2:1
Dynamo Moskva
13. Cingel (Nakládal, Christensen), 24. Kapanen (Klepiš, Novotný)
34. Pestuško (Komarov)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu Kontinentální ligy mezi hokejisty Lva Praha a úřadujícím vítězem soutěže Dynamem Moskva. Zápas začíná v 17:30.

Lev PrahaVehanen (Lukáš) – Oystrick, O'Byrne, Ševc, Nakládal, Gragnani, Němec, Mikuš – Novotný, Kapanen, Klepiš – Birner, Vrána, Řepík – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Cingel, Christensen, Danielsson.

Dinamo - Lazušin (Bocharov) – Novák, Graňák, Solovjov, Jalasvaara, Bojkov, Mironov, Korjagin, Barancev – Komarov, Gorovikov, Pestuško – Karsums, Cvetkov, Kokarev – Glazačev, Babenko, Sopin – Kvapil, Pestunov, Mosaljov.

Možná také vás, stejně jako všechny diváky tady v hale a kuriózně také vedení pražského Lva, překvapil trochu opožděný začátek zápasu. Utkání mělo původně začít už v 17:00, vedení soutěže ale na žádost ruské televize zápas v poslední chvíli o půlhodinky posunulo.

Také proto byly už během rozbruslení tribuny velice dobře zaplněné a v porovnání s domácími zápasy v minulém týdnu se dnes Lev za návštěvu stydět nemusí. Zhruba patnáct minut před začátkem zápasu už turnikety ohlásily šest tisíc diváků.

Ti dnes budou v Praze sledovat souboj českého týmu s úřadujícím dvojnásobným šampionem KHL. Do Prahy dnes zavítal aktuálně nejlepší ruský klub, který sebou navíc přivezl Gagarinův pohár, se kterým se desítky fanoušků fotí v útrobách Tipsport arény.

Dinamo přijelo do Prahy ne zrovna v nejlepší formě. Má za sebou porážku s CSKA i s Rigou, černou sérii teď bude chtít v Praze přeřušit. To lvi vstoupili do nového ročníku výborně: Ze šesti úvodních zápasů čtyři vyhráli.

Show v Praze začíná. Oba týmy v dobprovodu světelný efektů nastupují na led.

V Tipsport aréně dohrály hymny obou soupeřů, teď už je vše připraveno k začátku zápasu.

1

Utkání právě začalo.

1

Lvi se v první minutě brání. Gorovikov střílel hezky, ale Vehanen stačil vyrážečkou puk z horního růžku vytáhnout.

3

Také domácí poprvé zahrozili. Sekáč byl sám před brankovištěm, kde se dostal k dorážce. Gólman Lazušin kryje.

3

Lev Praha bude hrát přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Jurij Baběnko.

4

Hosté ve čtyřech výborně brání. Rychle přistupují k soupeřům a daří se jim držet puk daleko od gólmana.

5

V závěru přestávky dostal napřaženo na modrou Ševc, ale trefil jen prvního clonícího beka.

6

Hostům hra v plném počtu moc dlouho nevydržela. Bojkov masíroval Thörnberga na brankovišti tak dlouho, až rozhodčí ztratil trpělivost a poslal ho za nedovolené bránění na trestnou lavici.

6

Oystrick pálil a Lazušin si pořádně oddechl. Puk mu proskákal brankovištěm těsně vedle pravé tyče.

8

Jinak ani tuhle přesilovku ale Lev nezahrál podle představ, Dynamo je znovu kompletní.

8

Málem jsem to zakřikl. Bojkov ještě z trestné lavice ani nestihl dojet bránit a mohlo to být 1:0! Jenže Řepík ani nadvakrát u levé tyče odkrytou část brány netrefil!

9

Danielsson střílel od modré čáry těsně vedle brány Dynama. Hosté jsou po dvou oslabeních pod tlakem.

11

Novotný se za bránou v těžkém souboji dokázal zbavit obránce a předložil puk na volej Klepišovi. Lazušin ránu nad ledem betonem vyráží.

12

Teď ovšem mohlo být zle na druhé straně. Gorovikov před bránou hledal u druhé tyče Komarova, kterému na poslední chvíli stačil nadzvednout hůl Ševc. Lvi se nebezpečnému výpadu ubránili.

