3:4
Slovan Bratislava
1. Klepiš (Nakládal), 27. Klepiš, 40. Rachůnek (Klepiš, Nakládal)
6. Bakoš (Miklík), 8. Olvecký (Mikuš), 15. Bližňák (Miklík), 24. Kytnár (Sersen)

Vítejte u online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi HC Lev Praha a Slovanem Bratislava. Třetí federální derby této sezony KHL začíná v úterý v 19:00.

I když se útočník Slovanu Roman Kukumberg (v černém) právě teď ocitnul na zemi, právě on byl autorem vítězné branky. | Foto: TASR - Michal Svítok

Do Prahy se chystá podle informací Aktuálně.sk zhruba 10 tisíc fanoušků Slovanu. Mohl by tak padnout "lví" rekord v návštěvnosti. K tomu, aby jej Lev vylepšil, potřebuje v hledišti nejmodernější haly v Evropě více než 16 317 diváků.

Lev dnes nasadí do hry nové posily. Jsou jimi finský bek Sami Lepistö, Švéd Richard Gynge a Lotyš Aleksandrs Niživijs.

Slovan do Prahy přicestoval i s rebelem Ľubomírem Višňovským, který se odmítl vrátit do NHL a hrát za New York Islanders (čtěte ZDE), a obráncem Tomášem Mojžíšem, který zamířil do Slovanu těsně před dnešním šlágrem. Do té doby byl hráčem Lva.

Obránce Slovanu Ľubomír Višňovský leží na zemi po tvrdém zákroku Michala Řepíka ze Lva Praha. | Foto: TASR - Michal Svítok

"Nevím, jestli nastoupím hned v Praze proti svým bývalým spoluhráčům, ale já doufám, že ano. Budu mít obrovskou motivaci," vzkázal do Prahy bývalý reprezentační bek.

Hokejista Tomáš Mojžíš v přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. | Foto: Lenka Rybaříková

Oba soupeře dělí v tabulce Západní konference soutěže tři body. Pokud Lev vyhraje v základní hrací době, posune se před Slovan na šesté místo.

Sestava Slovanu Bratislava: Janus – Sigalet, Sersen, Švarný, Mojžíš, Tabaček, Trška, Ďatelinka - Bakoš, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič -Mikúš, Ölvecký, Daňo - Kudrna, Kytnár, Kukumberg.

Sestava Lvu Praha: Pöpperle - Nakládal, Němec, Krejčík, Mikuš, Oystrick, Porseland, Hunkes - Danielsson, Christensen, Novotný - Klepiš, Vrána, Rachůnek - Surový, Karamnov, Hossa - Cipulis, Cingel, Řepík.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí měli hned při první střídání velkou šanci! Před brankou zůstal osamocený Danielsson, avšak z první pálil vysoko nad.

1.

Druhé střídání už gól přineslo, Lev vede 1:0! Po závaru před brankou vystřelil Jakub KLEPIŠ, brankář hostí vyrazil zpět k němu a čeký útočník neměl problém zakončit do prázdné branky.

2.

První kloudná akce hostí skončila už ve středním pásmu, kde si útočníci nedokázali přesně přihrát.

3.

Lev je zatím lepší, jeho hráči výborně bruslí. Další tlak ale k šanci nevedl.

4.

Ránu domácího Niživijse vyrazil betonem brankář Slovanu Janus.

5.

Střela Cingela se k brance nedostala, zblokovali ji obránci.

6.

Slovan srovnává na 1:1! Krásnou akci předvedl BAKOŠ, který se vřítil do útočné třetiny, zasekl si puk do středu kluziště a dokonalou ranou vymetl růžek Štěpánkovy branky.

6.

Navrch teď mají tisíce slovenských fanoušků, kteří volají: Slovan, Slovan!

8.

A je to 1:2, bratislavský tým otáčí skóre utkání! Hosté si vytvořili v útočném pásmu výrazný tlak, který dorážkou zúročil Peter OLVECKÝ.

Hokejisté Lva Praha Jiří Novotný a Nathan Oystrick dohánějí Michala Vondrku v utkání KHL 2012/13 proti Slovanu Bratislava. | Foto: CPA - Eduard Erben
9.

Slovan bude hrát přesilovku, vyloučen je nováček Gynge.

10.

Štěpánek vyrazil střelu Tabačka, jinak se Lev brání výtečně.

11.

Domácí jsou v plném počtu, Gynge je na ledě.

12.

Hossa nadělal v hostující obraně pořádný vítr, ke kloudnému zakončení se ovšem nedostal.

12.

Na druhé straně pálil Tabaček, Štěpánek puk vyrazil až do ochranné sítě.

13.

Slovan je jasně lepší. Z ideální pozice pálil z voleje Bartovič, Štěpánek si připisuje další zákrok.

13.

Z protiútoku mohl zahrozit Klepiš, ale nezpracoval puk.

