Play off KHL • 2. zápas semifinále • 19:00

2:1
Lokom. Jaroslavl
12. Oystrick PP (Vrána), 39. Zackrisson (Sekáč)
50. Averin PP (Plotnikov, Kronwall)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z 2. zápasu finále Západní konference KHL mezi hokejisty pražského Lva a Lokomotivem Jaroslavl. Utkání začíná v pátek v 19 hodin.

KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva
KHL, Lev Praha - Jekatěrinburg: radost Lva | Foto: CPA Eduard Erben

Lev v prvním zápase série vyhrál ve středu 3:0, a ujal se tak vedení v sérii. Více čtěte ZDE a ZDE.

Lev Praha bojuje o postup do finále Kontinentální hokejové ligy a má k němu zatím blíže než Jaroslavl - obrovské překvapení letošního play off. Lokomotiv postoupil do play off až z osmého místa v Západní konferenci, ale postupně odkrágloval dva největší favority na zisk Gagarinova poháru: nejprve obhájce posledních dvou titulů Dynamo Moskva a pak hvězdami nabitý nejbohatší klub starého kontinentu SKA Petrohrad.

Lev Praha - Záhřeb: Ondřej Němec a Martin Thörnberg
Lev Praha - Záhřeb: Ondřej Němec a Martin Thörnberg | Foto: CPA Eduard Erben

Se Lvem Praha ale Lokomotiv vůbec nezvládl první duel, prohál 0:3 a musí dohánět v sérii ztrátu. I dnes se bude hrát v O2 aréně a dá se očekávat návštěva, která bude atakovat hranici deseti tisíc diváků. Lev Praha si po šoku v Bratislavě, kde musel nuceně odehrát téměř celé druhé kolo play off s Doněckem konečně nemůže na domácí prostředí stěžovat.

Lev

Trenér Lva Kari Jalonen dnes pošle na led tyto formace:

Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal – Ridderwall, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Klepiš.

Jaroslavl

Trenér Lokomotivu Dave King vsadil na tyto formace:

Sanford – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Gorochov, Pašnin, Ljubuškin – Averin, Platt, Plotnikov – Petrov, Apalkov, Galimov – Musatov, Kartajev, Černikov – Konkov, Sprukts, Redlihs.

Rozhodčí

Zápas stejně jako včera bude rozhodovat dvojice hlavních sudích Bulanov a Zacharov, na čarách jim budou pomáhat pánové Michel a Šichanov.

Hráči Lva Praha právě mezi ohnivými efekty nastupují na ledovou plochu O2 areny. Lokomotiv Jaroslavl už dávno stojí na své modré čáře. Právě zazní hymny Ruské federace a České republiky, poté bude druhé finále Západní konference zahájeno.

1.

Utkání právě začalo.

2

Lokomotiv se rozhodl přitlačit Lva okamžitě od úvodního vhazování, dva výborné momenty měl v útočném pásmu Jurij Petrov. Vehanena ale vystrašila především druhá rána, kterou finský gólman vytáhl ven ramenem.

2

Hraje se v paradním tempu. I Lev nepříjemně zahrozil. Nejprve střílel nebezpečně z levého kruhu Sekáč, krátce na to pálil nepřesně i zdruhé strany Řepík.

3

Lev Praha bude hrát přesilovku. EMIL GALIMOV dostává dvě minuty za držení.

3

Kapanen vybídl k ráně Azeveda, jenže ten minul a Lokomotiv posléze dostal puk až za bránu Vehanena.

4

Zbytek přesilovky se ale Lvu absolutně nevydařil, Galimov je na ledě a Lokomotiv hraje v plném počtu.

5

Ondřej Němec pálil od modré s nápřahem až za hlavu, ale minul.

7

Lokomotiv Jaroslavl mohl do vedení! Emil Galimov se neskutečným způsobem protáhl mezi obránci na modré a dostal se až před Vehanena. V plné rychlosti šel do forhendového blafáku, ale finský gólman stihl betonem zasáhnout!

8

Další výborný zákrok Vehanena! Redlihs si před brankovištěm vzal odražený puk a šel znovu do blafáku, Vehanen opět zasáhl chráničem!

8

Zahrozil i Lev, švihem prověřil pozornost hostujícího gólmana Ševc. Hraje se v obrovském tempu.