13

Pozor! Puk je po ráně od modré a několika dorážkách v posunuté bráně Dynama. Domácí se radují a jsou si jisti gólem, rozhodčí ale jedou volat kolegu u videa!

13

GÓÓÓL! Lev Praha vede 1:0! Rozhodčí po krátké poradě ukázal do středu hřiště, branka platí! V nepřehlédném závaru se podle hlasatelů naposledy dotkl puku Lukáš Cingel, který dorážkou otevřel skóre zápasu!

Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva
Hokej, KHL, Lev Praha - CSKA Moskva: radost Lva | Foto: CPA
15

Teď se ale lvi budou bránit. Michal Řepík dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

17

Jenže Dynamo se v přesilovce nedostalo ani ke střele, domácí se ubránili výborně. Řepík už je na ledě.

18

A v pěti proti čtyřem teď bude hrát Lev Praha. Dominik Graňák totiž zatáhl za záchranou brzdu a na modré čáře v pádu podrazil unikajícího Danielssona.

19

Ani Lvu se nedaří dostat do pásma. Dopředu naopak i v oslabení ujel po křídle Komarov, Vehanen měl s jeho střelou spoustu práce.

20

Dynamo je v pěti. Po dobré práci Kapanena ale pálil z otočky osamocený Řepík. Bránu ruského týmu minul.

20

První třetina skončila.

Lev Praha potvrdil výbornou formu na začátku sezony i v první třetině zápasu s úřadujícími šampiony. Dynamo se v první dvacetiminutovce v podstatě vůbec nedostalo do hry, a proto zaslouženě prohrává po důrazné dorážce Cingela 0:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.

21

Druhá třetina začala.

22

Úvodní vteřiny druhé části ze sedadel rozhodně nezvedají. Lazušin si připsal zákrok jen po slabém nahození Němce.

24

GÓÓÓL! Lev vede 2:0! Tak tohle byla nádhera! Lvi úplně vyšachovali moskevskou obranu. U6 Jakub Klepiš stál sám před brankářem, ale neukvapil se, zvedl hlavu a předložil puk před prázdnou bránu Niko Kapanenovi, který měl spoustu času, aby si před střelou puk ještě zpracoval!

26

Tlak Lva pokračoval a rezultuje z toho další přesilová hra. Dvě minuty za držení hole dostává Karsums.

26

Lev bude hrát téměř celé dvě minuty přesilovku 5 na 3! Krátce po vyloučení Karsumse totiž fauloval i Maxim Pestuško.

27

Klepiš trefil bombou z levého kruhu tyč!

28

Další útočné pokusy Lva už dvojnásobnou přesilovku ani zdaleka nepřipomínaly, Dynamo hraje v plném počtu.

30

Moskva může v polovině zápasu přijít s odpovědí. Příležitost Dynamu faulem daroval Lukáš Cingel. Lvi se budou bránit v oslabení.

30

Vehanen udržel před brankovou čárou spršku střel od modré a pak mu pomohli i obránci, kteří vyhodili puk do bezpečí.

32

Jen co se Cingel vrátil na led, už rozjetý Lev zase kousal! Thörnberg v přečíslení pálil na vzdálenější tyč, ale Lazušin dokázal špičkou betonu situaci zachránit!

34

GÓL! Dynamo snižuje na 1:2. Z čista jasna přichází studená sprcha z Moskvy. Maxim Pestuško si mezi kruhy zpracoval puk a rychlou střelou mezi betony zaskočil Vehanena!

35

Hned po rozehrání mohl vrátit v samostatném úniku Lvu vedení Jakub Nakládal, ale na gólmana Dynama z otočky nevyzrál!

36

Inkasovaná branka se Lvem nezamávala, možná úplně naopak. Domácí zavřeli Dynamo, které ve zmatcích špatně střídalo. Hosté budou kvůli příliš mnoho hráčům na ledě hrát v oslabení.

37

Rána Nakládala se odrazila mezi kruhy, kde se dal k dorážce na ležícího gólmana Klepiš. Puk mu ovšem přeskočil hokejku.

38

Přesilovka Lva už sice skončila, ale hned bude následovat i další. Solovjov dostává dvě minuty za držení.

39

Lazušin chytá v pohodě ránu Kapanena. Lev má v přesilovce problémy dostat se ke kombinaci.

