37:36 Birner (Kvapil, (Ševc)
22:14 Hrňa (Dravecký)
52:50 Werek (Růžička, Roth)
86:11 O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík)

Dobrý den, vítejte u online přenosu 5. finále hokejové Tipsport Extraligy mezi Libercem a Třincem. Zápas začíná v 17:00.

Finále hokejové extraligy nabírá na obrátkách. Dnes nás totiž čeká už páté pokračování této napínavé a vyrovnané série. Stav je po čtyřech kláních nerozhodný 2:2. Dnes to tedy bude hodně důležité utkání, možná rovnou klíčové. Zatím totiž platí pravidlo, že kdo za stavu 2:2 vyhrál páté utkání, stal se následně i mistrem. Lepší výchozí pozici má zřejmě Liberec, který bude dnes i případné sedmé finále hrát na domácím ledě. Jenže domácí prostředí není zatím až takovou výhodou. Oba celky totiž ve finále jednou doma vyhrály a jednou prohrály.

Bílí Tygři v sérii ale ještě nevedli. Ztratili doma po vyrovnané bitvě první finále poměrem 1:2. Poté ale v druhém utkání zabrali a především díky dvěma brankám krátce po sobě vyhráli 3:1. Od třetího utkání se hrálo v třinecké Werk Areně. První z domácích zápasů dokázali Oceláři otočit ve svůj prospěch a vyhráli 4:1. Čtvrtý zápas jako jediný zatím došel do prodloužení. V první části nebyl Severočechům uznán gól, poté neproměnili trestné střílení a o své vedení přišli dvě minuty před koncem. V prodloužení přišlo přísné vyloučení Jelínka, nic z toho ale Tygry nepoložilo a po ráně Havlína slavili srovnání na 2:2. Vyrovnat se s negativními emocemi ale nebylo jednoduché.

Finále je plné emocí, napětí na obou stranách se zvyšuje. Na konci třetího utkání přišly na řadu také pěstní potyčky, do kterých se zapojili Vlach s Dohertym z liberecké strany a Werek s Marcinkem z třinecké. Plno emocí bylo i ve čtvrtém zápase. Neuznaný gól a následně přísné vyloučení hodně zamávalo nervy libereckých hráčů, činil se především známý bouřlivák Martin Ševc. Své přidal po zápase i trenér Filip Pešán, který si rýpl do Petra Vrány. Podle něj měl třinecký útočník v prodloužení přiznat, že Jelínka nefauloval. Na to reagoval i domácí kouč Varaďa, který má prý mnoho materiálu proti Bílým Tygrům. Čeká se tak tuhá bitva. K sérii se vyjádřil i zkušený kouč Vladimír Vůjtek.

Asi největší oporou Liberce je ve finálové sérii brankář Roman Will. Ten chytá výborně a měl v utkáních tři a čtyři daleko více práce než jeho protějšek na druhé straně Šimon Hrubec. Liberecký gólman měl ale smíšené pocity. I když lapil 33 střel, dvě minuty před koncem dostal laciný gól zpoza brankové čáry, díky němuž přišli Bílí Tygři o vedení a museli jít do prodloužení. V něm ale v oslabení opět Will bránu uhlídal a mohl se zaslouženě radovat.

Právě Roman Will bude opět strážit bránu Bílých Tygrů. Ti po vítězném utkání udělali jednu jedinou změnu, Do sestavy se vrací Petr Kolmann, ten nahrazuje Matěje Stříteského.

Třinečí Oceláři byli nuceni udělat pár změn v sestavě. Kvůli zranění chybí zkušený centr Jiří Polanský. Toho v centru 3. formace nahradí David Ciencala, na jeho křídlech budou Adamský se Svačinou. Vladimír Dravecký bude dnes hrát v levém křídle druhé formace s Marcinkem a Hrňou. Ethan Werek se přesunul do 4. řady k bratrům Kovaříčkovým, sedmým obráncem je Adámek.

Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše, po české hymně utkání začne.

5. finále bylo zahájeno.

0:47

Oceláři dobře napadají, Ševc chtěl překonat napadající hráče, jenže přihrávka mu nevyšla a vyhodil tak na zakázané uvolnění.

