4:1
Lev Praha
24. Potěchin (Juňkov, Těreščenko), 34. Zaripov (Lee, Mozjakin), 35. Kovář PP (Zaripov, Lee), 41. Mozjakin (Kovář)
57. Azevedo (Mäenpää)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 2. zápasu finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a Lva Praha. Utkání začíná v neděli ve 13 hodin SELČ.

Připomeňme si, že Lev v pátečním úvodním zápase finále vyhrál v Magnitogorsku 3:0 a nejenže ukončil jeho sérii osmi vyhraných domácích zápasů v tomto play off, navíc nad ním vyhrál vůbec poprvé v historii, na pátý pokus. Více o zápase čtěte ZDE. Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE.

Podle obránce Martina Ševce, který vstřelil vítězný gól, rozhodlo o výhře Lva to, že se povedlo ubránit nejproduktivnější útok soutěže Mozjakin - Kovář - Zaripov. Více čtěte ZDE.

Zkušený kanadský trenér domácího týmu Mike Keenan by dnes měl vsadit na tyto formace:

Košečkin – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Pare, Potěchin, Grigorenko – Platonov, Kosov, Juňkov – Brent, Osala, Malinovskij

Jeho finský protějšek Kari Jalonen podle všeho nasadí stejné formace jako do pátečního zápasu:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Novotný, Azevedo, Zackrisson – Vrána, Sekáč, Thörnberg – Řepík, Kapanen, Ullström – Ridderwall, Cingel, Matai

Utkání budou rozhodovat jako hlavní pánové Alexej Bělov Alexej a Eduard Odinš, na čarách jim budou pomáhat pánové Alexej Michel a Roman Šichanov.

Oba týmy už jsou na ledě, nyní zazní česká hymna, po ní jedna z místních pěvkyní zazpívá ruskou státní hymnu.

1.

Zápas začíná úvodním vhazováním mezi hole Jana Kováře a Jiřího Novotného.

2.

Ullström střílel z pravého kruhu, obránce Ibragimov však jeho střelu srazil mimo Košečkinovu bránu.

4.

Nejprve prověřil Vehanena od modré Antipin, poté si finský gólman poradil i s dělovkou Birjukova.

5.

Hraje se nahoru-dolů, za pět minut hry ještě nebylo utkání přerušeno. Nyní se dostával z pravé strany před Košečkina Řepík, ale poslal puk jen do jeho betonů.

6.

Dvě první velké šance pro Lva. Nejprve vyjel zpoza brány před Košečkina Matai, puk poté dorážel z bezprostřední blízkosti v obrovské šanci Cingel, ani on však Košečkina nepřekonal.

9.

První velká gólová šance také na straně Metallurgu. Paré obral o puk na útočné modré čáře Kapanena, vypálil z vrcholu kruhů, Vehanen však puk ukryl v lapačce.

11.

Nejprve vyrazil Košečkin Ševcovu střelu od modré čáry, poté pálil na druhé straně Birjukov z mezikruží, Vehanen však puk vykopl betonem.

13.

Lev má další velkou šanci na skórování. Justin Azevedo se parádně protáhl až mezi kruhy a trefil levou tyč Košečkinovy brány!

14.

Na druhé straně Vehanen vykopl střelu Juňkova zpoza obránce.

15.

Osala objel branku a přihrál puk před branku Vehanena, Mäenpää však stihl dotírajícího Parého odblokovat.

16.

Thörnberg vyzkoušel pozornost Košečkina střelou z vrcholu kruhu, ruský gólman však puk vykopl betonem.

17.

Metallurg měl největší šanci zápasu, první lajna Metallurgu zamotala hlavu obráncům Lva rychlou souhrou, Mozjakin se zjevil zcela sám po Kovářově přihrávce u pravé Vehanenovy tyče, ten však vynikajícím přesunutím a zásahem držadlem hole puk vytěsnil nad bránu.

20.

Hraje se poslední minuta úvodní třetiny.

