Play off KHL • Finále - 5. zápas • 13:00

2:1P
Lev Praha
26. Mozjakin (Kovář), 69. Mozjakin (Kovář)
43. Azevedo (Ševc, Zackrisson)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 5. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a pražského Lva. Utkání začíná v sobotu ve 13 hodin SELČ.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Timkin, Nakládal) | Foto: CPA Eduard Erben

Po čtyřech zápasech je stav série vyrovnaný 2:2. Lev sice šel do čtvrtečního domácího zápasu s vedením 2:1 na zápasy, k další domácí výhře mu však nepomohla ani další rekordní návštěva soutěže (17 073 diváků), a i když vedle 2:1 a 3:2, nakonec prohrál 3:5. Reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE, online reportáž pak TADY.

Závěr zápasu byl velmi vyhrocený. Kouč Metallurgu Mike Keenan dokonce obvinil Martina Ševce, že se snažil úmyslně zranit kapitána Metallurgu Sergeje Mozjakina, který v zápase přihrál na čtyři góly svého týmu - více čtěte ZDE, na fotogalerii ze zápasu se podívejte TADY.

Slavný kanadský trenér Keenan dnes na Lva vyrukuje s touto sestavou:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Metljuk – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Brent, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Osala, Malinovskij – Potěchin.

Jeho protějšek Kari Jalonen dnes vsadil na tyto formace:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Zápas dnes budou rozhodovat jako hlavní pánové Bulanov a Odinš, na čarách jim bude pomáhat dvojice Sivov, Šeljanin.

Oba týmy už jsou na ledě, nyní zazní v hale česká a po ní ruská státní hymna.

1.

Utkání začalo úvodním vhazováním mezi české centry Jana Kováře a Jiřího Novotného.

2.

Košečkin si připsal první zákrok po střele Ullströma z pravého kruhu.

5.

Thörnberg hledal u levé Košečkinovy tyče volného Vránu, ten však na puk nedosáhl.

7.

Oystrick vyslal na Košečkina střelu zápěstím z mezikruží, ruský gólman však puk zastavil na své hrudi.

8.

S tečovanou střelou Chabarova od modré si Vehanen poradil.

10.

Mozjakin vypálil z mezikruží, Košečkin si však s jeho pokusem poradil, na druhé straně si vyjel mezi kruhy Ridderwall, ale i jeho pokus v bráně neskončil, Košečkin puk vykopl betonem.

10.

Chabarovova rána od modré jen těsně minula Vehanenovu levou tyč.

12.

Lev nyní téměř na minutu zavřel soupeře v jeho obranném pásmu, od modré vypálil Němec, jeho sražená střela však skončila v ochranné síti nad brankou.

13.

Nejprve z vrcholu kruhu pálil Brent, poté puk dorážel Timkin, Vehanen však ve spolupráci se svou obranou náporu domácího týmu odolal.

16.

Ullström si od mantinelu vybruslil na vrchol pravého kruhu, trefil však Košečkina do plastronu a ten poté ukryl puk v klíně.

16.

Vzápětí Řepík střelou z levého kruhu jen těsně minul pravou Košečkinovu tyč.

17.

Obránce Antipin se prodral z pravé strany až před Vehanena, ten ho však vybruslil a Antipin skončil na ledě za jeho brankou.

17.

Následně Zaripov nebezpečně pálil z mezikruží, Vehanen však jeho pokus vykopl betonem.

18.

Ridderwalův bekhendový pokus Košečkin zachytil do lapačky.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

Azevedova střela z pravého kruhu sice mířila na Košečkina, jeden z hráčů Metallurgu ji však přizvedl nad bránu.

20.

V závěru třetiny ještě prověřil Vehanena z pravého kruhu Brent, finský gólman však puk vytěsnil vyrážečkou.

První třetina skončila, po opatrném průběhu bez větší gólové šance na obou stranách zákonitě gól nepadl, a tak jdou oba týmy do kabin za stavu 0:0. Střelecky aktivnější byl však Lev, který vyhrál první třetinu v počtu střel na bránu 10:6.