1:55

Šmídovo nahození tečoval Zachar a Hrubec měl co dělat, aby puk uklidil ve své výstroji.

3:40

První třinecká formace se usadila v útočném pásmu, jenže k ohrožení Willa se nedostala.

4:03

Radan Lenc se v play-off střelecky trápil, jenže podruhé v řadě otevírá skóre. Ševc poslal zpoza vlastní brány famózní přihrávku Lencovi do brejku. Rychlý útočník nechal za sebou celou třineckou obranu a nádherně zápěstím trefil prostor nad lapačku Hrubce.

4:50

V další šanci domácí Kvapil, když ho pěkně mezi kruhy našel Hudáček, ale v play-off to Kvapilovi příliš nelepí. Jen provětral betony Hrubce.

6:10

Také čtvrtá řada Bílých Tygrů nadělala problémy třinecké obraně. Po brance Lence se liberecký tým dostal na koně a zvýšit mohl Vlach, Hrubec ale stále drží svůj tým na jednogólové ztrátě.

7:46

Třinečtí budou mít možnost na srovnání. Šmíd totiž v obranném pásmu podrazil Svačinu a nabídl Ocelářům přesilovku.

9:10

Liberec se skvěle brání v oslabení, čemuž pomohla i práce Romana Willa, který hokejkou odpálil puk směrem ke svému obránci a ten vyhodil.

9:36

Martin Ševc je dnes u všeho podstatného, tentokrát příkladně zablokoval střelu Martina Růžičky z levého kruhu.

10:00

Bílí Tygři oslabení ustáli bez větších potíží a mohou se začít soustředit na ofenzivní počínání.

10:43

Dravecký si z pravé strany najel na střed pásma, ale jeho pokus minul Willovu bránu.

11:00

Zkušený třinecký útočník Vladimír Dravecký musel na ošetření do kabin kvůli zranění v obličeji po srážce s Ladislavem Šmídem.

12:03

Martin Ševc opět v akci. Oceláři mohli jet do přečíslení 2 na 1, Adamský chtěl poslat bekhendem puk na Ciencalu, jenže do cesty přihrávky se položil zkušený liberecký bek.

12:38

Galvinš i Musil nahodili od modré čáry, jenže Will obě rány viděl a v pohodě je skryl ve své výstroji.

13:40

Hudáček vybojoval puk a vřítil se do útočného pásma, ale místo střely hledal z druhé vlny najíždějícího Kvapila, což se mu stalo osudným. Přihrávku totiž neposlal přesně.

14:15

Opět to byl Radan Lenc, který se chtěl procpat do zakončení. Dobře proti němu ale tělem zasáhl Galvinš, který mu zabránil ve střele.

15:44

Opět v akci Martin Ševc, jeho pokus od modré tečoval Birner a jen tak tak puk minul bránu Hrubce, který reagoval na první ránu a byl mimo pozici.

15:55

Také Tomáš Filippi se dostal ke střele, Hrubce ale neprostřelil.

17:19

První přesilovou hru si zahrají také Bílí Tygři. Milan Doudera rukou přidržel projíždějícího Šmída a už usedl na trestnou lavici.

17:25

Tomáš Filippi se sám chytl vrtačky a šel opravit branku, která opustila nedobrovolně svou pozici.

19:41

Třinečtí také svým soupeřů v početní výhodně nic nedovolili.

První třetina je za námi a domácí Liberec vede 1:0.

První třetina pátého zápasu patřila alespoň podle skóre domácím Bílým Tygrům. Třinečtí oceláři sice začali aktivně, jenže zmrazila je gólová situace z úvodu páté minuty. Martin Ševc famózní přihrávkou vyslal do úniku Radana Lenca a ten se nemýlil. Prosadil se podruhé v řadě. Poté měli dobré šance Kvapil nebo Filippi. Oba celky hrály po jedné přesilovce, jenže prosadit se nedokázaly.

Druhá třetina začala.

20:10

Milan Doudera dnes nepokračuje v utkání, místo něj hraje Marián Adámek. Zkušený obránce má zřejmě zdravotní problém.