20.

Lev měl na konci třetiny další šanci na skórování. Novotný se probojoval před Košečkinem k odraženému puku, puk však těsně minul branku Metallurgu.

První třetina skončila bez branek, po velmi rychlém průběhu měl největší šanci v jejím závěru Mozjakin, ale Vehanen puk vynikajícím zákrokem vyrazil. Aktivnějším týmem je však Lev (13:8 na střely), navíc Azevedovu střelu zastavila tyč Košečkinova tyč.

KHL, Lev - Jaroslavl: Ondřej Němec (63) - Mikelis Redlihs (19)
KHL, Lev - Jaroslavl: Ondřej Němec (63) - Mikelis Redlihs (19) | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začala druhá třetina.

21.

Kovář si nabruslil na vrchol kruhů, jeho střela zápěstím však těsně minula Vehanenovu bránu.

23:03

Metallurg prolomil více než čtyři třetiny dlouhou střeleckou impotenci proti gólmanu Vehanenovi - 1:0! Za jeho brankou vobojoval puk Michail Juňkov, přihrál jej mezi kruhy BOGDANU POTĚCHINOVI, který tvrdou ránou prostřelil finského gólmana. Druhou asistenci si připsal Sergej Těreščenko.

Ruský hokejista Sergej Fjodorov z Mettalurgu Magnitogorsk se raduje z gólu proti Omsku v KHL 2011/12. | Foto: www.metallurg.ru
27.

Lev se po dlouhé době dostal do útočného pásma soupeře, Cingelovu bombu však Košečkin vyrazil betonem.

29.

Zaripov se pokusil překvapit Vehanena zasunutím puku do sítě zpoza jeho brány, finský gólman však puk přitiskl lapačkou na betonu.

30.

Metallurg mohl zvýšit skóre. Kovář se uvolnil na pravém křídle, vyslal z pravého kruhu střelu zápěstím a trefil pravou tyč Vehanenovy brány.

31.

Lev pojede trestné střílení. Po chybě v obraně Metallurgu se za zády beků objevil Michal Řepík a Ibragimovovi nezbylo nic jiného, než jej při zakončení zahákovat.

31.

Řepík trestné střílení neproměnil. Pokoušel se o bekhendový blafák, chtěl puk zvednout nad Košečkinovův beton, puk mu ale při zakončení sjel z hole.

32.

Lev je nyní nebezpečnějším týmem, na minutu zavřel Vránův útok soupeře v obranném pásmu, Sekáčova střela z mezikruží však bránu těsně minula.

33:19

Metallurg zvyšuje na 2:0! Sražená přihrávka Sergeje Mozjakina se dostala mezi kruhy k obránci Chrisi Leemu, ten našel u levé Vehanenovy tyče zcela osamoceného DENISE ZARIPOVA, pro nějž už nebyl problém uklidit puk do opuštěné brány.

34.

Bude se vylučovat, Metallurg bude hrát úvodní přesilovou hru zápasu. A to hned čtyřminutovou. Za Košečkinovou bránou se strhla velká bitka, po níž se nehrálo více než pět minut. Celkem osmiminutovým trestem byl potrestán za hrubost RYAN O'BYRNE. Čtyřminutovými tresty byli potrestáni jeho spoluhráč MICHAL ŘEPÍK, na druhé straně pak TIM BRENT a FRANCIS PARÉ.

34:04

Metallurg přesilovku využívá a zvyšuje na 3:0! Po přihrávce Denise Zaripova vypálil z vrcholu kruhů Chris Lee, puk se odrazil ke zcela volnému JANU KOVÁŘOVI, který puk u pravé Vehanenovy tyče poslal do odkryté branky.

37.

V pokračující přesilovce měl další šanci na skórování opět Kovář, pokusil se překonat Vehanena forhendovým blafákem, finský gólman se však natáhl na brankové čáře a v sedě puk pokryl.

37.

