitl Krenželok, jenže litvínovský gólman jeho dorážku betonem drží před brankovou čárou!

31

Také Slavia bude hrát osm vteřin proti třem a pak bude její klasická přesilovka pokračovat. Dvě minuty za hákování dostává totiž těsně před koncem litvínovského oslabení Jakub Černý.

32

GÓÓÓL! Slavia srovnává na 2:2!
Hosté už bránili ve čtyřech, ale Slavia rozestavila nezištný přesilovkový obrazec. Lukáš Žejdl si zpoza brány vybruslil do rohu, podíval se a poslal na milimetr přesný pas před bránu, kde lehkou tečí usměrnil puk za záda Francouze Marek Tomíca!

32

Teď stáli u Francouze všichni svatí. Kolařík trefil tyč!

33

Další výborný zákrok Francouze, který se dokázal po ráně Kadlece přemístit i k dorážce Doležala!

36

Litvínov je pod tlakem a Šlégr si teď málem srazil nahození z rohu bruslí za záda vlastního gólmana.

37

Po delší době si na puk sáhl také Svoboda, ale neměl to moc těžké. Nahození Posmyka nikdo neclonil, ani ho netečoval.

39

Slavia bude hrát další přesilovku, dvě minuty za zbytečný faul dostává Peter Jánský, který docela mimo hru vysekl z rukou hůl Sklenářovi.

40

Proti střele Stránského od levého mantinelu se Francouz stačil včas přemístit.

40

Druhá třetina skončila.

Ani po druhé třetině není zřejmé, kdo má k play off blíž, či dál. Slavia s Litvínovem hraje po dvou třetinách nerozhodně 2:2. Hosté se dostali znovu do vedení, velice brzy o něj ale přišli a v posledních minutách už měla Slavia navrch. Pavel Francouz ale vytáhl několik jistých zákroků a jednou ho také zachránila tyč.

41

Třetí třetina začala.

41

Slavia dohrávala na začátku třetiny svou přesilovou hru, ale Litívnov se  bez problémů ubránil a už hraje v plném počtu.

43

Černý chtěl tečovat nahození od modré, ale těsně před Svobodou jen promáchl.

43

Žejdl je hodně nebezpečný celý zápas a teď o sobě dal vědět znovu. Projel středním pásmem a střílel nad rameno Francouze, ten nestihl zasáhnout, ale puk letěl nad.

45

Slavia bude hrát přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostává Michal Trávníček.

46

Juraj Valach si na modré nachystal puk ke střele, jenže než se opřel do puku, Francouz stačil udělat tři kroky dopředu, snížit úhel a se střelou si hravě poradit.

47

Slavia trávila většinu přesilovky v útočném pásmu, ale těžkopádnou kombinací nedokázala nic překvapivého vymyslet. Litvínov je v plném počtu.

48

Jiří Doležal si zpoza brány najel až před Francouze, ale rychlým výpadem k bližší tyči ho nepřekvapil.

48

Lukeš přebral přihrávku a v plné rychlosti měl proti obraně výhodu, dostal se až na pravý kruh a střílel. Také Svoboda vytahuj sebevědomý zákrok.

50

Peter Jánský se objevil znovu za obranou a uháněl sám na bránu, puk se mu ale postavil na hranu a utekl mu z čepele, ještě než musel Svoboda do zákroku.

50

Martynek se dokázal u levé tyče natáhnout na přihrávku ze strany, ale měl to na dlouhou hůl, takže už nestačil zamířit.

51

A pak měla plné ruce i nohy práce litvínovská obrana. A zase kvůli Žejdla, který se vyhnul padajícímu obránci a bekhendem střílel. Nad.

Na férovou bitvu o poslední postupové místo do play off se přišlo do O2 areny podívat 11 028 fanoušků.

51

Šlégr měl zase problémy s rozehrávkou a namazal obraně Slavie, Langhamer byl v parádní pozici, jenže Piroš mu stačil klepnout do rány.

54

Šest minut do konce už nikdo nechce udělat chybu a tak se hraje dlouhá opatrná pasáž, kdy si týmy drží pevně modrou čáru.