15.

Logické vyustění herní převahy Slovanu - 1:3! Miklík vypálil z pravého kruhu, kotouč zůstal nekrytý za Štěpánkem a za čáru ho dorazil dojíždějící Mario BLIŽŇÁK.

16.

Domácí fanoušci jsou zaskočeni, naopak ti hostující teď vytváří Slovan v Praze takřka domácí atmosféru.

18.

Po nudnější pasáži přišla velká chyba Nakládala, který netrefil puk na vlastní modré čáře. Do šance se dostal Kukumberg, vše ale zachránil brankář Štěpánek.

19.

Pěknou samostatnou akci předvedl Klepiš, ale jeho střela nemohla Januse vystrašit. Poté ještě hostující obrana zblokovala střelu Krejčíka.

20.

Na druhé straně zkrotil Štěpánek nebezpečnou střelu bývalého spoluhráče Mojžíše.

20.

Kapitán Lva Novotný se probil přes dvojici obránců až před Januse, ten však jeho plácnutí do puku chytil do výstroje.

20.

Čtyři vteřiny před koncem první třetiny jdou domácí do čtyř. Gynge fauloval ve velké šanci Kukumberga a dostává dvě minuty.

První třetina skončila.

Federální derby zatím jasně pro slovenského rivala! Lev sice začal dobře a úvodní aktivitu přetavil hned v 1. minutě v branku Klepiše. Jenže hosté se nesesypali, brzy vyrovnali hru i skóre - zásluhou Bakoše - a poté už jasně dominovali. Trefili se ještě Olvecký a Bližňák, hosté tak vedou po první dvacetiminutovce 3:1.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Domácí pokračují v oslabení.

22.

Přesilová hra Slovanu není příliš nebezpečná, domácí se v pohodě brání.

22.

Lev je v plném počtu.

23.

Janus zlikvidoval lapačkou pěkný pokus kapitána Novotného.

23.

Na druhé straně ve velké šanci Daňo. Štěpánek musel jeho příležitost likvidovat nadvakrát.

24.

To už vypadá na debakl, Lev prohrává 1:4! Od modré čáry napřáhl Sersen a jeho ránu před Štěpánkem ještě šikovně tečoval Milan KYTNÁR.

27.

Lev ještě vykřesává jiskru naděje - stav je 2:4! Druhý gól v dnešním utkání dává Jakub KLEPIŠ, k němuž se odrazil puk do ideálního prostoru mezi kruhy.

Kde to vřelo, tam nesměli chybět ostří hoši pražského Lva Jakub Klepiš (21) a Juraj Mikuš (66). | Foto: Eduard Erben
27.

To přesně domácí potřebovali. Najednou mají síly bruslit a bojovat. Hosté se nestačí otáčet.

28.

Během krátké chvíle pálili Novotný a Danielsson. Janus nemusel zasahovat, puk je v ochranné síti.

29.

Janus si připsal zákrok po střele beka Němce.

30.

Po čase jde do útoku také Slovan. A hned je z toho nebezpečná střela. Štěpánek Švarného pokus dobře viděl a zasáhl.

31.

Klepiš hraje výborně. U mantinelu zamotal dva protihráče a připravoval dobrou šanci pro svůj tým. Ale obránci Slovanu nakonec vyhodili puk.

31.

Ovšem vzápětí mohl dát Slovan pátý gól! Bližňákovu ránu vyrazil Štěpánek jen k Miklíkovi, který trefil tyč domácí branky!

32.

Ve druhé třetině se hraje opravdu světový hokej. Hra nahoru dolů, spousta šancí, velké nasazení.

33.

Hunkes trochu zaváhal při rozehrávce zpoza branky, nakonec ale situaci zvládl.

34.

První přesilovka pro Lev Praha. Vyloučen je hostující Olvecký.

34.

Přesilovkovou kombinaci zakončoval střelou od modré Lepistö, ale Janus vyrazil puk do rohu.

34.

Janus opět úspěšný, tentokrát proti nebezpečné střele Novotného.

35.

Slovan dvakrát za sebou vyhazuje. Lvu se teď nedaří usadit se v útočném pásmu.

35.

Sigaletovu přihrávku zpracoval Bartovič a ohrozil domácí branku i v oslabení.

36.

Hosté už hrají v pěti.

36.

Hosté se ubránili a nyní v pěti na obou stranách přebírají inicitativu.

37.

Novotný se svými spoluhráči rozpoutal před Janusem peklo, které dokonce skončilo gólem. Ten ale nemohl být uznán, protože již předtím zazněla píšťalka hlavního rozhodčího.

38.

Agilní Miklík pronikl přes modrou čáru a pohotově pálil. Štěpánek si s jeho střelou mířenou mezi betony hravě poradil.

38.

