• 37:36 Birner (Kvapil, (Ševc)
  • 22:14 Hrňa (Dravecký)
  • 52:50 Werek (Růžička, Roth)
  • 86:11 O. Kovařčík (Chmielewski, M. Kovařčík)

Dobrý den, vítejte u online přenosu 5. finále hokejové Tipsport Extraligy mezi Libercem a Třincem. Zápas začíná v 17:00.

Finále hokejové extraligy nabírá na obrátkách. Dnes nás totiž čeká už páté pokračování této napínavé a vyrovnané série. Stav je po čtyřech kláních nerozhodný 2:2. Dnes to tedy bude hodně důležité utkání, možná rovnou klíčové. Zatím totiž platí pravidlo, že kdo za stavu 2:2 vyhrál páté utkání, stal se následně i mistrem. Lepší výchozí pozici má zřejmě Liberec, který bude dnes i případné sedmé finále hrát na domácím ledě. Jenže domácí prostředí není zatím až takovou výhodou. Oba celky totiž ve finále jednou doma vyhrály a jednou prohrály.

Bílí Tygři v sérii ale ještě nevedli. Ztratili doma po vyrovnané bitvě první finále poměrem 1:2. Poté ale v druhém utkání zabrali a především díky dvěma brankám krátce po sobě vyhráli 3:1. Od třetího utkání se hrálo v třinecké Werk Areně. První z domácích zápasů dokázali Oceláři otočit ve svůj prospěch a vyhráli 4:1. Čtvrtý zápas jako jediný zatím došel do prodloužení. V první části nebyl Severočechům uznán gól, poté neproměnili trestné střílení a o své vedení přišli dvě minuty před koncem. V prodloužení přišlo přísné vyloučení Jelínka, nic z toho ale Tygry nepoložilo a po ráně Havlína slavili srovnání na 2:2. Vyrovnat se s negativními emocemi ale nebylo jednoduché.

Finále je plné emocí, napětí na obou stranách se zvyšuje. Na konci třetího utkání přišly na řadu také pěstní potyčky, do kterých se zapojili Vlach s Dohertym z liberecké strany a Werek s Marcinkem z třinecké. Plno emocí bylo i ve čtvrtém zápase. Neuznaný gól a následně přísné vyloučení hodně zamávalo nervy libereckých hráčů, činil se především známý bouřlivák Martin Ševc. Své přidal po zápase i trenér Filip Pešán, který si rýpl do Petra Vrány. Podle něj měl třinecký útočník v prodloužení přiznat, že Jelínka nefauloval. Na to reagoval i domácí kouč Varaďa, který má prý mnoho materiálu proti Bílým Tygrům. Čeká se tak tuhá bitva. K sérii se vyjádřil i zkušený kouč Vladimír Vůjtek.

Asi největší oporou Liberce je ve finálové sérii brankář Roman Will. Ten chytá výborně a měl v utkáních tři a čtyři daleko více práce než jeho protějšek na druhé straně Šimon Hrubec. Liberecký gólman měl ale smíšené pocity. I když lapil 33 střel, dvě minuty před koncem dostal laciný gól zpoza brankové čáry, díky němuž přišli Bílí Tygři o vedení a museli jít do prodloužení. V něm ale v oslabení opět Will bránu uhlídal a mohl se zaslouženě radovat.

Právě Roman Will bude opět strážit bránu Bílých Tygrů. Ti po vítězném utkání udělali jednu jedinou změnu, Do sestavy se vrací Petr Kolmann, ten nahrazuje Matěje Stříteského.

Třinečí Oceláři byli nuceni udělat pár změn v sestavě. Kvůli zranění chybí zkušený centr Jiří Polanský. Toho v centru 3. formace nahradí David Ciencala, na jeho křídlech budou Adamský se Svačinou. Vladimír Dravecký bude dnes hrát v levém křídle druhé formace s Marcinkem a Hrňou. Ethan Werek se přesunul do 4. řady k bratrům Kovaříčkovým, sedmým obráncem je Adámek.

Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše, po české hymně utkání začne.

5. finále bylo zahájeno.

0:47

Oceláři dobře napadají, Ševc chtěl překonat napadající hráče, jenže přihrávka mu nevyšla a vyhodil tak na zakázané uvolnění.

1:55

Šmídovo nahození tečoval Zachar a Hrubec měl co dělat, aby puk uklidil ve své výstroji.

3:40

První třinecká formace se usadila v útočném pásmu, jenže k ohrožení Willa se nedostala.

4:03

Radan Lenc se v play-off střelecky trápil, jenže podruhé v řadě otevírá skóre. Ševc poslal zpoza vlastní brány famózní přihrávku Lencovi do brejku. Rychlý útočník nechal za sebou celou třineckou obranu a nádherně zápěstím trefil prostor nad lapačku Hrubce.

4:50

V další šanci domácí Kvapil, když ho pěkně mezi kruhy našel Hudáček, ale v play-off to Kvapilovi příliš nelepí. Jen provětral betony Hrubce.

6:10

Také čtvrtá řada Bílých Tygrů nadělala problémy třinecké obraně. Po brance Lence se liberecký tým dostal na koně a zvýšit mohl Vlach, Hrubec ale stále drží svůj tým na jednogólové ztrátě.

7:46

Třinečtí budou mít možnost na srovnání. Šmíd totiž v obranném pásmu podrazil Svačinu a nabídl Ocelářům přesilovku.

9:10

Liberec se skvěle brání v oslabení, čemuž pomohla i práce Romana Willa, který hokejkou odpálil puk směrem ke svému obránci a ten vyhodil.

9:36

Martin Ševc je dnes u všeho podstatného, tentokrát příkladně zablokoval střelu Martina Růžičky z levého kruhu.