Play off KHL • 5. zápas semifinále • 19:00

3:2
Lokomotiv Jaroslavl
11. Řepík (Nakládal, Kapanen), 16. Azevedo PP (Němec), 26. Birner (Řepík, Kapanen)
17. Platt (Redlihs, Kapustin), 37. Platt (Plotnikov, Vasiljev)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 5. zápasu finále Západní konference KHL mezi hokejisty pražského Lva a Lokomotivem Jaroslavl. Utkání začíná ve čtvrtek v 19 hodin.

Lev - Jaroslavl: Vehanen a Němec
Lev - Jaroslavl: Vehanen a Němec | Foto: CPA Eduard Erben

Lev ve čtvrtém zápase série v Jaroslavli nevyužil šanci postoupit do finále Gagarinova poháru, přestože ještě ve třetí třetině vedl. Za stavu 3:1 na zápasy se tak série přesouvá zpět do Prahy.

Zápas dnes budou rozhodovat jako hlavní pánové Roman Gofman a Sergej Ravodin, na čarách jim budou pomáhat pánové Sergej Sivov a Alexandr Šeljanin

Trenér Lva Kari Jalonen dnes vsadil na tyto formace:

Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Jeho protějšek Dave King by měl posílat na led tyto formace:

Sanford – Jakovlev, Kronwall, Višnejvskij, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Gorochov, Sprukts – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Petrov, Redlihs – Konkov, Kartajev, Galimov – Musatov, Kapustin, Černikov.

Oba týmy už jsou na ledě, nyní zazní ruská a po ní česká státní hymna.

1.

Zápas právě začal úvodním vhazováním.

1.

Hned v 1. minutě prověřil Sanforda v brance Jaroslavle Novotný. Ševcova střela z vrcholu kruhů skončila nad brankou.

1.

Na druhé straně pálil Plotnikov, Vehanen ukryl puk do lapačky.

2.

Řepíkova střela ze středu levého kruhu skončila na Sanfordově plastronu.

3.

Vehanen raději přikryl do lapačky Jakovlevovo nahození od modré čáry.

3.

Na druhé straně se protlačil Ridderwall z levé strany až před Sanforda, bekhendem jej však nepřekonal.

4.

První velká šance Lva v zápasu. Thörnberg nabil puk mezi kruhy Sekáčovi, Sanford však puk vykopl špičkou betonu.

4.

Vehanen kryl střelu Platta z mezikruží i jeho následnou dorážku.

5.

První velká šance také na straně Lokomotivu, Kartajev vypálil z mezikruží, Vehanen však puk vyrazil ramenem mimo bránu.

7.

Dvě obrovské šance Lokomotivu na skórování. Po chybě Novotného za vlastní bránou a střele Gorochova z vrcholu kruhů Vehanen vůbec nevěděl, kde má puk, Oystrick jej zachytil hokejkou těsně před brankovou čarou a zkusil puk zasunout pod ležícího Vehanena, puk však vydoloval Averin, před nímž byl už jen klečící Němec, bránu však těsně minul.

10:45

Lev otevírá skóre zápasu - 1:0! Niko Kapanen vybojoval u mantinelu puk, poslal jej na modrou čáru Jakubu Nakládalovi a jeho nahození tečoval mimo dosah Sanforda MICHAL ŘEPÍK.

KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva
KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben
12.

Puk po Vránově vyhození skončilo mezi diváky, vylučovat se však nebude, puk totiž tečoval hráč Lokomotivu.

14.

Lev bude hrát první přesilovku zápasu. Za vysokou hůl byl vyloučen SERGEJ KOŇKOV.

15.

Stejně jako ve čtvrtém zápase si Lokomotiv dokázal vypracovat obrovskou šanci na skórování. Jakovlev projel přes celou délku ledu, pokusil se o forhendovou kličku, Vehanen jej však skvěle vybruslil.

15:31

Lev přesilovku využívá a zvyšuje na 2:0! Po přihrávce Ondřeje Němce udělal JUSTIN AZEVEDO na levém kruhu oblouček, z jeho vrcholu vystřelil přesně k levé Sanfordovy tyči a kanadský kvůli před ním stojícímu Novotnému vůbec nereagoval.

16:51

Lokomotiv však o minutu později snižuje na jednobrankový rozdíl - 2:1! Po parádní přihrávce Mikelise Redlihse zpoza brány se z bezprostřední blízkosti brány Lva trefuje naturalizovaný běloruský útočník GEOFF PLATT přesně pod levou paži Vehanena. Druhou asistenci si připsal Kirill Kapustin.

Lev - Jaroslavl: Thörnberg a Platt
Lev - Jaroslavl: Thörnberg a Platt | Foto: CPA Eduard Erben
20.

Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

První třetina skončila. I když je Jaroslavl stejně jako ve čtvrtém zápase lepším týmem a má více gólových šancí, první třetinu vyhrál Lev. V 11. minutě otevřel skóre tečí těsně před Sanfordem Michal Řepík, v 16. minutě zvýšil jeho náskok v přesilovce Justin Azevedo, ihned po něm však snížil Geoff Platt.

Lev Praha - Vladivostok (Novotný, Ivannikov)
Lev Praha - Vladivostok (Novotný, Ivannikov) | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začala druhá třetina.

21.

Vehanen hokejkou odpálil do bezpečí Plotnikovo nahození od mantinelu.

22.

Oystrickovo nahození tečuje před Sanfordem těsně mimo bránu Sekáč, Němcův pokus od modré skryl Sanford poté do lapačky.

23.

