Magnitogorsk
0:3
Lev Praha
14. Ševc PP (Azevedo), 25. Vrána (Sekáč), 59. Azevedo (Novotný, Zackrisson)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 1. utkání finále play off KHL mezi hokejisty Metallurgu Magnitogorsk a Lva Praha. Zápas začíná v pátek v 15 hodin SELČ.

KHL, Lev - Jaroslavl: fanoušci
KHL, Lev - Jaroslavl: fanoušci | Foto: CPA Eduard Erben

Jak se chce Lev vypořádat s nejlepším soutěže Mozjakin-Kovář-Zaripov čtěte ZDE.

Rozhovor s útočníkem Lva Jiřím Sekáčem o (ne)pomoci rozhodčích Magnitogorsku si přečtěte ZDE.

Zkušený kanadský trenér Metallurgu Mike Keenan by měl dnes vsázet na tyto formace:

Košečkin – Birjukov, Antipin, Chabarov, Těreščenko, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Potěchin, Kazijonov, Pare – Junkov, Kosov, Platonov – Malinovskij, Osala, Brent – Timkin.

Jeho finský protějšek Kari Jalonen by měl na soupeře vyrukovat v této sestavě:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

Utkání budou jako hlavní rozhodovat pánové Bulanov a Kulakov, na čarách jim budou pomáhat pánové Birin a Zacharenkov.

Oba týmy právě nyní přijíždějí na ledovou plochu.

Nyní zní halou česká státní hymna, po ní bude následovat ta ruská.

1.

Utkání začíná, úvodní buly bylo vhozeno mezi spoluhráče z reprezentace Jana Kováře a Jiřího Novotného.

2.

Sekáčova střela z pravého kruhu byla vůbec prvním střeleckým pokusem v dnešním zápase, Košečkin ukryl puk v rukavici.

4.

První vážnější závar před Vehanenem, Mozjakin vybojoval puk u mantinelu, před brankou hledal Zaripova, toho však obránci Lva ke střele nepustili a Vehanen puk zachytil do rukavice.

4.

Hned z protiútoku našel Vrána zpoza brány mezi kruhy najetého Oystricka, Košečkin však jeho pokus vyrazil betonem.

5.

Metallurg si zahraje první přesilovku. Za NEDOVOLENÉ BRÁNĚNÍ jede na trestnou lavici MICHAL ŘEPÍK.

7.

Ibragimov dostal nabito na střed pravého kruhu, jeho střela však trefila Vehanena do plastronu.

7.

Lev zahrál oslabení na jedničku, Řepík je zpět na ledě.

10.

Vehanen vykopl betonem Těreščenkovu bombu od modré čáry.

10.

V úvodní polovině první třetiny jsme mohli vidět očekávaný průběh utkání. Metallurg se snaží svého soupeře zatlačit, Lev si však pomáhá jednoduchým vyhazováním puku z vlastní třetiny.

10.

Po přihrávce Azeveda pálil z mezikruží Novotný, Košečkin však ukryl puk v lapačce.

11.

Lev si zahraje pětiminutovou přesilovku. Obránce Metallurgu VIKTOR ANTIPIN ve středním pásmu ramenem doslova sestřelil Petra Vránu úderem na hlavu a je vyloučen do konce utkání!

12.

Oystrickova střela z vrcholu kruhů z první skončila těsně vedle levé Košečkinovy tyče.

13.

Bomba Ševce od modré skončila těsně mimo bránu, Sekáč si poté vybruslil k levému kruhu, Košečkin však jeho nahození skryl v rukavicích.

13.

Lev byl blízko vstřelení gólu. Po Němcově nahození z pravého kruhu nejprve Novotný tečoval před bránu, poté ještě dorážel, Novotný, Košečkin však rozklekem ve skórování kapitánovi Lva zabránil.

13:35

Lev přece jen přesilovku využívá a ujímá se vedení 1:0! Od Justina Azeveda dostal na modrou nabito MARTIN ŠEVC a ranou k pravé tyči překonal Košečkina a zaznamenal svou první trefu v letošním play off.

15.

Thörnbergova střílená přihrávka proletěla brankovištěm.

16.

Malinovskij, který pykal za vyloučeného Antipina, je zpět na ledě, Metallurg je kompletní.

16.

Metallurg mohl vyrovnat. Před Vehanenem si opět vytvořila šanci Kovářova pětka, český centr zůstal sám před Finem po přihrávce Zaripova, pokusil se puk poslat mezi betony Vehanena, ten však byl na místě.

16.

Metallurg si zahraje svou druhou dnešní přesilovku. Za držení protihráče je vyloučen JAKUB MATAI.

17.

Kovář pálil z vrcholu kruhů těsně však minul levou Vehanenovu tyč.

18.

Lev se znovu v oslabení bez potíží ubránil, Matai je zpět na ledě.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

Metallurg mohl srovnat. Po přihrávce Brenta zůstal před Vehanenem Platonov, finského gólmana však nepřekonal, branku totiž přestřelil.