Více se teď hraje v obranné třetině domácích, Lev ovšem podniká nebezpečné rychlé protiútoky.

38.

Hossa vypálil tvrdým golfákem od modré. Těsně minul.

40.

Lev dává gól a už prohrává pouze 3:4! Střelcem gólu je Tomáš RACHUNEK. Útočník najel do útočného pásma a propálil všechny projíždějící hráče včetně brankáře Januse.

...gratuloval mu také spoluhráč z útoku Vitalij Karamnov.
...gratuloval mu také spoluhráč z útoku Vitalij Karamnov. | Foto: Eduard Erben
40.

Vzápětí je tu komplikace. Dvouminutový trest obdržel Danielsson.

Druhá třetina skončila.

Druhá třetina přinesla parádní hokej plný šancí a osobních soubojů. Slovan šel nejprve do vedení 4:1, jenže Lev dokázal takřka beznadějný stav snížit na rozdíl jediné branky. Hrdinou domácích je zatím Jakub Klepiš, autor dvou branek a jedné asistence. Třetí část hry bude hodně zajímavá, máme se na co těšit.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Domácí čeká ještě minutu a půl dlouhé oslabení.

41.

Beton Jakuba Štěpánka zastavil střelu hostujícího Sersena od modré čáry.

42.

Hokejisté Lva jsou v plném počtu.

43.

Po rychlé akci domácích raději podržel puk v lapačce brankář Slovanu Janus.

44.

Janus znovu přerušuje hru, tentokrát po akci Gyngeho.

44.

Skvělý obranný zákrok Nakládala, který překazil Sersenovi na poslední chvíli vyloženou šanci!

45.

Do třetice buly před brankou Slovanu. Tentokrát Janus vyrážel do ochranné sítě.

46.

Hosté raději zahráli na zakázané uvolnění. Lev se ve třetí třetině usazuje před brankou Slovanu.

46.

Hostující brankář měl problémy se střelou Danielssona, tragické následky pro Slovan však akce neměla.

47.

Klepiš v nadějné šanci na vyrovnání a hattrick! Jenže střela mu nevyšla, kotouč letěl výrazně výš, než je horní tyčka.

48.

Vrána se ocitl sám před brankou Slovanu, jenže v klíčové chvíli mi puk přeskočil hůl.

50.

Danielsson viděl před brankou osamoceného Vránu, přihrávka ale neprošla.

50.

Tlak Slovanu musel za cenu faulu přerušit domácí kapitán Novotný. Hosté mají přesilovku.

51.

Švarného ránu od modré zpacifikoval pozorný Štěpánek.

51.

Cipulis odvedl Lvu vynikající práci. V oslabení sebral puk soupeři a vyvezl ho až do útočného pásma. Ušetřil tak cenné vteřiny.

52.

Novotný skáče na led, další oslabení Lev přečkal bez úhony.

52.

Klepiš nezpracoval puk a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

53.

Pořadatel ohlásil počet diváků. Rekord překonán nebyl, cestu na derby si dnes našlo 15 543 fanoušků.

53.

Lev bude hrát v početní výhodě! Za podražení je vyloučen Mojžíš.

54.

Přesilovka se domácím zatím nedaří. Teď jejich rozjezd zastavil ofsajd.

54.

Slovan vyhazuje, už jen půl minuty z přesilové hry.

54.

A další útočný nezdar Lva.

55.

Hosté už jsou na ledě v pěti.

56.

Slovan se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění. Čas pro domácí se ale krátí.

56.

Třetí útok Hossa, Karamnov, Niživijs roztočil v útočné třetině pěkný kolotoč. Nicméně zakončení žádné.

57.

Lvi se znovu sami vystavili do ofsajdu, na závěrečný tlak si tak musejí počkat.

58.

Hudáček řešil samostatný nájezd na Štěpánka ukvapenou střelou. Český brankář situaci snadno vyřešil.

58.

Dvě minuty a 40 vteřin před koncem má Lev velkou šanci. Hudáček je vyloučen za hru vysokou holí.

59.

Štěpánek vystartoval na střídačku. Lev hraje v šesti proti čtyřem.

59.

Lepistö ve dvou velkých šancích! Dvakrát zasáhl Janus!

60.

Poslední minuta.

60.

Další dorážku z bezprostřední blízkosti zlikvidoval hostující brankář!

60.

Dvanáct vteřin do konce, vhazuje se před brankou Slovanu.

Utkání skončilo.

Také třetí federální derby v hokejové KHL pro sebe získává Slovan Bratislava. A znovu o jediný gól. Klíčová byla tentokrát už první třetině, v níž Lev sice vedl, ale potom inkasoval tři góly v řadě. I přes veškerou snahu se domácím nepovedlo ztrátu dohnat. Lev soupeře přestřílel 29:22, není mu to ale nic platné. Na Slovan po dnešním utkání ztrácí již šest bodů.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.