21:20

Draveckého nahození se odrazilo od mantinelu před bránu, kde byl volný Marcinko, skákající puk ale za Willa nedostal.

22:14

Oceláři dokázali z čistajasna srovnat. Havlín na modré čáře místo odcouvání vystoupil proti Draveckému. Zkušený slovenský univerzál si jej obhodil a vytvořil tak přečíslení 2 na 1. Dravecký žabkou našel volného Hrňu, který parádně ze vzduchu a ještě bekhendem procedil puk za Willa.

23:10

Ethan Werek dost nevybíravě atakoval v brankovišti Willa, ale překvapivě trest nedostal. Přitom za daleko menší kontakt byl minule vyloučen Jakub Valský.

24:05

Musilova rána byla tečována Marcinkem, puk však bránu Willa těsně minul.

24:22

Skvělé sólo Libora Hudáčka. Slovenský centr si krásně stáhl puk a prohodil jej mezi nohama Husáka. Zakončení se pak ale příliš nepovedlo.

24:22

Problémy v liberecké Home Credit Areně. Vypadla elektřina, nejel asi víc jak minutu čas na kostce, vypadl dokonce i přenos České televize. Zápas by měl být ale stopován i na ručních stopkách.

26:15

Stále čekáme, až se v liberecké hale rozjede elektrotechnika a naskočí veškeré komponenty důležité k pokračování utkání. Nový čas tedy je 26:15.

27:57

Dobrá akce Liberce, Birner našel Filippiho, ten však z dobré pozice těsně minul Hrubcovu ránu. Třinecký gólman ale musel za pár vteřin zasahovat po ráně Ševce od modré čáry.

28:24

Výborné střídání čtvrté liberecké řady, která nedovolila unavené obraně Třince vystřídat. Trio Ordoš - Redenbach - Vlach ale nedokázalo svou převahu zúročit střelecky.

31:56

Zajímavé momenty na obou stranách. Liberečtí uzamkli soupeře v obranném pásmu, ale k ohrožení brány se nedostali. Následně byl k zemi poslán Kvapil a z brejku Dravecký otestoval Willovu pozornost Dravecký.

33:00

Do dobré střelecké pozice se dostal Ethan Werek, ale z pravého kruhu zápěstím nedokázal výborně vyjetého Willa překonat.

34:08

Werek se pokoušel z otočky pálit z dobré pozice, ale kotouč vyletěl do ochranné sítě po teči Filippiho hokejky.

35:46

Hudáček s Kvapilem si až příliš dávali přednost a ani jeden z nich z nadějné akce nevypálil.

36:37

Vlach úplně nehlídaný na levé straně, jenže jeho pokus z vrcholu levého kruhu Hrubec dokázal pokrýt.

36:38

Vzájemné vyloučení Musila a Vlacha, dvou hodně aktivních bijců. Oba dostali dvouminutový trest a hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

37:22

Příliš mnoho hráčů z třinecké strany a Liberec tak budu moct hrát přesilovku 4 na 3. Trest za lavičku odpyká Ethan Werek.

37:36

Libereckým konečně v této sérii vyšla přesilová hra. Výhodu 4 na 3 Bílí Tygři využili hodně rychle. Kvapil poslal přihrávku Birnerovi na hranici brankové čáry. Zkušený křídelník si vyjel před bránu, kde ho nikdo neatakoval a bekhendem zavěsil nad Hrubcovu lapačku puk do horního rohu.

38:50

Vůbec nevypadal dobře klíčový bek Liberec Ladislav Šmíd, který odjel na střídačku s bolestivou grimasou.

39:28

Přesilovku si zahraje ale také Třinec, i když ji rozdělí přestávka. Petr Kolmann vrazil na hrazení Adamského a obdržel trest na 2+10 minut.

Druhá třetina skončila, Třinec půl minuty v přesilovce zatím nevyužil, Hrňa zkoušel pálit a dorážel Marcinko, Will ale zůstal pozorný.