55

Pět minut před koncem základná části dostává velkou šanci Litvínov. Lukáš Krenželok zahákoval unikajícího soupeře a dostává menší trest.

56

První půlminutu Slavia zlvádla, Litvínov marně hledá cestu před Svobodu.

56

A následně je Hanzlovi pískán úmyslný ofsajd, takže se bude vhazovat po levici Francouze. Z přesilové hry už uplynula minuta a Svoboda si ještě nemusel sáhnout na puk.

57

Pak přišel na led Martin Ručinský a hned to vypadalo jinak. Je to Filip Pavlík, kdo se drží za hlavu! Litvínovský bek si sjel před bránu, dostal krásný pas ale ze tří metrů nepropálil Svobodu!

58

Slavia hraje v plném počtu.

59

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Litvínovu je pískán ofsajd. Hosté jsou i díky nedávné přesilovce v závěru mírně lepším týmem.

59

Litvínov minutu a čtvrt před koncem zahrál na zakázané uvolnění a nemůže střídat, takže si trenéři raději berou oddechový čas.

60

Třetí třetina skončila.

Ve třetí třetině jsme gól neviděli. Sledujeme mimořádně vyrovnanou bitku, kterou bude muset rozlousknout až prodloužení, případně samostatné nájezdy. Prodloužení se bude hrát pět minut a začne už za malou chvíli.

61

Prodloužení začalo.

61

Jelínek se pustil mezi dva obránce a chtěl do úniku, jenže Šlégr ho dokázal v poseldní chvíli, když už soupeřům ukázal záda, obrat o puk.

62

Čas v prodloužení letí rychle, hraje se bez přerušení a hodně opatrně.

63

Až Martin Ručinský se z rohu natlačil před bránu a byl úplně sám, Adam Svoboda ho vychytal!

63

Na druhé straně se úplně stejným způsobem zaskvěl Francouz proti Langhamerovi, drama pokračuje!

65

Tohle byl zákrok večera! Pavel Francouz vychytal neuvěřitelnou šanci Jelínka, kterého nádherně před prázdnou bránou křižnou přihrávkou našel Kadlec. Francouz se zázračně stačil přemístit!

65

Prodloužení skončilo.

Ne. Ani dramatických pět minut prodloužení poslední otazník základní části letošního ročníku extraligy nerozluštilo. Slavia hraje s Litvínovem i po 65 minutách nerozhodně 2:2 a o tom, kdo postoupí do play off, rozhodné třísériová loterie v samostatných nájezdech.

Ta začne hned po krátké úpravě ledu a Vladimír Růžička bude muset vyřešit dilema. Jeho pravidelní exekutoři - Jaroslav Bednář i Vladimír Růžička mladší - dnes na soupisce Slavie chybí. Uvidíme, které tři muže slávistický mág zvolí.

Pavel Francouz už drsní bruslemi brankoviště, nájezdovou loterii začne Slavia. A jako první se rozjede Michal Poletín.

0:0

Michal Poletín zkusil bekhendový blafák, ale na Francouze si nepřišel.

Rozjíždí se Viktor Hübl...

0:0

Ani on nedává! Adam Svoboda si Haškovským stylem lehl do jeho rány.

A teď jede kapitán Slavie Petr Kadlec...

GÓÓL! Slavia se na začátku druhé série ujímá vedení, Kadlec procedil puk mezi betony Francouze.

Vyrovnat může František Lukeš...

1:0

Zkusil střelu, ale Svoboda chytá!

Jede Lukáš Krenželok a jestli dá, SLavia postupuje do play off.

Nedává! Francouz jeho bekhend do bekhendu přečetl a Litvínov žije.

Robin Hanzl ale musí dát...

Nedává! Adam Svoboda našel puk v lapačce a O2 arena je na nohou! Slavia gólem Petra Kadlece ve druhé sérii samostatných nájezdů postupuje do play off!

Je konec parádního a vyrovnaného zápasu. Nevyhrál lepší, ale spíš šťastnější, jenže tak to bývá! Slavia slaví postup do předkola play off, ve kterém se utká s Pardubicemi. Litvínov se loučí s fanoušky a v podstatě i se sezonou, protože ve skupině play out jim už v podstatě o nic nepůjde. Tímto se s vámi loučím.