Po dalším Vehanenově zákroku se bude hrát čtyři na čtyři. Na trestnou lavici putuje JEVGENIJ TIMKIN, který je vyloučen za hrubost.

37.

O'Byrne je na ledě, Lev bude hrát téměř dvouminutovou přesilovku.

38.

Němec vypálil bombu od modré čáry, Košečkin však předvedl parádní semafor.

39.

Lev na rozdíl od svého soupeře přesilovku nevyužil, Timkin už je zpět na ledě.

40.

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40.

Opět se bude vylučovat, BOGDAN POTĚCHIN podrazil v brankovišti Vehanena, jehož zákrok pomstil sekerou do jeho ruky MIKKO MÄENPÄÄ. Bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

Skončila druhá třetina, Metallurg v ní byl aktivnější a po zásluze ji vyhrál 3:0. Nejprve se ve 24. minutě trefil Bogdan Potěchin, ve 34. minutě zvýšil skóre Denis Zaripov a o minutu později zvýšil skóre Jan Kovář.

41.

Začala třetí třetina.

40:44

Metallurg hned v jejím úvodu zvyšuje na 4:0! Rinat Ibragimov vypálil od modré čáry, kotouč tečoval před Vehanenem Jan Kovář, puk se prošoulal mezi betony finského gólmana do brankoviště a SERGEJ MOZJAKIN puk téměř z brankové čáry pro jistotu poslal do brány.

43.

Bude se vylučovat, Lev si zahraje přesilovku. Za sekání do ruky Mataie je vyloučen opět BOGDAN POTĚCHIN.

45.

S Vránovou dělovkou i s pokusem Thörnberga si Košečkin poradil.

45.

Potěchin je zpět na ledě, Metallurg se znovu ubránil.

46.

Ullströmova střela zápěstím z pravého kruhu trefila Košečkina do ramena.

47.

Nyní si Košečkin poradil s ranou Thörnberga z mezikruží.

48.

Nyní vykopl Košečkin betonem Novotnéhu střelu zápěstím z vrcholu kruhů.

50.

Thörnbergovo nahození z levého kruhu Košečkina nezaskočilo.

52.

Košečkina nyní trefilo nahození Němce od modré čáry, ruský gólman nyní měl i štěstí.

54.

Kapanenova teč z bezprostřední blízkosti před Košečkinem skončila těsně nad bránou.

55.

Vrána pálil z mezikruží, trefil však Košečkina do ramene.

56.

Velká šance Lva na čestný úspěch. Ullström nahrnul puk do brankoviště, tam dorážel Řepík i Kapanen, ani jeden však Košečkina nepřekonal.

56:35

Lev si přece jen připsal čestný úspěch - 4:1! Parádně to udělal kanadský útočník JUSTIN AZEVEDO, který převzal ve středním pásmu puk od Mikky Mäenpääho, protáhl se po levém křídle, obhodil i obránce Birjukova a poté prostřelil Košečkina mezi betony.

Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič
Lev Praha - Záhřeb: Justin Azevedo (15) - Saša Martinovič | Foto: CPA Eduard Erben
59.

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

60.

Mäenpää se pokusil z pravého kruhu překonat Košečkina, ten však i ve výskoku puk nadvakrát zkrotil.

60.

Bude se ještě v závěrečných minutách vylučovat, RYAN O'BYRNE doslova zvalchoval v pěstním souboji obránce soupeře SERGEJE MALENKICHA a zatímco ten dostal dvouminutový trest, O'Byrne putuje do kabin s trestem 2+5 minut a do konce utkání.

Zápas skončil, Magnitogorsk jej vyhrává 4:1 a srovnává stav finálové série na 1:1 na zápasy. O své výhře rozhodl třemi góly ve druhé třetině, Lev už stačil výsledek jen zkorigovat v závěru utkání.

Série se nyní přestěhuje do Prahy, třetí zápas je na programu v úterý od 19 hodin.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z úterního zápasu se těším na shledanou.