Liga mistrů • Semifinále (odvety) • 17:00

Třinec vs. Jyväskylä 4:3 s.n., Växjö vs. Liberec 6:1

Třinec – Jyväskylä 4:3 po s.n., Växjö – Liberec 6:1

Dobrý den, vítejte u souhrnného online přenosu z odvetných duelů semifinále Ligy mistrů. Zápas mezi Třincem a Jyväskylä začíná v 17:00, Växjö přivítá Liberec od 18:30.

Oceláři Třinec - Jyväskylä

Nejdříve začne utkání mezi Třincem a Jyväskylou. Oceláři potřebují v bitvě o účast ve finále porazit soupeře z Finska alespoň o dvě branky, protože v úvodním zápase podlehli Jyväskyle 2:4.

Vaxjö Lakers - Bílí Tygři Liberec

Po remíze 1:1 na ledě libereckého areny se odveta semifinále hokejové Ligy mistrů stěhuje do Švédska. Domácím týmem budou Vaxjö Lakers. Tým z jižní části Švédska má ve svém středu zkušené hráče jako například medailistu z mistrovství světa Daniela Rahimiho nebo bývalého brankáře Edmontonu či Anaheimu Viktora Fastha.

Třinec - Jyväskylä
Třinec za sebou má rozcvičku, start utkání se blíží.

Poprvé v historii novodobé hokejové Ligy mistrů proti sobě mohou stanout dva české týmy. Třinec je ale postupu poměrně vzdálený, vzhledem k prvním zápasům je postupu o kousek blíž Liberec.

První utkání rozhodla druhá třetina, ve které Třinec ztratil vedení 1:0, když se soupeř čtyřikrát prosadil.

Sestavy v zápase Třinec - Jyväskylä
Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Kovář, Musil, Jank - Rákos, Marcinko, Růžička - Dravecký, Vlach, Chmielewski - Adamský, Polanský, Svačina - Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Hrňa.

JYP Jyväskylä: Olkinuora (Laurikainen) - Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Lindroos, Yonkman - Nattinen, Immonen, Tuppurainen - Rooba, Hytönen, Louhivaara - Puustinen, Suomela, Turkulainen - Saari, Stråka, Kolehmainen.

TŘI - JYV

00:01 | Zápas začíná!

TŘI - JYV

00:37 | Oceláři mohli jít záhy do vedení, jenže po střele ze strany, kterou brankář Olkinuora pouza vyrazil, trefil Marcinko jen výstroj finského brankáře!

TŘI - JYV

02:07 | GÓL! Třinec jde do vedení! Šance Ocelářů končí brankou. Přihrávku mezi kruhy si našel Martin Růžička, který trefil puk přímo pod horní tyč. Třinec tak začal stíhací jízdu více než úspěšně.

TŘI - JYV

04:48 | K vidění je přesilovka hostů po faulu Musila. Zatím se Třinec brání výtečně. Hrubec nemá téměř žádnou práci.

TŘI - JYV

06:48 | Třinec se bez větších potíží ubránil a hra pokračuje pět na pět.

TŘI - JYV

Takto Martin Růžička na začátku třetí minuty zápasu otevřel skóre.

TŘI - JYV

10:49 | GÓL! Jyväskylä srovnává! Vedení Třince trvalo necelých osm minut. Juuso Vainio bez přípravy trefil z levého kruhu bližší roh branky a raduje se z vyrovnání.

TŘI - JYV

11:27 | Přesilovku si po faulu útočníka Louhivaary zahrají také domácí.

TŘI - JYV

13:27 | Ani Oceláři nebyli v průběhu své přesilové hry příiš nebezpeční a stav zůstává 1:1. Českému týmu tak k postupu stále schází alespoň dvě branky.

TŘI - JYV

16:42 | Opět bude jeden z týmů hrát přesilovku, konkrétně Jyväskylä. Dravecký mezitím usedá na trestnou lavici.

TŘI - JYV

17:36 | GÓL! Jyväskylä otáčí průběh zápasu. Hosté využili přesilovku, trefil se Jarkko Immonen. Na jeho dorážku byl Hrubec krátký. Stav dvojzápasu je už 6:3 pro finský klub.

TŘI - JYV

20:00 | Konec první části v Třinci.

TŘI - JYV

Třinec, stejně jako v prvním zápase, začal lépe a úvodní aktivitu přetavil v branku, o kterou se postaral Růžička, jenže po osmi minutách srovnal hostující Vainio a necelé tři minuty před koncem třetiny otočil vývoj utkání Immonen.

Atmosféra Ligy mistrů v Třinci má grády, všímá si reportér Aktuálně.

TŘI - JYV

20:01 | Druhá třetina začíná.

TŘI - JYV

22:45 | Druhou přesilovku v zápase si zahrají domácí.

TŘI - JYV

25:07 | GÓL! Třinec srovnává! Oceláři živí naději na postup. Opět útočící tým uspěl díky důrazu před brankou, tentokrát se z dorážky prosadil Michal Kovařčík a srovnal na 2:2.

VAX - LIB

Sestavy v zápase Växjö - Liberec

Växjö Lakers: Fasth (Andrén) - Persson, Rahimi, Martinsson, Lundberg A., Högberg, Welch, Bohm - Calof, Shinnimin, Lundberg M. - Pesonen, Pettersson, Kiiskinen - Netterberg, Fröberg, Røndbjerg - Brodecki, Josefsson, Reddox - Carnbäck

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Husa, Derner, Bednář - Bakoš, Jelínek, Krenželok - Lakatoš, Jašek, Ordoš - Král, Bližňák, Psota - Hrabík, Vantuch, Špaček

TŘI - JYV

28:33 | Další početní výhoda pro domácí. Předchozí dvě nevyužili.