10

Nakládal neslyšel poklepání hole o led najíždějícího Mataie a zakončil akci od levého mantinelu sám, Sanford jeho střelu viděl a hrudí jí zastavil.

12

Lev Praha bude hrát další přesilovku, JEGOR AVERIN dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

11:36

Lev vede 1:0! Přesilovka využita krásnou kombinací! Vrána křižnou přihrávkou z levé strany našel na levém kruhu NATHANA OYSTRICKA, který si zpracoval puk a přesnou střelou švihem vymetl pavučinky!

14

Riderwall zkusil tečovat nahození Ševce, chyběly mu centimetry.

15

Lvi hrají s velkou chutí, Vrána přenechal mezi kruhy puk Thörnbergovi a Sanford musel vytáhnout další těžký zákrok.

15

Birner střílel s obrovským nápřahem, prudká střela jen těsně minula horní tyč a O2 arena hlasitě zahučela.

17

Přesilovku si na konci první třetiny zahraje i Jaroslavl. Faulován byl Plotnikov a dvě minuty za hákování dostává MARTIN ŠEVC

18

Vehanen vytáhl neskutečný zákrok, když se stačil bleskově přemístit k druhé tyči a zachránit betonem jistý gól! Do téměř prázdné brány střílel Platt.

18.

Na trestnou lavici míří za vzájemnou rozmíšku ONDŘEJ NĚMEC a JANIS SPRUKTS.

19

Lokomotiv sehrál přesilovku výborně a Lev vděčí Vehanenovi. Hosté v podstatě celé dvě minuty tlačili, až v závěru se Lvu podařilo dostat puk ven ze třetiny a Ševc se v ten moment vrátil na led.

20

Řepík schoval střelu za obráncem a Sanford vytáhl hodně nejistý zákrok. Puk nejprve vyrazil před sebe, až pak ho dokázal udržet v lapačce.

První třetina skončila. Lev Praha vede po úvodních 20 minutách 1:0, ale stejným rozdílem mohla klidně vést Jaroslavl. Hosté měli několik vyložených šancí, ale pražský celek stejně jako ve středu drží výborným výkonem gólman Vehanen.

KHL: Lev - Slovan Bratislava (Vehanen, Novotný)
KHL: Lev - Slovan Bratislava (Vehanen, Novotný) | Foto: CPA Eduard Erben
21.

Začala druhá třetina.

22.

Černikov se dostal mezi kruhy, jeho střela švihem však mířila do Vehanenova betonu.

24.

Vehanen skryl do lapačky nahození Pašnina od modré, které se k němu dostalo přes klubko střel.

24.

Lev bude hrát přesilovku, na trestnou lavici míří za hrubost kapitán Lokomotivu ILJA GOROCHOV.

25.

Lev může hrát minutu a 19 sekund přesilovku pět na tři. Na trestnou lavici jde za VYSOKOU HŮL STAFFAN KRONWALL.

25.

Oystrickovu dělovku z vrcholu kruhů skryl Sanford do lapačky.

26.

Azevedo našel u levé Sanfordovy tyče zcela volného Kapanena, který však v obrovské příležitosti přestřelil bránu.

26.

Gorochov je na ledě, Lokomotiv hraje ve čtyřech.

27.

Lokomotiv dlouhé dvojnásobné oslabení přečkal, na ledě je i Kronwall.

27.

Už při hře pět na pět pálil z mezikruží Thörnberg, Sanford jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Vrány z bezprostřední blízkosti.

28.

Sanford včas švihl lapačkou proti příklepu Mäenpääho od modré.

29.

Na druhé straně se snažil překvapit Vehanena zasunutím puku zpoza brány do sítě Petrov, Vehanen však měl beton u tyče včas.

31.

Lev mohl své vedení navýšit. Ridderwall se zjevil sám před Sanfordem, bekhendovým pokusem se však neprosadil.

32.

Redlihs si sjel k pravé Vehanenově tyči, bekhendem však bránu minul.

34.

Obránce Ljubuškin si sjel od modré mezi kruhy, jeho střela zápěstím však skončila těsně mimo Vehanenovy brány.

35.

Na druhé straně pálil z vrcholu kruhů Mäenpää, jeho bomnu však Sanford zastavil lapačkou.

36.