21.

Začala druhá třetina.

22.

Těreščenkovo nahození od modré Vehanen vykopl pravým betonem.

22.

Na druhé straně pálil od pravého mantinelu Thörnberg, Košečkin však ukryl puk do lapačky.

24.

Kovář hledal před Vehanenem Zaripova, Vehanen však na poslední chvíli vypíchl puk hokejkou.

24.

Bomby Těreščenka a Chabarova od modré vždy těsně minuly Vehanenovu bránu.

25:40

Metallurg otevírá skóre - 1:0! Jan Kovář prohodil na modré čáře puk mezi bruslemi Sekáče, přihrál vodorovně s brankovou čarou puk mezi kruhy na volného SERGEJE MOZJAKINA, který střelou z první překonal k pravé tyči Vehanena.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Zaripov, Kovář)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Zaripov, Kovář) | Foto: CPA Eduard Erben
27.

Lev nyní zamkl soupeře před jeho bránou, Ševc si od modré čáry sjel až k pravé tyči Košečkina, branku však svou střelou z první minul.

28.

Metallurg měl velkou šanci na zvýšení skóre. Paré přihrál od mantinelu puk do jízdy obránci Leemu, který se zjevil sám před Vehanenem, tváří v tvář se jej pokusil překonat střelou mezi betony, s tímto pokusem však neuspěl.

30.

Potěchin si nabruslil mezi kruhy, trefil však Vehanena do hrudi.

31.

Metallurg mohl opět zvýšit skóre. Zaripov našel u pravé Vehanenovy tyče volného Kováře, ten však puk nedokázal procpat skrz betony finského gólmana.

32.

Metallurg je teď jasně lepším týmem. Brent se dostal až před Vehanena, na poslední chvíli mu však puk vypíchl hokejkou obránce Gragnani.

34.

Nyní je aktivnější Lev, od modré čáry vypálil nejprve Mäenpää, poté neuspěl z levého kruhu Řepík.

36.

Ullström přihrál do druhé vlny mezi kruhy puk Kapanenovi, jeho střelu z první však Košečkin vykopl betonem.

38.

Nyní se hraje na horu-dolů. Juňkova střela z mezikruží však byla zblokována mimo bránu.

39.

Obrovská šance Lva na vyrovnání, Vrána našel u levé Košečkinovy tyče zcela volného Thörnberga, ruský gólman se však stihl rychle přesunout a velkou šanci švédského útočníka zmařil.

40.

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40.

Těsně před koncem třetiny měl velkou šanci i Řepík, Kapanen je našel volného u pravé Košečkinovy tyče, český útočník však v dobré pozici minul branku.

Druhá třetina skončila, Metallurg ji vyhrál 1:0 po gólu Sergeje Mozjakina z 26. minuty, když využil ideální přihrávky Jana Kováře. Od poloviny třetiny převzal Lev iniciativu a v jejím závěru měl dvě velké šance na vyrovnání, Thörnberg ani Řepík však neuspěli.

Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin)
Lev Praha vs. Magnitogorsk, čtvrté finále KHL v O2 aréně (Mozjakin) | Foto: CPA Eduard Erben
41.

Začal třetí třetina.

41.

Ševcova střela od levého mantinelu jen těsně minula horvní tyč Košečkinovy brány.

42.

Košečkin si poradil s Gragnaniho bombou od modré čáry i s dorážkou Ullströma z bezprostřední blízkosti.

42:52

Je vyrovnáno, Lev vyrovnává na 1:1! Trefit se nemohl nikdo jiný než JUSTIN AZEVEDO, který těsně před Košečkinem tečoval střelu Ševce od modré čáry. Azevedo se trefil i v pátém finálovém zápase, v celé sérii pak zaznamenal už šestý gól. Druhou asistenci si připsal Patrick Zackrisson.