Druhá třetina nabídla mnoho zajímavých momentů. Třinec dokázal po dvou minutách srovnat, když chybu Havlína z přečíslení využil skvělou ranou ze vzduchu Erik Hrňa. Oceláře ale skolila zpět na zem chyba při střídání. Při hře 4 na 4 někdo z třineckých hráčů vjel na led v době, kdy neměl a Liberec převahu 4 proti 3 využil díky skvělé práci Michala Birnera. Před třetí části tak Bílí Tygři vedou 2:1.

Třetí část začala, Třinec bude mít ještě skoro minutu a půl přesilovku.

40:20

Rothovo nahození tečoval Marcinko, levý beton Willa ale zasáhl včas.

40:51

Jaroslav Vlach podrazil Erika Hrňu a nabídl tak Třinci přesilovku 5 na 3. Tu budou hrát asi 36 vteřin.

41:17

Vrána hledal Růžičku před odkrytou bránou, ale šla snajprovi Třince na brusli. Následně Hrňovu ránu tečoval Šmíd do ochranné sítě.

41:38

Liberec už je ve čtyřech.

42:12

Růžička kroužil a vymýšlel, co mohl, ale nevymyslel vůbec nic. Navíc jeho pas zachytil Birner a vyhodil.

42:51

Bílí Tygři přežili v této sérii další oslabení tří proti pěti. A to opravdu bravurně.

43:16

Šmíd oplácel Werekovi a vysloužil si trest na dvě minuty. Mezitím hráči Liberce neslyšeli a dali branku. Fanoušci tak nyní pískají. Nic to ale nemění na tom, že Třinec bude moct hrát další přesilovou hru.

43:52

Jenže početní výhoda Ocelářů končí. Erik Hrňa nedovoleně bránil v jízdě za pukem Radanu Lencovi. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

45:27

Liberec mohl hrát půl minuty přesilovku a dobrou šanci měl Filippi z úhlu po žabičce Hudáčka.

45:57

Ke střele se dostal také Krenželok, i jeho pokus ale Hrubec vyrazil.

46:59

Zakázané uvolnění Liberce, který zůstal na pár vteřin uvězněn ve vlastním pásmu.

48:11

Kvapil vybídl Filippiho ke střele, tomu ale rána příliš nevyšla a Hrubec s přehledem puk vyrazil do bezpečí.

49:00

Dravecký zůstal úplně volný před bránou Liberce, jenže kotouč nezklidnil a nedokázal zakončit.

49:42

Třinec opět zvýšil intenzitu, snaha o vyrovnání je stále větší a větší.

52:13

Uplynulo hodně času, Liberec stále hájí svůj těsný náskok.

52:50

Třinec se dočkal vyrovnání. Rothova rána rozhodila obranu Liberce, Šmíd navíc upadl, takže Růžička našel před bránu úplně volného Wereka a kanadský útočník neměl problém se zakončením do odkryté brány.

54:35

Tomáš Marcinko vyhodil puk mimo hřiště a dostal dvě minuty za zdržování hry. Dobrá šanci pro Liberec opět jít do vedení.

54:42

Kvapilova rána byla zablokována, Filippiho dorážku Hrubec poté zvládl zachytit.

55:20

Kvapil opět pálil z úhlu, trefil však boční síť.

56:40

Třinec už v plném počtu, Liberec tlačil v přesilové hře, ale branky se nedočkal.

56:43

Ordoš pálil po vyhraném buly Redenbacha, bránu ale netrefil.

57:49

Lencovu ránu zpomalil Gernát a Hrubec pak měl snadnou pozici.

58:22

Liberec chce rozhodnout v základní hrací době. Obrovská šance Valského, který čekal až příliš dlouho a poté vyslal nedůrazný puk směrem na Hrubce.

59:00

Vlach se dostal ke střele z vrcholku kruhů, ale na Hrubce také nevyzrál. Přesto sympatické počánání Bílých Tygrů v závěru základní hrací doby.

Tlak Liberce v závěru základní hrací doby nic nepřinesl a my tak půjdeme do prodloužení.