Lokomotiv měl velkou šanci na srovnání skóre. Koňkov si vybruslil mezi kruhy a trefil levou tyč Vehanenovy brány.

24.

Plotnikov se po výjezdu zpoza brány pokusil překonat Vehanena střelou z úhlu, trefil však jen boční síť.

25:56

Lev zvyšuje po rychlém kontru na 3:1 Michal Řepík zavezl po levé straně puk do útočného pásma, našel mezi kruhy zcela volného MICHALA BIRNERA, jehož první střelu vyrazil Sanford před sebe, proti dorážce však už neměl vleže moc šancí zasáhnout. Druhou asistenci si připsal Niko Kapanen.

Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: radost Lva
Hokej, KHL, Lev Praha - Dynamo Moskva: radost Lva | Foto: Aktuálně.cz
28.

Lokomotiv mohl hned vzápětí po inkasovaném gólu opět odpovědět. Musatov však Apalkovovu střelu tečoval těsně mimo levé Vehanenovy tyče.

29.

Gorochovova dělovka od modré skončila těsně nad Vehanenovou bránou.

31.

Střela Apalkova z vrcholu kruhů trefila Vehanena do plastronu.

32.

Sekáč se z pravé strany natlačil až před Sanforda, ten však prostor mezi svými betony včas utěsnil.

33.

Sanford vyrážečkou vytáhl střelu Thörnberga z levého kruhu.

34.

Kubalíkovo bekhendové nahození si Sanford u své levé tyče pohlídal.

35.

Lokomotiv měl další velkou šanci na snížení. Sražený puk se dostal před Averina a ten mohl před Vehanenem zakončovat, obránci Lva se ale naštěstí stihli vrátit a Averina odstavit.

37:05

Lokomotiv snižuje po neskutečném gólu GEOFFA PLATTA - 3:2! To, co nyní viděli diváci v O2 areně nemělo daleko k cirkusovému kousku. Sergej Plotnikov přihrál běloruskému útočníkovi puk před bránu, ten si jej nahodil do vzduchu, hokejkou si jej ještě jednou ve vzduchu posunul a baseballovým úderem puk dopravil za záda zkoprnělého Vehanena. Druhou asistenci si připsal Alexej Vasiljev.

38.

Lokomotiv si navíc hned po vstřeleném gólu zahraje přesilovku. Za sekání je vyloučen TOMÁŠ KUBALÍK.

39.

Koňkovova střela z vrcholu levého kruhu skončila těsně vedle levé Vehanenovy tyče.

40.

Lev se v oslabení ubráněl, Kubalík je zpět na ledě.

Skončila druhá třetina, Lev bude i do třetí části vstupovat s jednogólovým náskokem. Nejprve ve 26. minutě zvýšil náskok Lva Michal Birner, ve 37. minutě však fantastickým kouskem snížil opět Platt. Lev stejně jako ve čtvrtém zápase vstupuje do třetí třetiny s jednogólovým vedením. Podaří se mu na druhý pokus postupový mečbol využít?

41.

Začala třetí třetina.

42.

Sanford raději přidržel Vránovo nahození ze středního pásma v lapačce.

43.

Galimov se pokusil překonat Vehanena z velkého úhlu, finský brankář však prostor u tyče utěsnil.

43.

Lvi jeli ve třech na dva soupeře, Zackrissonovu přihrávku před bránu však vypíchl vracející se Kartajev.

44.

Po Kronwallově nahození od modré se spustila před Vehanenem mela, vylučovat se však nebude.

45.

Thörnberg hledal před Sanfordem volného Vránu, tomu však lepší zakončení znemožnil obránce Višněvskij.

48.

Sanford puk vykopl betonem po Thörbergově bekhendovém pokusu.

49.

Uff. Vehanen se štěstím srazil paží mimo bránu Jakovlevovo nahození od modré čáry.

49.

Petrov se prokličkoval přes celou délku ledu, jeho střela z pravého kruhu však bránu těsně minula.

50.

Vehanen raději přikrývá Holösovo nahození od modré čáry, před ním se pak strhla bitka, vyučovat se však nebude.

51.

Sanford se vytasil parádním zákrokem lapačkou proti střele Thörnberga z levého kruhu.

Dnešní utkání sleduje 9580 diváků.

53.

Lokomotiv má šanci vyrovnat v přesilové hře. Na trestnou lavici míří za podražení právě MARTIN THÖRNBERG.

54.

Holösovu střelu od modré srazil Novotný do ochranné sítě.

55.

Platt vypálil z první ze středu pravého kruhu, Vehanen se však stačil včas přesunout ke své pravé tyči.

55.

Holösova střela od modré skončila těsně mimo pravé Vehanenovy tyče.

55.

Thörnberg je zpět na ledě, Lev se v oslabení ubránil, sehrál jej velmi dobře.

56.

Po Ševcově střele od modré skončila Ridderwallova teč těsně mimo Sanfordovy brány.

57.

Sanford chytá do lapačky Thörnbergovu střelu z mezikruží.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

Trenér Jaroslavli Dave King si minutu a 35 sekund před koncem třetiny bere oddechový čas.

59.

Sanford se vrací do brány, stále se hraje pět na pět.

60.

Hraje se poslední minuta. Sanford odjíždí na střídačku.

Je konec, Lev udržel vedení 3:2 a postupuje do finále Gagarinova poháru, kde se utká s vítězem série Magnitogorsk - Ufa.

Lev zvládl závěr zápasu ve velkém stylu, soupeře nepustil k jediné střele na svou bránu a nyní si užívá zaslouženou děkovačku od diváků.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáží z úvodního zápasu finále Gagarinova poháru se těším na shledanou.