Skončila první třetina, Lev ji vyhrává 1:0. Lev otevřel skóre finále ve 14. minutě při pětiminutovém vyloučení soupeře, když se od modré trefil MARTIN ŠEVC. Metallurg naopak dvě klasické přesilovky nevyužil, a tak jde Lev do kabin s jednogólovým náskokem.

Podívejte se, jak to vypadalo v hale při české hymně (zdroj HC Lev Praha)

21.

Začíná druhá třetina.

22.

Z levé strany projel přes celou délku hřiště Martin Ullström, jeho střela z levého kruhu však byla zblokována jedním z obránců do ochranné sítě.

23.

Lev mohl zvýšit skóre. Po velmi dobrém napadání čtvrtého útoku Lva v útočném pásmu vypálil z mezikruží Ridderwall, Košečkina však puk trefil do chráničů.

24:34

Lev zvyšuje na 2:0! Po parádní práci Jiřího Sekáče za bránou Košečkina a následnou přihrávkou před ní na volného PETRA VRÁNU se centr druhé formace Lva neunáhlil, puk si potáhnul do bekhendu, jímž překonal ležícího gólmana.

KHL: Lev - Slovan Bratislava (Vrána)
KHL: Lev - Slovan Bratislava (Vrána) | Foto: CPA Eduard Erben
27.

Osala se pokusil překvapit Vehanena střelou zpoza obránce, bránu však netrefil.

29.

Brentova střílená přihrávka jen prolétla Vehanenovým brankovištěm.

31.

Sekáč si sjel mezi kruhy, jeho střela však byla sražena mimo bránu.

31.

Osala hledal u pravé tyče Vehanenovy brány Junkova, jehož však odblokoval obránce Jaakola.

34.

Bude se vylučovat, na trestnou lavici odjíždí za hákování MIKKO MÄENPÄÄ.

35.

Metallurg se nedokáže dostat ke střele, Novotný vyhazuje puk z pásma.

36.

Mozjakin pálí z vrcholu kruhů, jeho střela je však zblokována do ochranné sítě.

36.

Lev se znovu v oslabení ubránil, Mäenpää je na ledě.

37.

Metallurg měl velkou šanci na snížení, Timkin vyjel zpoza brány před Vehanena, ani nadvakrát jej však bekhendem nepřekonal.

39.

Kovářův útok zavřel soupeře na minutu v jeho pásmu, na dostřel branky Lva se však díky výborné obranné hře soupeře nedostal.

40.

Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

40.

Ridderwall ujel spolu s Cingelem, střelou z mezikruží však Košečkina nepřekonal.

Skončila druhá třetina. Lev v ní zásluhou gólu Petra Vrány z 25. minuty zvýšil své vedení na 2:0, navíc až na jedinou výjimku stále nepouští soupeře ke gólovým šancím. Tu jedinou měl v závěru třetiny Timkin, Vehanena však nepřekonal.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Platonov vypálil z mezikruží, těsně však minul Vehanenovu bránu.

42.

Sekáč z protiútoku bránu minul střelou z pravého kruhu.

44.

Vehanen rozklekem zlikvidoval střelu Platonova z mezikruží.

46.

Osala nahodit puk na Vehanena z mezikruží finský gólman opět vykopl puk betonem.

48.

Novotný se Zackrissonem šli ve dvou na jednoho obránce, obránce Chabarov jim však zabránil ve skórování.

49.

Řepík tečoval Kapanenovo nahození, Košečkin však zasáhl.

51.

Jdeme možná do poslední desetiminutovky zápasu, útoky Metallurgu jsou stále úspěšně zastavovány už v zárodku.

53.

Platonov se v pádu probil ke střele, Vehanena však nezaskočil.

55.

Už jen necelých šest minut zbývá do konce třetí třetiny a Metallurg opět marně buší na vrata Lva.

56.

Vehanen si poradil s Kovářovou střelou z mezikruží.

58.

Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

59.

Dvě minuty do konce, Košečkin odvolává gólmana.

58:16

Lev skóruje do prázdné brány a rozhoduje o své výhře v úvodním finále - 0:3! Jiří Novotný vyvezl puk z obranného pásma, nahrál jej vedle sebe JUSTINU AZEVEDOVI, který střelou od červené čáry trefil opuštěnou branku. Druhou asistenci si připisuje Patrick Zackrisson.

KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva
KHL, Lev - Jaroslavl: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
59.

Metallurg si ještě v závěrečných minutách zahraje přesilovku. Za podražení bude pykat PETR VRÁNA.

Je konec, Lev vyhrává 3:0 a připisuje si první bod v sérii. Lev sehrál vynikající zápas v obranné části podpořený tradičně výborným gólmanem Vehanenem. Naopak jeho protějšek Košečkin inkasoval po gólech Ševce, Vrány a Azeveda.

Metallurg tak prohrává v tomto play off svůj vůbec první domácí zápas. Lev to dokázal v jeho devátém utkání vyřazovacích bojů v Magnitogorsku.

Tímto se s vámi loučím a připomínám vám, že druhý zápas série se hraje v neděli od 13 hodin SELČ opět v Magnitogorsku. I z tohoto zápasu vám přineseme onlne reportáž.