40

Až v závěru to byl kolotoč, jak se patří. Ševc pálil dvakrát tvrdě, jenže bohužel také nepřesně.

40

Druhá třetina skončila.

Lev Praha i po čtyřiceti minutách zaslouženě vede, stav 2:1 nicméně asi není přesně to, s čím by domácí mohli být spokojení. Nevyužili totiž dlouhou přesilovku 5 na 3, ránu Klepiše zastavila tyč a několik výborných zákroků si připsal i gólman Lazušin. V polovině zápasu naopak z ojedinělé akce udeřili hosté a to je i před poslední třetinou drží ve hře o body. Čeká nás ještě napínavý zápas.

O výrazné herní převaze Lva ostatně dnes svědčí také poměr střel na bránu 27:8 ve prospěch pražského celku.

41

Třetí třetina začala.

42

Třetina začala ospalým tempem. Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale gólmani jsou bez práce.

43

To chtěl změnit Christensen. Na bránu Dynama pálil z velkého úhlu, Lazušin si střelu po ledě pohlídal.

45

Pestuško je dnes hodně nebezpečný. V plné rychlosti se dostal mezi tři lvy až do střelecké pozice, mezi kruhy mu ale na hokejku v poslední chvíli sáhl Novotný a velkou šanci Dynama zneškodnil.

47

Dlouhý nápor Lva přerušil dotek puku o ochrannou síť. Domácí zatím po taktické stránce zvládají třetí třetinu výborně.

49

Obrovská šance Lva a v ní Erik Christensen! Šikovný útočník jel od modré čáry sám na gólmana, ale blafákem neuspěl.

49

Přečíslení tři na dva na druhé straně. Komarov se ukvapil a z levého kruhu slabě střílel, spoluhráči mu za to hlasitě vynadali.

52

Gorovikov s Graňákem kombinovali na modré, ale obránci Lva jim nedali moc prostoru. Puk míří do středního pásma.

52

Marek Kvapil se krásnou stahovačkou šikovně ve středním pásmu zbavil hned tří bránících hokejek a vystartoval dopředu. Ránou zpoza modré těsně minul bránu Lva.

52

Hosté si závěr zápasu sami komplikují, budou hrát v oslabení. Dvě minuty dostává Alexej Sopin.

53

Přesilovka Lva trvala přesně půl minuty, teď se počet hráčů na ledě srovná. Oystrick dostává dvě minuty za podražení.

54

Vehanen likviduje obrovskou šanci Filipa Nováka. Český bek ve službách Dynama ho zblízka nedokázal propálit!

55

Lvům bude na ledě pořádné horko. Úřadující šampióni KHL nabírají otáčky, O´Byrne navíc fauloval, takže se tlak hostů ještě zvýší. Dynamo bude hrát přesilovku.

56

Zase Novák! Vehanen nestačil reagovat, jeho ránu od modré kontroloval jen pohledem. Puk o centimetry minul bránu.

57

Neuvěřitelné, co teď hosté nedali! Konstantin Gorovikov byl sám u levé tyče, úplně prázdná brána před ním, dokonce si stihl i v pohodě zpracovat puk, přesto neskutečně selhal - trefil břevno!

58

Tohle je škoda. Lev zápas v klidu nedohraje. Niko Kapanen totiž za bránou Dynama hloupě fauloval a 2:10 před koncem zápasu odchází na trestnou lavici. Dynamo bude hrát v šesti!

59

Minuta a půl do konce, lvi získali puk a vyhazují ho přes všechny čáry.

60

Dynamo má drtivý tlak, ale Vehanen drží puk v lapačce! Jalasvaara pálil tvrdě, ale má smůlu. Do konce třetí třetiny chybí přesně půl minuty.

60

Utkání skončilo - Lev Praha vítězí nad Dynamem Moskva 2:1!

Je konec! Lev Praha zuby nehty ubránil závěrečný brutální nápor Dynama a připisuje si cenný skalp úřadujících šampionů KHL, a nutno říct, že zaslouženě. Český celek dnes zvládl prvního opravdu těžkého soupeře v sezoně, ten další do Prahy ale přijede už v pondělí. Lvi vyzvou bohatou a hvězdami nabitou Kazaň.