TŘI - JYV

31:58 | Třinec mohl jít před chvílí do vedení, za obranou se zjevil Michal Kovařčík, jenže svou druhou branku v zápase nepřidal. Olkinuora udržel puk, i s kouskem štěstí, před brankovou čarou.

TŘI - JYV

33:16 | Po faulu na Chmielewského má Třinec k dispozici už čtvrtou přesilovku. Předchozí tři nevyužil.

TŘI - JYV

36:33 | Třinec přesilovku nevyužil, naopak hrozil soupeř. Střela z blízkosti brány ale zamířila nad.

VAX - LIB

00:01 | Začíná také druhé semifinále mezi švédským Växjö a Libercem. První utkání těchto soupeřů skončilo remízou 1:1.

TŘI - JYV

40:00 | Mezitím skončila druhá třetina zápasu v Třinci. Domácí díky trefě Michala Kovařčíka dokázali srovnat vývoj utkání, ve třetí třetině ovšem potřebují vstřelit o dvě branky více než soupeř.

VAX - LIB

2:11 | Jako první hrozili hráči domácího Växjö. Nízkou střelu ale srazili bránící Liberečtí hráči mimo bránu Januse.

VAX - LIB

05:19 | Jako první si přesilovku v dnenším zápase zahraje švédský tým. Po faulu Šmída bude hrát Liberec dvě minuty ve čtyřech.

VAX - LIB

05:50 | GÓL! Växjö jde do vedení! Domácí využili rychle přesilovku a ujali se vedení v zápase. O branku se postaral Elias Pettersson, jehož svižnou střelu mohl přesunující se Janus jen těžko chytat.

VAX - LIB

06:26 | GÓL! Växjö odskakuje do vedení 2:0! Liberec inkasoval podruhé během 36 vteřin. Martin Lundberg přijal přihrávku a neměl moc těžkou pozici, aby překonal Januse.

TŘI - JYV

40:01 | Zápas v Třinci pokračuje třetí třetinou. Domácí potřebují vstřelit dvě branky.

VAX - LIB

08:32 | Švédský tým dostal Liberec hodně pod tlak a Jaroslav Janus musí často zasahovat. Zdá se, že na Tygry špatný začátek dolehl.

TŘI - JYV

44:01 | Naopak v Třinci tlačí český tým, Oceláři v úvodních minutách třetí části začali náporem, ale ten zatím ke kýžené brance nevedl.

VAX - LIB

12:58 | Reddox mohl přidat třetí branku Växjö a srazit Tygry do kolen, ale zazvonil pouze na břevno za Janusem. Liberci se zatím vůbec nedaří dostat do zápasu.

VAX - LIB

15:35 | GÓL! Naděje Liberce na postup se rozplývají už v první třetině! Växjö jde v 16. minutě do vedení už 3:0. Linus Fröberg neměl po odrazu puku před Janusem příliš složitou pozici a rozvlnil síť.

TŘI - JYV

47:50 | GÓL! Třinec se prosadil a má více než 12 minut na vstřelení další branky. Nenápadnou střelu tečoval připravený David Musil. To znamená, že stav utkání je 3:2 pro Třinec, v celkovém součtu 5:6 z pohledu českého týmu.

TŘI - JYV

47:50 | Hosté si v Třinci berou oddechový čas.

TŘI - JYP

49:00 | Kovářova rána trefila tyč, Třinec byl blízko důležité brance.

VAX - LIB

20:00 | Ve Švédsku mezitím skončila první třetina, ve které se Liberci vůbec nedařilo. Domácí po chybách v defenzivě hostů vstřelili tři branky.

TŘI - JYV

50:56 | GÓL! Třinec posílá zápas do prodloužení! Alespoň prozatím. Skóre za oba zápasy je totiž 6:6. Ondřej Kovařčík dostal puk z rohu na hokejku, vytáhl jej nalevo a pod přesouvajícím se brankářem zasunul do brány!

VAX - LIB

20:01 | Ve Švédsku začíná druhá třetina za stavu 3:0 pro domácí Lakers.

TŘI - JYV

60:00 | Naopak základní hrací doba ve Werk Areně je u konce. O postupujícím rozhodne prodloužení a případně nájezdy.

VAX - LIB

21:40 | GÓL! Växjo se ujímá vedení 4:0! Liberec má nejspíš po nadějích. Zkraje druhé části inkasoval čtvrtou branku. Tuomas Kiiskinen propálil Januse.

TŘI - JYV

60:01 | Prodloužení v Třinci začíná.

TŘI - JYV

61:02 | V Třinci se teď hraje nahoru dolů, ale vyloženou šanci si zatím v prodloužení nikdo nevypracoval.

TŘI - JYV

64:55 | Puustinen minul z poměrně dobré pozice branku, Třinec je v prodloužení mírně horším týmem.

TŘI - JYV

66:12 | Více než polovina prodloužení v Třinci uplynula, ale vyloženou brankovou příležitost si zatím žádný z týmů nepřipravil.

TŘI - JYV

68:41 | Do konce prodloužení zbývá jen něco přes minutu a stav je stále 4:2 pro Třinec, blíží se samostatné nájezdy.

TŘI - JYV

70:00 | Prodloužení v Třinci skončilo, následovat budou samostatné nájezdy!

TŘI - JYV

O vítězi rozhodnou až samostatné nájezdy.