Už podruhé v řadě půjdeme do prodloužení. A opět to Třinec neuvěřitelně ubojoval, jelikož dnes byl snad poprvé Liberec lepším týmem. Jedna situace je ale stála vítězství. Po srovnání Wereka byli domácí ještě aktivnější a měli několik velkých šancí, nedokázali však Šimona Hrubce překonat. Po přestávce tak budeme pokračovat v prodloužení. Od pátého utkání navíc nebudou žádné nájezdy, bude se tedy hrát, dokud nepadne branka.

Prodloužení začalo.

60:37

Bílí Tygři jsou opět aktivnější, chtějí vyhrát. Filippi i Lenc stříleli na bránu Třince, branky se však nedočkali.

60:37

62:40

Růžička chtěl bekhendem poslat přihrávku Werekovi před prázdnou bránu, jenže upadl a jeho pas neměl razanci.

65:20

Je to nyní velká bitva odehrávající se především ve středním pásmu.

67:08

Will musel zasahovat po ráně Michala Kovařčíka, hokejkou ale vytlačil puk do ochranné sítě.

67:32

Adamského rána z pravé strany se odrazila na druhou stranu pásma k Ciencalovi, ten však bránu netrefil.

68:46

Důležitý moment prodloužení. Martin Růžička podrazil Jaroslava Vlacha a oslabil svůj tým. Přesilová hra pro Liberec.

69:42

Filippi pálil z první z pravého kruhu, jenže Hrubce nepropálil.

70:46

Třinec přežil důležité oslabení, Marek Kvapil se svými spoluhráči ale stále tlačí.

71:30

Liberec měl velký tlak, ale branku vsítit nedokázal. Celé dvě minuty zůstal na ledě Marek Kvapil, ale ani on nic nevymyslel.

74:30

Liberec měl obrovský tlak, ale nedokázal se dostat do zakončení.

74:40

Třinec špatně střídal, ale Liberec toho nevyužil. Jelínek místo přihrávky Zacharovi pálil z úhlu sám, bránu Hrubce ale těsně minul. Obrovská možnost domácích rozhodnout.

77:15

Liberec je stále lepší v útočném pásmu, drží puk, u všeho je dřív a nedovolí Třinci vyhodit puk. Nakonec pálil Birner, Hrubec ale i přes clonu se štěstím zasáhl.

78:20

Petr Jelínek po obrovské chybě zůstal sám před Hrubcem, ale bekhendem zametl puk těsně mimo.

První prodloužení nerozhodlo, ani 80 minut nerozhodlo. Liberec byl v prodloužení lepší, aktivnější, měl i přesilovou a dost možností, rozhodnout ale nedokázal. Po další osmnáctiminutové pauze nás bude čekat dalších dvacet minut.

Druhé prodloužení je tady, o vítězi stále není jasno.

80:48

Hudáček po předávce od Kvapila zkoušel z dálky pálit, bránu Třince však netrefil.

81:52

Ondřej Kovařčík projel přes půl hřiště, z úhlu odrazil puk od Willa až ke Chmielewskemu, jeho ránu ale zablokoval jeden z obránců Liberce.

82:57

Vrána i Gernát pálili z dobrých pozic, vítězný gól si dnes ale dává na čas.

86:11

Je rozhodnuto po více než 86 minutách hry. Michal Kovařčík přenechal puk Chmielewskemu, jeho pokus se odrazil od zadního plexiskla zpět před bránu, kde byl jako první Ondřej Kovařčík a ten rozhodl 5. finále.

Toto byla neskutečná bitva. Až 7. minuta druhého prodloužení musela rozhodnout o vítězi 5. finále. Liberec v utkání dvakrát vedl, v prvním prodloužení doslova mačkal Třinec v obranném pásmu, ale nevedlo to k brance. Očekávalo se, že takto dlouhý zápas může rozhodnout šťastný odraz a přesně to se stalo. Od mantinelu se odrazil kotouč k Ondřeji Kovařčíkovi a ten rozhodl. Třinec vede tedy 3:2 na zápas, potřetí v sérii vede a na domácím ledě bude mít šanci získat titul. Liberec naopak na pokraji porážky, bude se chtít ale domů vrátit k 7. zápasu.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního večera.