45.

Další velká šance Lva, který je mnohem aktivnějším týmem. Sekáč se vytočil zpoza brány do střelecké pozice, z bezprostřední blízkosti brány však Košečkinovu výstroj neprostřelil.

47.

Po dlouhé době musel zasáhnout i Vehanen po Leeho nahození od modré čáry.

50.

Po přihrávce Zaripova jel z levé strany sám na Vehanena Mozjakin, bekhendovým pokusem mezi nohy finského gólmana však neuspěl.

51.

Teď je to zase Metallurg, kdo je nahoře, Osala se snažil vystřelit v situaci dva na jednoho mezi Vehanenovy betony, finský gólman však puk nadvakrát ukryl do bezpečí.

52.

Z podobné pozice jako Osala to zkoušel i Kazionov, ani on však Vehanena střelou mezi betony nepřekvapil.

53.

Další dvě velké šance Metallurgu na skórování. Nejprve Vehanen lapačkou zlikvidoval Osalovu střelu z mezikruží a pak si po Potěchinovu průniku poradil i s bekhendovým pokusem Brenta z bezprostřední blízkosti.

54.

Na druhé straně se snažil Košečkina překonat střelou z vrcholu kruhů Cingel, ruský gólman však bez potíží zasáhl.

56.

Další dva dobré zákroky Košečkina, nejprve betonem vykopl Ševcovo nahození skrz klubko střel a poté zlikvidoval i Mäenpääho bombu od modré.

58.

Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny. Po Řepíkovu nahození z levé strany raději Košečkin vyřešil tím, že puk přikryl před dotírajícím Ullströmem.

58.

Obránce Ševc parádním skokem do přihrávky Kováře překazil Metallurgu brejk dva na jednoho.

59.

Na druhé straně Vrána střelu zpoza kruhů Vrána, trefil však Košečkina, který toho moc neviděl, do ramene.

60.

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Třetí třetina skončila, Lev v ní vyrovnal díky šestému gólu Justina Azeveda ve finálové sérii na 1:1, pak ale mohl děkovat gólmanu Vehanenovi, který zlikvidoval tři velké šance Metallurgu v krátkém sledu. Poprvé tak ve finále musí rozhodnout o vítězi prodloužení.

Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič
Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič | Foto: CPA Eduard Erben
61.

Začalo první prodloužení.

61.

Azevedo hned na úvod vystřelil z pravého kruhu a jen těsně minul pravou tyč Košečkinovy brány.

61.

Na druhé straně pálil z vrcholu kruhů Mozjakin, ale finský brankář s jeho pokusem neměl potíže.

63.

Metallurg má další velkou šanci na rozhodnutí zápasu. Juňkovova střela Vehanenovy vypadla, nikd z hráčů Metallurgu se však naštěstí nedostl k puk dřív než finský brankář.

65.

Pozornost Košečkina prověřil na druhé straně Němec, ruský gólman si však s jeho nahozením z vrcholu kruhů poradil.

66.

Matai vypálil z levého kruhu, trefil však Košečkina jen do hrudníku.

66.

Mäenpääho střela hned po vyhraném vhazování byla sražena těsně mimo Košečkinovu bránu.

68.

Znovu se k puku dostal aktivní Azevedo, tentokrát vypálil z levého kruhu na bližší tyč, trefil však jen Košečkina do těla.

68:39

Je konec. O výhře Metallurgu 2:1 v čase 68:39 rozhodl svým druhým gólem v zápase SERGEJ MOZJAKIN. Opět využil parádní přihrávky Jana Kováře od pravého mantinelu, tentokrát vypálil zpoza obránce z vrcholu kruhů a trefil se přesně mezi nohy přesunuvšího se Vehanena.

Metallurg se tak v sérii ujímá vedení 3:2 na zápasy a v pondělí v pražské O2 areně už může rozhodnout o mistrovském titulu.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z pondělního zápasu se těším na shledanou.