Bude se vylučovat. Lev bude hrát stejně jako ve středu dlouhou pětiminutovou přesilovku. IGOR MUSATOV to s důrazem na brankovišti přehnal, natlačil se na Vehanena a poté jej zalehl. Byl vyloučen na 2+2 minuty za hrubost a poté za hlavičku Oystickovi na 5 minut a do konce utkání. 2+2 minuty dostal za hrubost i obránce Lva NATHAN OYSTRICK.

37.

Azevedo v dobré pozici na středu levého kruhu vypálil, těsně však minul levou Sanfordovu tyč.

37.

To je škoda. Lev hrál v šesti, a dvě minuty se tak nyní bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Trest bude odpykávat MICHAL ŘEPÍK.

38:17

Lev při hře čtyři na čtyři zvyšuje na 2:0! Jiří Sekáč parádně projel až před Sanforda, ten jeho střelu vyrazil před sebe, puk si dojel PATRICK ZACKRISSON a bekhendovou střelou překonal ležícího Sanforda.

39.

Řepík je zpět na ledě, Lev bude hrát ještě více než tři minuty přesilovku.

40.

Lev měl v samotném závěru třetiny dvě velké šance na vstřelení třetího gólu. Zackrisson se nejprve pokusil překonal Sanforda zpoza bránu, ten vyrazil puk před sebe, kde stál osamocený Thörnberg, ten však ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti nepřekonal kanadského brankáře.

Druhá třetina skončila. Lev v jejím závěru zvýšil na 2:0, navíc v úvodu třetí třetiny bude hrát ještě téměř tříminutovou přesilovku.

Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva
Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva | Foto: CPA
41

Třetí třetina začala.

43.

Lev přesilovku ze druhé třetiny nevyužil, k nebezpečné střele se dostal jen Klepiš.

45.

Lokomotiv měl velkou šanci na snížení. Apalkov byl sám před Vehanenem, pokusil se o kličku, finského brankáře však nepřekonal.

48.

Jaroslavl bude hrát přesilovku.  Na dvě minuty odchází na trestnou lavici JUSTIN AZEVEDO.

49.

Lokomotiv bude hrát 50 sekund přesilovku 5:3, za hákování je vyloučen NIKO KAPANEN.

49.

Trenér Dave King na to reaguje oddechovým časem pro hráče Lokomotivu.

49:20

Lokomotiv dvojnásobnou přesilovku využívá a snižuje na 1:2! Po ose Staffan Kronwall, Sergej Plotnikov se dostal puk k pravé tyči k osamocenému JEGORU AVERINOVI, který překonal ležícího Vehanena střelou pod břevno.

Utkání sleduje 9519 diváků.

54.

Kapanen si sjel mezi kruhy, jeho střelu však srazil mimo bránu obránce Višněvskij.

55.

Sanford vyrazil ramenem Sekáčovu střelu z levého kruhu mimo bránu.

56.

Azevedo si vybruslil mezi kruhy, z dobré pozice však přestřelil branku.

57.

Po výborných zákrocích Vehanena se před brankou Lva strhla velká mela. Sprukts ani Redlihs však Vehanena z bezprostřední blízkosti nepřekonali a pak skončil první z nich po zásahu obránce Gragnaniho právě na Vehanenovi.

58.

Vehanen vykopl střelu Plotnikova z mezikruží.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

Dvě obrovské šance Lokomotivu na vyrovnání. Nejprve Plattovo nahození po teči jednoho hráčů skončilo těsně vedle pravé tyče, poté skončila Petrovova dorážka na horní tyči Vehanenovy brány!

60.

Jaroslavl odvolává z brány gólmana Sanforda a hraje v šesti mužích v poli.

Je konec! Lev nedovolil Jaroslavli při power-play vystřelit na branku, a vyhrává tak 2:1. Lev tak vede 2:0 na zápasy, a k nedělnímu třetímu zápasu v Jaroslavli tak pojede s potřebným sebevědomím, ale i s podporou toho, že ve dvou domácích zápasech jen jednou inkasoval.

Hráči Lva Praha mohou být se čtvrtečním zápasem s Čeljabinskem spokojeni, vítězství 6:2 je dobrou vizitkou kvalitní střelby a pevné obrany. | Foto: Eduard Erben

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z nedělního zápasu se těším na shledanou.